Przeprowadzka welona z 40l na [132l]

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Telo
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 24 listopada 15, 21:14

Re: Przeprowadzka welona z 40l na [132l]

Postautor: Telo » 17 lipca 16, 20:11

No to pojedzie sobie welon na działkę z linami pomieszkać, bo mam tam taki stawik 8mx8m , ale tylko z 1,5m głęboki (mam nadzieje, że starczy). Nie znam się, a gościu mi tak napisał : (zresztą tutaj temat http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=42667 )

"To że welon jest nazywany karasiem ozdobnym, nie oznacza, że możesz go trzymać w stawie z naszymi pospolitymi karaskami. Ona potrzebuje, temperatury około 19-20 stopni. "

To myślałem, że zimy na bank nie przeżyje, tak to mu nawet kupie z 3 kolegów żeby smutny nie był o ile naprawdę nic im nie będzie.

Plany tak to sobie pozmieniam co do akwa, a ze starej 40l zrobię może sobie bojki 1+2/3 ;)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Przeprowadzka welona z 40l na [132l]

Postautor: Dhuz » 17 lipca 16, 20:31

Telo pisze:To że welon jest nazywany karasiem ozdobnym, nie oznacza, że możesz go trzymać w stawie z naszymi pospolitymi karaskami. Ona potrzebuje, temperatury około 19-20 stopni.
Welonki są delikatniejsze, ale nie aż tak delikatne - podrośnięty osobnik przy 1.5m głebokości powinien dać radę. Z resztą, w akwarium 40l czy 130l ma równie małe szanse na dożycie starości, co podczas trzaskajacych mrozów - za mały bufor na wydaliny, ryba skarłowaciałaby, co odbiłoby się na jej zdrowi. O ile już nie skarłowaciała, bo widzę troche już w tym akwarium siedzi.

Telo pisze:ze starej 40l zrobię może sobie bojki 1+2/3
Zapowiada się niezła sieczka. Na pewno chcesz mieć w baniaku krwawe gody?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości