Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
konarko
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 27 lutego 15, 23:03
Lokalizacja: Gdańsk

Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: konarko » 22 marca 15, 19:50

Witam mam akwa 25l z bojownikiem. Stoi ono obok 240l i zastanawiam się co mógłbym mieć w tym akwa by było ładniejsze.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: osama » 22 marca 15, 19:58

Jako pokarm będą super ;)

wymagają niższej temperatury.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: skrzatekMK » 23 marca 15, 10:48

osama pisze:Jako pokarm będą super


U mnie bojki nie interesują się Amano. Czasami popatrzą sobie w oczy i tyle.

Awatar użytkownika
Tissien
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 17 marca 15, 18:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: Tissien » 23 marca 15, 12:39

Ale koledze raczej nie chodzi o Amano, bo mówimy o akwarium 25L (Amano od 40L w górę).
Bojownik teoretycznie może być z krewetkami, ale praktycznie wygląda to trochę inaczej. Zależy od charakteru ryby, jedne bojowniki nie interesują się krewetkami, inne zaczynają na nie polować po kilku miesiącach spokojnego przebywania z nimi, a inne dostają piany w pysku na ich widok od razu. Ciężko stwierdzić do którego z tych trzech typów twój bojownik należy, więc ja bym raczej nie ryzykowała.
Na 12 bojowników, które ja miałam, tylko 2 spokojnie współżyły z krewetkami Red Cherry w jednym akwarium.
Krewetki Amano to bezpieczne towarzystwo, ale jak już wspominałam, potrzebują większego zbiornika, bo są większe od np. Red Cherry.

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: skrzatekMK » 23 marca 15, 12:47

Ale koledze raczej nie chodzi o Amano, bo mówimy o akwarium 25L (Amano od 40L w górę)


No widzisz, a ja zrozumiałem, że autor tematu chce przenieść bojka do 240 i tam mu dołożyć krewetek. Dlatego pisałem o Amano.

W 25l to tylko malutkie krewetki, które staną się pożywieniem - także moim zdaniem nie warto - no chyba, że jako urozmaicenie diety :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Fedra
Narybek
Narybek
Posty: 90
Rejestracja: 6 września 10, 10:51

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: Fedra » 23 marca 15, 16:58

W akwarium mojej córki bojownik żyje w zgodzie z RC, nie interesują go nawet maleńkie krewetki. Poprzedni bojownik też nie interesował się krewetkami, ale mieliśmy kiedyś takiego, który nie odpuścił póki nie zjadł ostatniej krewetki, więc różnie z tym bywa.

Awatar użytkownika
PUKI1987
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 22 marca 15, 13:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: PUKI1987 » 23 marca 15, 17:42

https://www.youtube.com/watch?v=koTmqSdgxDk
Tu masz filmik jak bojownik syjamski pilnuje krewetek
Jakub (PUKI1987)

Karas112
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 23 marca 20, 11:55

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: Karas112 » 23 marca 20, 12:06

jak napisalem w komentarzu pod postem o kropkach na pletwach bojownika. wszystkie ryby maja inny charakter i sam/sama musisz wiedziec jak twoj bojownik zachowa sie w stosunku do krewetki. ;)

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Czy krewetki mogą być z bojownikiem?

Postautor: pimowo » 23 marca 20, 23:42

Ja u siebie w 300l mam harem Bojków i krewetki Red Cherry. Małe krewetki są czasami zjadane, ale nie ma co płakać bo ryby mają świeży pokarm, a ja nie mam plagi krewetek. To co zauważyłem to samiczki bardziej się lubują w krewetkach niż samiec.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości