Obsada 960l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada 960l

Postautor: Dhuz » 17 stycznia 16, 21:33

BW w takiej wielkości zbiornikach to niezbyt wiem, jak efektywnie tworzyć. Nie mówię, że mocne oświetlenie będzie katować ryby, ale mogą być zwyczajnie zbyt płochliwe. Tutaj jestem jak zawsze na bakier z trendami i podobają mi się akwaria urządzone na modłę low-tech lub chociaż z bardzo ograniczonym wkładem sprzętowym. Ale u mnie na pierwszym miejscu są zwierzęta, w pełni rozumiem, że miłośnicy podwodnych ogrodów chcą mieć powód do dumy w postaci ładnie rozrośniętego akwarium - tylko, że w takich zbiornikach nie każdej rybie się podoba.

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=18
^tu na podforaku masz fajnie opisane kwestie akwarystyki roślinnej. Akwarystyka roślinna wcale nie musi oznaczać dużego nakładu pracy, czy mocnego oświetlenia. U siebie stosuję z powodzeniem metody dla leniwych, zwartki już zaczynają powoli opanowywać akwarium wielkopłetwów po restarcie, a rogatek i mchy u drobniczek zdołały w większości żywcem zadusić glony, z których inwazją się ostatnio borykałem. W żadnym wypadku nie nawołuję do zawrócenia z obranej ścieżki - przypominam tylko o alternatywie, która wcale nie daje złych rezultatów. Masz kilka tych elementów do oświetlania akwarium, więc będziesz mógł spokojnie eksperymentować.

ploplo144
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 12 marca 13, 13:41
Lokalizacja: Wisła

Re: Obsada 960l

Postautor: ploplo144 » 17 stycznia 16, 21:38

Kaedhros pisze:A co co BW to nie za bardzo wiem po prostu jak ją uzyskać.


Jeśli dobrze zrozumiałem to wiesz jak uzyskać ten efekt BW? Torf, szyszki olchy. Ja raz robiłem robiłem wywar z kory dębu, też barwi tylko nie do końca wiem jakie on ma jeszcze właściwości :D

edit: Chyba źle zrozumiałem :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości