Obsada akwarium 8l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Marcin13
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 17, 15:12

Obsada akwarium 8l

Postautor: Marcin13 » 22 marca 17, 15:20

Witam tak jak w tytule posiadam akwarium 8l i chciałem zapytać czy dobrze dobrałem obsadę i wyposażenie.Obsada składa się z 2 molinezji jednej hokejówki oraz kirysków spiżowego i lamparciego.Filtr mam claro 200 grzałki ani oświetlenia nie mam podłoże to około kilogram żwiru 3-5mm rośliny tylko sztuczne.Chciałem zapytać czy moge jeszcze coś dokupić albo zmienić filtr itp.Z góry dziękuje za odpowiedź :D

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada akwarium 8l

Postautor: Dhuz » 22 marca 17, 15:23

Jak dopchniesz kolanem, to jeszcze żarłacz tygrysi wejdzie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada akwarium 8l

Postautor: barttsw » 22 marca 17, 15:25

proponuje jeszcze dołożyc 5 szt Carcharhinus melanopterus

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Obsada akwarium 8l

Postautor: wespazjan » 22 marca 17, 16:01

zbiornik za mały na jakąkolwiek rybkę.

Obrazek
To, że coś się mieści, nie znaczy, że to dobry pomysł.

Sprzedawcy, którzy mówią że 8l jest dobre dla jakiejkolwiek żywej istoty, ściemniają. No, może poza roślinką i ślimakiem jakimś :P
Akwarium na jakikolwiek gatunek ryb - przynajmniej 30l. Są taniutkie. Ale na inne rybki, niż te wymienione przez Ciebie

Edit: tak swoją drogą to allegro, jak tylko się wejdzie w dział "Akwarystyka" to nachalnie wciska kulę 8l "idealną dla bojownika", "świetny prezent dla dziecka". Cholerka mnie bierze ilekroć to widzę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Obsada akwarium 8l

Postautor: Peter007 » 22 marca 17, 16:49

To musi być prowokacja. Nie wierzę w tak niski poziom wyobraźni.
W drodze ku Tanganice

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Obsada akwarium 8l

Postautor: wespazjan » 22 marca 17, 16:57

Marcin13 pisze:chciałem zapytać czy dobrze dobrałem obsadę i wyposażenie

Słowo "dobrałem" sugeruje, że autor świadomie wybierał, nie kupował losowe. Nikt, kto czytał cokolwiek o tych rybach nie pomyślałby, że się nadadzą do 8l. Więc też jestem praktycznie pewna, że to troll.

Ale odpowiedzieć trzeba. Bo temat będzie wisiał w internecie i może kiedyś trafić tu ktoś, kto np kupił właśnie taką super kulę promowaną przez allegro i "googluje" temat. Zobaczy, że na forum ktoś miał w niej kilka ryb, inni go nie objechali i utwierdzi się w przekonaniu, że to był świetny zakup, po czym poleci do sklepu po rybki :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada akwarium 8l

Postautor: Dhuz » 22 marca 17, 17:49

Wespa, i tak poleci, bo się spodobało :ok: Dopóki rybka jest traktowana jak pływająca rzecz, a nie zwierzę, to nic się nie zmieni.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości