Obsada akwarium 170l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
TERMINATOR
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 4 stycznia 08, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Obsada akwarium 170l

Postautor: TERMINATOR » 17 marca 15, 22:38

Mam takie akwarium:
https://drive.google.com/file/d/0B6jgmA ... sp=sharing
75x75x30cm.
Wystrój widać - same korzenie i skały
Parametry wody w normie (NO3 10mg/l, NO2 mg/l, GH 6d, KH 6d, ph 7.2, Cl2 w normie, temperatura regulowana).

Na początku bylem niezdecydowany, nie wiedziałem co tam wpuścić i tak stoi akwarium bez ryb..

Co powiecie na:
5 szt Płaskobok Tępogłowy
2 szt Akara Cętkowana (lub Akara z Maronii)
10szt neon czarny
6szt sumik szklisty


I jeszcze jedna kwestia:
Na korzeniach lubią rosnąć białe glony czy jak to się tam nazywa.. (teraz ich zbytnio nie widać bo je zmyłem).

Jaka rybka lubiła by te glony podjadać i która by mogła być z pozostałymi?

Za bardzo się nie znam
Doradźcie czy taka obsada pasuje do tego akwa.

TERMINATOR
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 4 stycznia 08, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: TERMINATOR » 18 marca 15, 20:22

hm...

zizi2004
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 marca 15, 17:08

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: zizi2004 » 30 marca 15, 17:59

Płaskobok tępogłowy odpada za małe akwarium.Neony mogą być z pielęgnicami ale akary z Maroni niezabardzo tolerują towarzystwo innych pielęgnic więc wybiesz które ci się bardziej podobają

TERMINATOR
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 4 stycznia 08, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: TERMINATOR » 1 kwietnia 15, 00:41

dzięki
Rybki już kupiłem tydzień temu (płaskoboki, akara z maronii, neony).
Płaskoboki narazie są małe 5cm.
No nie wiem - jak wyrosną najwyżej je sprzedam, choć trochę szkoda.
Może nie będzie tak źle, akwarium jest wysokie, płaskoboki pływają raz na górze, raz na dole, co trochę jakby zwiększa przestrzeń dwukrotnie..

zizi2004
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 marca 15, 17:08

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: zizi2004 » 1 kwietnia 15, 08:35

To jeszcze z około 10 centymetrów urosną

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: KAMYK32 » 1 kwietnia 15, 10:35

TERMINATOR pisze:Może nie będzie tak źle, akwarium jest wysokie, płaskoboki pływają raz na górze, raz na dole, co trochę jakby zwiększa przestrzeń dwukrotnie..

A możesz rozwinąć tą złotą myśl ;-) te ryby potrzebują akwa. długiego,szerokiego,a nie wysokiego :!: min.dł. to 180 cm. więc oddaj ryby już teraz bo będą się coraz bardziej męczyć.

TERMINATOR
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 4 stycznia 08, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: TERMINATOR » 1 kwietnia 15, 11:35

A w opisach na innych stronach pisze 100cm do tarła, czyli nie do tarła krótsze - po ukosie jak będą pływać będzie ze 100cm...
Raz na górze raz na dole - to znaczy mają różne rejony pływania, nie pływają ciągle w tej samej płaszczyźnie, np przez godzinę w górnych partiach, potem przez godzinę przy dnie, a potem godzinę na środku. Są spokojne, przeważnie powoli zmieniają miejsce, nie rozpędzają się i nie lecą przez całe akwarium - z wyjątkiem czasu w którym jedzą, wówczas są bardzo szybkie.

Narazie ich nie oddam - nie ma sensu - przy tej wielkości 5cm mają ogromną przestrzeń. Oddam może jak dorosną do 10cm, w między czasie trochę je potrzymam, porobię fotki.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: KAMYK32 » 1 kwietnia 15, 11:55

Strony godne uwagi :!:

http://www.seriouslyfish.com/
http://fishbase.org/search.php?region=americas


TERMINATOR pisze:Raz na górze raz na dole - to znaczy mają różne rejony pływania, nie pływają ciągle w tej samej płaszczyźnie, np przez godzinę w górnych partiach, potem przez godzinę przy dnie, a potem godzinę na środku.

Sam to wymyśliłeś czy gdzieś te głupoty wyczytałeś :ok: to może jeszcze jak im się kibelek zamontuje to też w niego będą robić-o danej godzinie :razz: i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę,że jest to dość agresywna ryba .Sam sobie sprawiasz problemy na samym starcie.

TERMINATOR
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 4 stycznia 08, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: TERMINATOR » 1 kwietnia 15, 12:31

No na tej stronie pierwszej rzeczywiście pisze 180cm, może te płaskoboki które przyjechały do Polski już nie maja takich wymagań...
nie wiem, kierowałem się polskimi opisami...


Rybki nie powiedział bym ze są agresywne, raczej łagodne i płochliwe, dają się podporządkować spokojniejszym rybom jak np akara z maroni.
Na początku akara z maronii przewodziła stadem plaskoboków - płaskoboki pływały wszędzie za akarą.
Teraz im się znudziło bo akara za dużo pływa..

Ok, tak czy inaczej narazie może byc jak jest co zresztą pisze nawet na tych zagranicznych stronach - że młodzież może być trzymana w mniejszych zbiornikach.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: Dhuz » 1 kwietnia 15, 15:08

TERMINATOR pisze:No na tej stronie pierwszej rzeczywiście pisze 180cm, może te płaskoboki które przyjechały do Polski już nie maja takich wymagań...
nie wiem, kierowałem się polskimi opisami...


Tak tylko wtrącę, że zauważyłem tendencję na niektórych polskich stronach do podawania wymagań ryb, jakie można było spotkać w starszych książkach, gdzie to 160 litrów było akwarium 'dużym' i można w nim było trzymać spokojnie skalary. Albo do podawania danych skopiowanych z mocno niegodnych zaufania stron aglojęzycznych. :P

TERMINATOR pisze:Ok, tak czy inaczej narazie może byc jak jest co zresztą pisze nawet na tych zagranicznych stronach - że młodzież może być trzymana w mniejszych zbiornikach.


Zakładając, że masz akwarium którego te ryby wymagają na podorędziu, by móc je tam przelokować kiedy 'przerosną' małe akwarium. Uważam, że nie ma sensu trzymać ich tam 'bo jeszcze młode', nie wiadomo kto i kiedy by te ryby od Ciebie przejął jak postanowisz, że są trochę za duże. :)

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: Sance » 1 kwietnia 15, 19:21

TERMINATOR pisze: po ukosie jak będą pływać będzie ze 100cm...

Sorry nie mogę się powstrzymać. Kto mierzy akwarium po ukosie? Ryby nie piją alkoholu a ludzie nie chodzą po chodniku po ukosie.

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: misiek1784 » 1 kwietnia 15, 19:33

Wystarczy akwarium ukośnie postawić :mrgreen:

TERMINATOR
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 4 stycznia 08, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: TERMINATOR » 12 maja 15, 16:41

minęły dwa miesiące
rybki pływają też po skosie
płaskoboki urosły już ze 1,5cm, czyli mają około 7cm - puki co dalej mają mnóstwo miejsca do pływania więc może jak dorosną nie do pełnych wymiarów to też będzie dobrze.
Zobaczymy.

Tak jak wspominałem w akwa jest jeszcze jedna akara z maroni, 10 neonów czarnych i jeden glonojad.

Podstawowy pokarm to spirulina super forte (90%).

Postanowiłem coś jeszcze dokupić ale w kolorze - bo te obecne rybki nie mają specjalnie barw, nawet akara z maroni - to raczej brąz przypominający korzeń...

Jak myślicie - co by można było dokupić, coś spokojnego, nie wchodzącego w konflikt z resztą, coś do 10cm, wyraźnie ubarwione na jakiś konkretny kolor, coś co lubi spirulinę super forte?

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: Greek » 12 maja 15, 16:48

Dumny jesteś z siebie? Po co pytasz o porady, skoro robisz swoje - jeśli jesteś najmędrszy to rób co uważasz.
TERMINATOR pisze:Podstawowy pokarm to spirulina super forte (90%).

Urozmaicony...
TERMINATOR pisze:Postanowiłem coś jeszcze dokupić ale w kolorze - bo te obecne rybki nie mają specjalnie barw, nawet akara z maroni - to raczej brąz przypominający korzeń...

Jak myślicie - co by można było dokupić,

Idąc Twoim tokiem rozumowania to brakuje tam arowany, suma rekiniego i może kilka pyszczków, żeby rozruszać towarzystwo.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: Obsada akwarium 170l

Postautor: Kubutek1990 » 12 maja 15, 17:19

Greek pisze:Idąc Twoim tokiem rozumowania to brakuje tam arowany, suma rekiniego i może kilka pyszczków, żeby rozruszać towarzystwo.

Nie ma co się zanadto krygować: ja bym dorzucił z 5-6 księżniczek :twisted:
TERMINATOR pisze:Postanowiłem coś jeszcze dokupić ale w kolorze - bo te obecne rybki nie mają specjalnie barw, nawet akara z maroni - to raczej brąz przypominający korzeń...

Wk****one są na właściciela to i nie wybarwiają się jak należy.
Greek pisze:TERMINATOR napisał/a:
Podstawowy pokarm to spirulina super forte (90%).

Urozmaicony...
TERMINATOR, ciekawe jaki będziesz miał kolor po 2 miesiącach na sucharach pszennych.


Podsumowując: nie szukaj kolejnych gatunków, tylko zajmij się należycie obecnymi. Jak nie kupisz nowego żywca to może starczy na jakąś mrożonkę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości