[260] obsada

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [260] obsada

Postautor: barttsw » 3 kwietnia 17, 09:15

pomiesznie z pomplontaniem
rozumiesz coo sie do ciebie pisze ? ze masz ryby odmiennych wymaganiach i z różnych rejonów świata ?
czytałeś o zwierzętach które (zapewne juz kupiłeś bo sie spodobały) tylko nie na polskich stronach
to nie jest zabawka że jak się znudzi odstawisz kąt
masz doczynienia z żywymi istotami to bierzesz za nie odpowiedzialność

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [260] obsada

Postautor: Dhuz » 3 kwietnia 17, 10:32

U Ciebie nie jest trudno dobrać obsadę, za to trudno jest pogodzić "Chcę dużo ryb, chcę dużo gatunków, chcę kolorowo" z rzeczywistością.

Prętnik z barwniakami? W okresie tarła barwniaków pożegnasz się z prętnikami. :P

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: [260] obsada

Postautor: Anka cyganka » 3 kwietnia 17, 10:54

Niestety na początku najtrudniej sie zdecydować i chciałoby się wszystko. Tez nie dawno jeszcze kombinowalam ale jednak najlepszym rozwiązaniem jeżeli chce się mieć na co popatrzeć i mieć kilka gatunków to albo mieć parę akwarium albo w jednym jakąś lawice,jakiś harem i coś na dnie.

konar1
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 3 stycznia 17, 18:51

Re: [260] obsada

Postautor: konar1 » 3 kwietnia 17, 12:06

Prętnik z barwniakami? W okresie tarła barwniaków pożegnasz się z prętnikami. :P


Nie mam barwniaków w zbiorniku, ostatecznie z nich zrezygnowałem .. więc i uniknę tego problemu :)
Ja wiem, że wszyscy tu mają rację, można się irytować czyimś nie do końca trafnym wyborem i tak dalej .. Akwarium każdy chce mieć ładne cieszące ok, pytałem w dwóch sklepach o tą obsadę i potwierdzono, że na pewno jest ok.
Męczyć ryb nie chcę, bo nie w tym rzecz, mogę im dać nawet większy zbiornik jeszcze z czasem, tego też nie wykluczam.
Czasami po prostu obsada zaproponowana nie musi się do końca podobać, będąc w sklepie widzę wszystkie ryby na żywo i szczególnie dla osoby nowej niedoświadczonej która chce mieć przyjemne dla oka akwarium stanowi to pewną pokusę, ale też nie na zasadzie strzałów w ciemno tylko po konsultacjach .. i otrzymałem jasną odpowiedź, że świeciki i prętniki będą żyły w zgodzie w jednym zbiorniku.

Anka Cyganka -
jak sama stwierdziłaś, przez podobny schemat przechodziłaś, tak chyba jest z pierwszym zbiornikiem ..

konar1
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 3 stycznia 17, 18:51

Re: [260] obsada

Postautor: konar1 » 3 kwietnia 17, 17:35

Czy zasada 1cm ryby dorosłej na litr wody jest właściwa? Zastanawiam sie kiedy np można mowić ze jest przerobienie..

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [260] obsada

Postautor: barttsw » 3 kwietnia 17, 18:39

konar1 pisze:Czy zasada 1cm ryby dorosłej na litr wody jest właściwa? Zastanawiam sie kiedy np można mowić ze jest przerobienie..
wrecz jest chora np similis potrzebuje powierzchni 30x30 ryba osiagajaca pare cm najmniejsza z pielegnic

konar1
Ryba
Ryba
Posty: 195
Rejestracja: 3 stycznia 17, 18:51

Re: [260] obsada

Postautor: konar1 » 3 kwietnia 17, 18:47

Można w takim razie przyjąć jakaś ogólna zasadę ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [260] obsada

Postautor: barttsw » 3 kwietnia 17, 19:04

ogolnie długość ryby dorosłej x 10 ( np bocja wspaniała 30cm+ x 10 zbiornik minim 300cm)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości