Dlaczego nie można trzymać dwóch kosiarek razem w akwarium?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Olciak93
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 28 listopada 16, 16:06

Dlaczego nie można trzymać dwóch kosiarek razem w akwarium?

Postautor: Olciak93 » 30 listopada 16, 00:38

Spotkałam się z wieloma opiniami, że nie mozna trzymać w akwarium dwoch kosiarek. Czy ktoś jest mi w stanie powiedziec dlaczego? (Nigdzie nie znalazłam informacji dlaczego)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dlaczego nie można trzymać dwóch kosiarek razem w akwarium?

Postautor: barttsw » 30 listopada 16, 07:06

kosiarka to zbiornik 150 cm+

mikorcz
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 234
Rejestracja: 18 czerwca 15, 11:51

Re: Dlaczego nie można trzymać dwóch kosiarek razem w akwarium?

Postautor: mikorcz » 30 listopada 16, 08:50

"Kosiarki" w naturze żyją w grupach. Dlatego w akwarium zaleca się trzymać więcej niż 6 ryb tego gatunku.
Jeżeli będziesz mieć tylko dwie w akwarium to silniejszy najprawdopodobniej zamęczy słabszego osobnika. Przy większej grupie agresja rozłoży się na więcej osobników.
Weź proszę pod uwagę, że to są duże ryby i tak jak Bartek napisał wymagają dużego akwarium.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Dlaczego nie można trzymać dwóch kosiarek razem w akwarium?

Postautor: Dhuz » 30 listopada 16, 09:17

Kosiarka to ryba stadna, która potrzebuje towarzystwa własnego gatunku, ale nie są to potulne baranki i potrzebują przestrzeni. Trzymane w zbyt małym akwarium będą się tłuc, podobnie jak inne gatunki stadne+agresywne. Widzę to na przykładzie moich żałobniczek, które między sobą ustalają hierarchię i regularnie nawet samice zaliczają przepychanki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości