Co razem z bojownikiem?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Colossus91
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 24 lutego 17, 09:21

Co razem z bojownikiem?

Postautor: Colossus91 » 27 lipca 17, 06:58

Witam. Czytałem już masę tematów o obsadzie ryb do 72l i zdecydowałem się na harem bojownika 1+2 i zastanawiam się nad jakimiś małymi rybkami ławicowymi, może Niebiański Danio? Żadnych innych żyjątek nie będzie, tylko ryby.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Co razem z bojownikiem?

Postautor: barttsw » 27 lipca 17, 07:11

proponuje najpierw poczytac jakie wymagania ma bojownik i do tego dossowac a nie na zasadzie ze sie podoba

Maniek200

Re: Co razem z bojownikiem?

Postautor: Maniek200 » 27 lipca 17, 12:31

Ogólnie bojowniki bywają problematyczne. Mój na przykład notorycznie obgryzał innym rybom ogony. Niestety musiałem go odizolować.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Co razem z bojownikiem?

Postautor: Anka cyganka » 27 lipca 17, 13:55

Pamiętaj że bojownik potrzebuje wody miękkiej i kwaśnej oraz ciepłej. Musisz dobrać ryby o takich samych parametrach oraz bez długich płetw bo będzie wojna i któreś ucierpią.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Co razem z bojownikiem?

Postautor: Dhuz » 27 lipca 17, 16:09

Ten dział ma regulamin. Przeczytaj, dostosuj temat i swoje pytanie. ;)

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Co razem z bojownikiem?

Postautor: wespazjan » 28 lipca 17, 18:22

a założywszy, że kolega dostosuje wodę?

Bo właśnie odliczam dni aż w naszej sypialni komoda zastąpi łóżeczko dziecięce i będę mogła postawić tam akwarium na harem bojownika i zastanawiam się, czy coś może z nim mieszkać.

Dobrze kojarzę, że jak się chce mieć bojka z innymi rybkami to trzeba upolować takiego, który w sklepie pływa z innymi a nie z kubeczka (brrr)?
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co razem z bojownikiem?

Postautor: mimo12 » 30 lipca 17, 20:56

Niekoniecznie. Te kubeczkowe nie muszą być wredne. To cecha indywidualna. Mój nie pływał w kubeczku, a robi sobie codziennie pościgi za rybami.

Proponuję razbory z tych bardziej masywnych. Bo IMO takimi maculatami, to się chętnie pożywi, jak by go zostawić na tydzień bez karmienia. Na dno piskorki, jak chcesz też coś na dnie.
I duuużo kryjówek dla bojków, żeby się nie wytłukły w gorszych chwilach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości