Obsada akwarium 54l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Monthnez
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 3 lipca 16, 13:25

Obsada akwarium 54l

Postautor: Monthnez » 3 lipca 16, 13:37

Cześć,
będzie to moje pierwsze akwarium "na poważnie". Najpierw chciałabym się zastanowić nad gatunkami ryb. Myślałam jeszcze o krewetkach - najlepiej Blue Velvet i Red Cherry.


Jakie gatunki polecacie? ;-)
Miłego dnia!

Awatar użytkownika
Monster
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 3 maja 16, 15:49

Re: Obsada akwarium 54l

Postautor: Monster » 3 lipca 16, 13:41

Jakie masz parametry, podłoże, filtracje, oświetlenie, temperaturę ?

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: Obsada akwarium 54l

Postautor: ArturAzja » 3 lipca 16, 13:46

Jak chcesz tam krewetki to ja osobiście nic więcej tam ,,ruszającego" się bym nie wrzucał.
Widziałem gdzieś kiedyś ładne szkiełko 54l, dość mocno zarośnięte, a w środku krewetki (nie mam pojęcia jaki gatunek, znam tylko amano i red cherry) + bojownik. Czy bojownik im dokuczał, tego nie wiem. Wiem tylko że prezentowało się to lepiej niż niejedno szkło 700l<.

Monthnez
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 3 lipca 16, 13:25

Re: Obsada akwarium 54l

Postautor: Monthnez » 3 lipca 16, 13:51

Na razie akwarium dopiero w planach - zamierzam dostosować je po konkretne rybki, nie na odwrót.
Miłego dnia!

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada akwarium 54l

Postautor: misiek1784 » 3 lipca 16, 14:08

Parametry wody znasz?

Monthnez
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 3 lipca 16, 13:25

Re: Obsada akwarium 54l

Postautor: Monthnez » 3 lipca 16, 14:12

Nie będzie zbyt twarda. Temperaturę planuję koło 23 stopni. Nie mam na razie nic konkretnego, poza akwarium, filtrem, grzałką i napowietrzaczem (zostały po ostatnim akwa).
Miłego dnia!

Monthnez
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 3 lipca 16, 13:25

Re: Obsada akwarium 54l

Postautor: Monthnez » 3 lipca 16, 14:17

Myślałam o Kiryskach Pigmejskich, z tego co czytałam wiele osób trzyma je z neonami, nawert w mniejszych akwariach, wydaje mi się to niewłaściwe - możecie sprostować?
Miłego dnia!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości