ech te Brzanki...

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Tirpitz
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 27 lipca 15, 17:17

ech te Brzanki...

Postautor: Tirpitz » 29 marca 17, 16:32

Ze dwa a może już trzy miesiące temu kupiłem w sumie 14 brzanek sumatrzańskich. Ogólnie bardzo ładnie się prezentują, byłem ciekaw jak sobie będą u mnie żyły i wygląda na to że bardzo dobrze, są aktywne, pływają ładnie grupą albo gęsiego, tylko problem jest taki że podgryzają mi Skalary...

Skalar też mi ostatnio trochę podpadł, zjadł Gupika, poobgryzał rośliny...

Czegoś trzeba się pozbyć, szczególnie że Gupików ma przybyć. I pytanie takie, czy Brzanki będą skubać płetwy Gupikom?
140L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: ech te Brzanki...

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 16:41

sumatry z brzankami powodzenia uporzadkuj obsade

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: ech te Brzanki...

Postautor: skrzatekMK » 29 marca 17, 17:40

Bartek czasami się zastanawiam. Co Ty bierzesz, że tak piszesz? :P

A wracając do tematu. Ogólnie jak chcesz mieć brzanki to najlepiej same. One nikomu nie przepuszczą. Skalarom na pewno zjedzą płetwy, zresztą jak wszystkim innym, które mają większe płetwy.
Inna sprawa, że gupiki i brzanki mają inne wymagania wodne.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: ech te Brzanki...

Postautor: Dhuz » 29 marca 17, 17:59

Zostaw brzanki, dostosuj pod nie warunki i obsadę. Sumatry to jedne z wredniejszych ryb. Jeśli to, co opisujesz żyje w 140l zbiorniku, to jest on za mały dla dorosłych skalarów - te placki rosną 15cm długie i półtorej raza tak wysokie. Gupiki najlepiej hodują się na twardej i zasadowej wodzie, brzanki wręcz przeciwnie - miękkiej i kwaśnej. Połączenie zwykle jedzie po zdrowiu jednych, drugich, bądź obydwu.

Akwarium ma jakieś dekoracje typu gałęzie, korzenie, czy rośliny?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: ech te Brzanki...

Postautor: barttsw » 29 marca 17, 18:27

skrzatekMK pisze:Bartek czasami się zastanawiam. Co Ty bierzesz, że tak piszesz?
a mam taka sol INSTANT OCEAN :P albo sie nawachalem bakterii a tak powaznie mialo byc ze sumatry ze skalarami

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: ech te Brzanki...

Postautor: Anka cyganka » 29 marca 17, 18:56

Najlepiej same sumatry plus coś na dno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości