Obsada do zbiornika 140l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
anigh
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 28 lutego 14, 16:13

Obsada do zbiornika 140l

Postautor: anigh » 18 kwietnia 17, 12:08

Hej. Szukam obsady do swojego nietypowego baniaka 100 długości, 35 szerokości, 40 wysokości.
Baniak nie ma pokrywy. Jest nastawiony na rośliny, nie mam w nim nic poza całą flotą krzaczorów. Podaję w nim co2 10h dziennie (mogę podawać cały czas, coby ph nie skakało), nawożę solami. Światło 78W, temperatura 22stopnie, kaskada FZN-3. Podłoże jałowe z nawozami i gliną pod nim.

Co jest jeszcze ważne: NO3 na poziomie 20-30, PH 6-7 zależy jakie skoki przez noc, reszta w normie.

Zależy mi na ławicy małych rybek lub kilku większych rybkach.

Ostatnie ryby były u mnie jakieś 7 lat temu, nie zajmuję się rybami tylko krewetkami i roślinami. Największy sukces w mojej akwarystyce to rozmnożenie otosków. Szukam czegoś, czemu sprostam i czego nie zabiją moje warunki pod rośliny.

Ryby to ma być dodatek, główną uwagę stawiam na rośliny.

Pomożecie? Jeśli nic się nie znajdzie, akwarium będzie stało dalej puste i cieszyło oko roślinami. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do zbiornika 140l

Postautor: Hunter » 19 kwietnia 17, 18:09

Zmniejsz dawkowanie NO3, zejdź do 15-20 ppm i możesz wpuszczać np neona czarnego. Popularny w akwarium roślinnym.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości