Obsada 50x35x35

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Obsada 50x35x35

Postautor: Xinum » 18 lutego 17, 12:45

Witam Was Ponownie,

Moja koleżanka sobie zakupiła akwarium, właściwie pomogłem jej je uruchomić (jakieś tam minimalne doświadczenie mam). Mieszka na tym samym osiedlu co ja, więc parametry jak sprawdzałem jej moimi testami jeszcze, które mi zostały wynosiły podobnie co moje:

Testy robiłem tydzień po zalaniu, obecnie zbiornik już jest zalany około 1.5 tygodnia. To powoli myślimy o obsadzie, przynajmniej wybiłem jej z głowy wpuszczenie rybek od razu do świeżego akwa.
GH: 8
PH: ~6,5
KH: 5

Wymiary akwarium tak jak napisałem to 50x35x35 dość nie standardowe, ale takie po prostu umieściła, a właściwie upchnęła w swoim salonie :mrgreen: 61l brutto.
Ja od siebie jej osobiście zaproponowałem Apistogramma borelli, ale nie wiem co dalej. Ona uparła się na Neonki, a baba jak się uprze to ... :klotnia:

Liczę na Was! Pozdro ;)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada 50x35x35

Postautor: Dhuz » 18 lutego 17, 13:17

Jak się upiera, to niech tam ładuje nawet karpia - pamiętaj, że to jej akwarium i jej odpowiedzialność. :P Neony w takim akwa będą jej zamulać i wyglądać ciulowato, ale skoro chce mieć kolorowo, to i tak lepsze to, niż ludzie trzymający je całkiem w betonowej wodzie albo akwa 30x30... Tzn pod warunkiem, że weźmie Innesy, a nie czerwone.

I nie, nie sugeruję tu, że 50x30 to dobre wymiary dla neonów Innesa, ale ważniejsze, by wody pilnowała, ryby jakoś przekiblują.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada 50x35x35

Postautor: barttsw » 18 lutego 17, 13:48

seweryn skad te Ph6,5?

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Obsada 50x35x35

Postautor: Xinum » 18 lutego 17, 14:06

Dhuz pisze:Jak się upiera, to niech tam ładuje nawet karpia - pamiętaj, że to jej akwarium i jej odpowiedzialność. :P Neony w takim akwa będą jej zamulać i wyglądać ciulowato, ale skoro chce mieć kolorowo, to i tak lepsze to, niż ludzie trzymający je całkiem w betonowej wodzie albo akwa 30x30... Tzn pod warunkiem, że weźmie Innesy, a nie czerwone.

I nie, nie sugeruję tu, że 50x30 to dobre wymiary dla neonów Innesa, ale ważniejsze, by wody pilnowała, ryby jakoś przekiblują.


A co byś innego w miarę kolorowego mógł jej zaproponować. Bo ja kompletnie nie mam pomysłu. Te borelli mogą być? Coś na dno?

barttsw pisze:seweryn skad te Ph6,5?


Miało być 6,6. Błąd. Dzięki ;)

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Obsada 50x35x35

Postautor: Peter007 » 18 lutego 17, 14:15

Ja myślałem, że ta cyfra przed przecinkiem jest błędna.
W drodze ku Tanganice

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Obsada 50x35x35

Postautor: barttsw » 18 lutego 17, 14:20

seweryn pow 7 chyba a nie 6,6

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Obsada 50x35x35

Postautor: Xinum » 18 lutego 17, 14:20

Peter007 pisze:Ja myślałem, że ta cyfra przed przecinkiem jest błędna.



Sprawdzałem 3 razy te PH, u mnie w mieszkaniu ph wynosiło 7. A test z JBL, nie przeterminowany. Także nie wiem. Zapomniałem... Szyszki w tym baniaku są. :ok:

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada 50x35x35

Postautor: Dhuz » 18 lutego 17, 14:48

Xinum pisze:A co byś innego w miarę kolorowego mógł jej zaproponować. Bo ja kompletnie nie mam pomysłu. Te borelli mogą być? Coś na dno?
Borelki na dno. To tylko 45l. I tak cud, że nie upatrzyła sobie większych pielęgniczek. Jeśli utrzymacie pH ~7.0-7.2, to można pomyśleć o Danio margaritatus, przy czym nie wiem, czy te ryby nie zostaną zbyt zdominowane przez pielęgniczki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości