Zmiana obsady, brzanki?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Zmiana obsady, brzanki?

Postautor: Serpico23 » 28 marca 15, 19:16

Witajcie,

W związku z tym, że mam mało czasu na opiekę nad zbiornikiem muszę zmienić obsadę. Akwarium profil 112l, na dno dam ziemię ogrodową i żwir rzeczny 2-5mm. Z roślinności na pewno będzie to co jest teraz, rotala rotundifolia, hygrophilia polysperma i corymbosa, microzorium na korzeniu i dwa inne gatunki, których nie znam.
Woda jaką dysponuję to kranowit, nie wchodzi w grę żadna modyfikacja parametrów.
Ph- 7.5
GH/KH - 12/9
Filtracja HW302, w tej chwili jest zasypany ceramiką, oprócz jednego koszyka i w połączniu z dużą masą rośliną pojawiają się niedobory azotu.
Co do obsady, chciałbym dobrać taką pod kranówkę, myślałem o brzankach sumatrzańskich, chociaż tutaj to co strona to inny opis tej ryby. Ma ktoś z nią jakieś doświadczenia? Chodzi mi tu bardziej o parametry, nie towarzystwo dla nich.
Jeśli nie brzanki to myślałem o platynkach. Dwa czy trzy samce + 3 samice na każdego z panów nie spowodowałoby chaosu, walk samców?
Jeśli nie te ryby to co innego można dać pod takie parametry? Gupiki odpadają. Może tęczanki? Chociaż je chyba ciężko dostać

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Zmiana obsady, brzanki?

Postautor: Dhuz » 29 marca 15, 13:19

O ile te brzanki będą z hodowli (a najprawdopodobniej będą), to powinny wytrzymać w twardej wodzie. Niemniej lepiej byłoby sięgnąć po ryby, które docenią kranówę, jesli nie chcesz jej zmieniać. Platki powinny być łatwo dostępne i nie trzeba kupować więcej niż 1+3, żeby w ciągu kilku miesięcy mieć całe stadko. Ewentualnie coś rzadszego jak Ksenotoka. W sumie w takim akwarium możnaby próbować grupę Danio erythromicron, ale nie wiem jak bardzo wrażliwe są te ryby.

zizi2004
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 marca 15, 17:08

Re: Zmiana obsady, brzanki?

Postautor: zizi2004 » 30 marca 15, 17:53

Miałam kiedyś te rybki bardzo fajne. Ale muszą mieć większe akwarium.Może jakieś bystrzyki byś chciał lub neonki

Serpico23
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 7 marca 14, 23:43

Re: Zmiana obsady, brzanki?

Postautor: Serpico23 » 30 marca 15, 19:56

I bystrzyki i neonki wymagają nieco kwaśniejszej wody. Myślałem też o połączeni danio pręgowanego i haremu platek. Wymagania podobne, wypowie się ktoś? Ewentualnie hokejówki amazońskie + harem platek ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości