Jakie ryby z bojownikiem

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
pawelpospiech
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwietnia 17, 20:22

Jakie ryby z bojownikiem

Postautor: pawelpospiech » 22 maja 17, 00:45

Witam, mam 2 akwaria. Jedno 20 litrów w którym posiadam bojownika i 10 neonów. Drugie to 112 litrów, zalane w piątek. Za dwa tygodnie mam zamiar wpuścić tego bojownika i neony. Planuję mu dokupić 2 samiczki. Jakie jeszcze ryby mogą żyć z bojkiem i neonami? Wydaje mi się, że bojownik ich nie gania. Może milonezje, albo gupiki?

pawelpospiech
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwietnia 17, 20:22

Re: Jakie ryby z bojownikiem

Postautor: pawelpospiech » 22 maja 17, 02:52

I jeszcze mógłby mi ktoś polecić jakąś roślinkę na 3 plan, coś w stylu moczarki, żeby była cienka średniej wyskokości? Temperatura ok. 26/27.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Jakie ryby z bojownikiem

Postautor: Dhuz » 22 maja 17, 05:56

Po pierwsze - wątek dotyczący obsady powinien się znaleźć w dziale obsad. Przenoszę.
Po drugie - dział obsad ma regulamin, który obowiazuje - dostosuj temat.
Po trzecie - naucz się edytować posty, gdy chcesz coś dodać tuż po napisaniu.

Zapoznaj się z regulaminem forum i nie rób bałaganu. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie werbalne.


Jakie neony? Jeśli Innesa, to są rybami wód chłodnych. Bojownik potrzebuje wyższych temepratur. Nie łącz ze sobą ryb wód kwaśnych - jak neony i bojowniki - z rybami wód zasadowych, jak jajożyworódki. Sprawdź sobie, jaką masz wodę, bo jeśli lejesz kranówkę, to prawdopodobnie zbyt twarda/zasadowa na już posiadane ryby.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Jakie ryby z bojownikiem

Postautor: Anka cyganka » 22 maja 17, 08:14

Bojownika nie nadaje się do ryb ż długimi pletwami, będzie je ganial i obgryzal

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości