Obsada 140l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada 140l

Postautor: barttsw » 15 czerwca 17, 20:43

mimo12 pisze:Ale dzikich i f1 Agassiz na kran nie ma szans wsadzić. To są mocno kwasolubne ryby.
tak ale ro w dzisiejszych czasach to nie njest problem
i zakwasic odpowiednio

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obsada 140l

Postautor: kodzaj11 » 15 czerwca 17, 21:55

zawsze to byłoby ciekawiej niż kakadu

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Obsada 140l

Postautor: mimo12 » 15 czerwca 17, 23:08

Nie jest problemem, ale wydaje mi się, że kolega nie chciał kombinować szczególnie z wodą. Wiadomo, że ryby, które są dzikie albo kilka pokoleń w hodowli, będą prezentować dużo ciekawsze i naturalniejsze zachowania niż te xx pokoleń po dzikich.

Kakadu są ciekawymi rybami. Nie porównywałbym tu ich "ciekawości".

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obsada 140l

Postautor: kodzaj11 » 15 czerwca 17, 23:16

ale praktycznie każdy ma kakadu na około a moim zdaniem fajniej byłoby się pochwalić trzymaniem ryb rzadziej spotykanych w zbiornikach polskiego akwarysty ?
moja samica porzuciła młode ale widzę dają rade, chociaż nie wiem czy wszystkie... czy czasami nie widzę tych samych małych :P a samica sama siedzi non stop w jaskini nawet podczas karmienia, czyżby nowe tarło ?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Obsada 140l

Postautor: mimo12 » 15 czerwca 17, 23:24

To, że każdy ma daną rybę, to znaczy, że nie mogę jej hodować? Nigdy kadziaków nie miałem, ale wiele o nich czytałem, w tym na forach. Jak widać nie wszyscy. Trzymasz ryby, żeby się pochwalić? Mają Ci pasować zachowaniami, wyglądem i jak jesteś w stanie stworzyć im warunki, to jest ok. Nie trzeba robić tego pod widownię.

kodzaj11 pisze:czyżby nowe tarło ?


Możliwe.



A co do trzymania rzadszych gatunków. Warto to robić, bo znikają z akwariów, ale na zasadzie hodowli, a nie tylko trzymania.
Poza tym Agassiz jest od groma na rynku.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obsada 140l

Postautor: kodzaj11 » 15 czerwca 17, 23:28

ogólnie Apisto mają podobne warunki i nie robię tego na pokaz ale jeśli to jest hobby to wydaje się mi, że trzeba sobie podnosić poprzeczkę do góry i próbować czegoś trudniejszego, ja kiedyś pewnie też to zrobię, na razie mam kakadu a na inne rodzaje Apisto w mojej okolicy jeszcze nie trafiłem, lepiej odpisz mi na mój temat w dziale roślin :P

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada 140l

Postautor: Dhuz » 16 czerwca 17, 06:00

kodzaj11 pisze:ale praktycznie każdy ma kakadu na około
"Ja mam kakadu" ?
kodzaj11 pisze:zawsze to byłoby ciekawiej niż kakadu
"Nie bierz tego, co ja mam" ?

Autor i tak weźmie, co mu się spodoba, co sam uzna za 'ciekawe'. Niemniej, nurtuje mnie...

Czy ktokolwiek zadał sobie trudu, by zasugerować autorowi A. borelli, które w naturze targają na wodzie, której wiele Apisto by nie podołało i mierzą się z sezonowymi zmianami składu wody? Wystarczy dobrać niezbyt ciepłolubną obsadę (np. kiryski sierpoplame) i problem wody z głowy przy założeniu, że sobie kolega nie wsadzi do akwarium czegoś, co podbije pH :)

Ferduś
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 7 czerwca 17, 14:11

Re: Obsada 140l

Postautor: Ferduś » 16 czerwca 17, 08:40

Dhuz pisze:nie wsadzi do akwarium czegoś, co podbije pH :)

Wiem ze nieodpowiedni dział ale co np?
A co do a.borelli to poczytam o niej, skoro jest raczej wytrzymała to powinna dać u mnie radę.
Ps. Czy ryby które żyją w parach (jw.) można trzymać 2+2 czy będzie dochodziło do sąsiedzkich konfliktów?
Skąd mam wiedzieć ze rybki które kupie dobiorą sie w pary?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada 140l

Postautor: barttsw » 16 czerwca 17, 08:44

Ferduś pisze:Skąd mam wiedzieć ze rybki które kupie dobiorą sie w pary?
musisz kupić grupe ryb aby dobrały się w parę
Ferduś pisze:Ps. Czy ryby które żyją w parach (jw.) można trzymać 2+2 czy będzie dochodziło do sąsiedzkich konfliktów?

to są ryby pielegnicowate i terytorialne zalezy jak dobiorą sobie terytorium bo np jak ci osiądą na srodku akwarium to bedzie wojna
ponadto największa agresja jest podczas tarła
mozesz spróbować tylko zapewnij im duzo drewna i duzo kryjówek to powino dac rade bez problemu w 90 cm

Ferduś pisze:Dhuz pisze:
nie wsadzi do akwarium czegoś, co podbije pH

Wiem ze nieodpowiedni dział ale co np?

kamienie nie wszystkie się nadają
roznego rodzaju badziew typu zameczki itp
podłoże
najlepiej sprawdzony piasek kreisel ,zew

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada 140l

Postautor: Dhuz » 16 czerwca 17, 08:50

Ferduś pisze:Wiem ze nieodpowiedni dział ale co np?
Muszle, skały wapienne, niektóre piaskowce, bazalty, grys koralowy, słabej jakości ceramika filtracyjna, ozdoby ceramiczne.
Ferduś pisze:Ps. Czy ryby które żyją w parach (jw.) można trzymać 2+2 czy będzie dochodziło do sąsiedzkich konfliktów?
W 90x40 jest szansa przy borelkach, ale wtedy trzeba odpowiednio dużo podzielników terytoriów dać - skałki, korzenie, gałęzie, rośliny.
Ferduś pisze:Skąd mam wiedzieć ze rybki które kupie dobiorą sie w pary?
Kupujesz grupę 6szt i obserwujesz. Gdy dwie ryby wspólnie zaczną 'urządzać' sobie miejsce pod tarło i przeganiać pozostałe to niezawodny znak, że masz parę. Zakup samca i samicy nie gwarantuje sparowania - niby to tylko ryby, ale zazwyczaj kojarzenie na siłę daje bardzo niestabilne i dysfunkcyjne pary.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Obsada 140l

Postautor: mimo12 » 16 czerwca 17, 10:37

No tak, Borelli. Mnie od razu kojarzy się z polskimi sklepowymi przegranymi rybami. Czemu przegranymi? Zdeformowane, słabe i chorowite.

Z Borelli zagrać zbiornik i możesz próbować 3 samce i 4 samice, ale licz się z możliwością redukcji.
U mnie jeden samiec zajął cały baniak 100x40 dna, ale on nie ma konkurencji. ;)

Edit. I Apisto wcale nie mają zawsze podobnych warunków. Są takie, które żyją w pH<5, a są takie, którym to wręcz zaszkodzi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości