Jakie rybki do bojowników [25l]?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: Ren-Ai » 13 lutego 06, 20:28

Mieczyki Hellera, danio pręgowane, tęczanka diamentowa, brzanka pięciopręga, grubowarg syjamski (kosiarka). Które z tych rybek nadają się do hodowania z bojownikiem samcem [25l]? Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: Marcinus » 13 lutego 06, 21:57

żadne się nie nadają.

Możesz sobie dołożyc 3 kiryski panda,ale też nie polecam bo to stadne rybki.

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: kiler » 15 lutego 06, 14:43

do tego samca bojownika mozesz dokupic 2-3 samice obsadzic akwa roslinami i juz masz ładne akwa ,sam bym chcial malutkie akwa miec ale sie przyzwyczailem do wiekszych baniakow i nie latwo by mi bylo dostosowac sie do mniejszych akwarii :wink:
a do bojownikow mozesz dozucic moze ze 2 otoski (nie wiem czy nie przesadzilem)

Awatar użytkownika
Axel Bohm
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 28 lutego 06, 19:12

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: Axel Bohm » 28 lutego 06, 19:20

bojowniki nie nadają sie do życia z innymi (gatunkowo) rybami .
Ja jednak miałem bjownkia i makrapude w jednym maleńkim akwarium i ta malutka makrapuda dokopała mojemu bojownikowi. Coz to była za walka trwała 5 min .
W końcu odziwo podzieli sie akwarium !!!

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: A-kara » 28 lutego 06, 19:55

Axel Bohm pisze:bojowniki nie nadają sie do życia z innymi (gatunkowo) rybami .



Tu musze sie tracic trzymalam bojownika w zgodnie z neonami,zbrojnikiem i razborami.Nikt nikomu nie wadzil

kiler pisze:a do bojownikow mozesz dozucic moze ze 2 otoski (nie wiem czy nie przesadzilem)

Otoski stadne ,dwa by sie meczyly,do jednego bojownika mozna by dac 4 otoski.
Axel Bohm pisze:a jednak miałem bjownkia i makrapude w jednym maleńkim akwarium i ta malutka makrapuda dokopała mojemu bojownikowi. Coz to była za walka trwała 5 min .

Tak to jest jak sie ryby trzyma w zbyt malym akwarium.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Axel Bohm
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 28 lutego 06, 19:12

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: Axel Bohm » 28 lutego 06, 20:06

no cóż to była totalna klapa ale teraz tez mam akwarium kule ale wiekszą na 7 litrowe może to niedużo ale na 2 rybki wytarczy :] Chyba

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: jonasz78 » 28 lutego 06, 20:27

Czytam i nie wierze - KULA to raczej nie jest naczynie do hodowania rybek. Poza tym cena kuli 7 litrowej przekracza wartosc zakupu akwarium ok 30 - 45 litrowego. Wiec chyba nie ma porownania jesli chodzi o wilekosc, warunki jakie mozna stworzyc rybkom i eksploatacje zbiornika. Polecam wrzucić do opcji szukaj forum hasło "kula" - poczytaj przyswój i zastosuj ;)
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: ciosek » 6 marca 06, 16:27

Axel... hmm.. nie wiem czy wiesz ale jestes sadystą myśląć że możesz wpuścić do kuli 2 rybki... jak mniemam bojownika + welona lub welon x2. JEzeli chcesz poczuć sie jak 2 ryby w 7litrowej kuli to weź kolege (jakiegos kamikaze), zamknijcie sie w pokoju 1.5 na 1.5 na 2 m wysokosci i siedzcie tam przez tydzien... za przeproszeniem srając i szczając po kątach, uczucie ryby w takim baniaku jest podobne uwierz. Skoro mowisz ze teraz masz wieksze akwarium którym jest kula.... 7 litrów, a wczesniej napisales ze trzymales bojownika i cos jeszcze - dedukuje w mniejszej kuli.... czyli ile miała? 2 litry? 4 litry? 5 litrów?... ech szkoda mi słów... Zapewne nie masz tam filtra, napowtrzacza, masz tam oczojebny zielony żwirek i różowo fioletową roślinkę... tak? Proszę poczytaj o rybach, akwarystyce, kulach i innych takich rzeczach... to naprawde nie zaboli.

pozdrawiam

pawel_lol
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 27 marca 06, 17:58

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: pawel_lol » 27 marca 06, 18:08

bojowniki najlepiej czuja sie w akwarium jednogatunkowym ale mozna z nimi trzymac spokojne i łagodne rybki np.kosiarki
akwa 112 l i kotnik 56l

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Jakie rybki do bojowników [25l]?

Postautor: Jakus » 27 marca 06, 18:25

Od kiedy to się wpuszcza kosiarki do 25l??? Ta rybka dorasta do 13 cm
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości