Mam problem!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Karolo11
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 grudnia 05, 21:33
Lokalizacja: Ostroleka

Mam problem!!

Postautor: Karolo11 » 28 grudnia 05, 18:35

Mam akwarium bardzo male,tylko 60l.Skalara mam ponad 1 rok.Wysokosc akwa wynosi 40 cm.Przeczytalem ze skalary muszo miec wysokosc minimum 50cm.Co mam zrobic?Mam jeszcze 1 pytanie.Czy jak skalar urosnie to czy nie bedzie przeszkadzal innym mieszkancom baniaka?


Obsada:
1 skalar,
2 brzanki rozowe,
3 mieczyki Hellera,
2 molinezje czarne,
5 zalobniczek

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam problem!!

Postautor: A-kara » 28 grudnia 05, 19:31

Nie mam juz sily.Nie bede sie denerwowac ,tylko delikwentow odsylac pod ponizej wskazane adresy stron www. :?


http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=3269


Tak po pierwsze taki temat do do dzialu obsady.
Skalar jest stanowczo ZA MALY na 60l. ,mieczyki sa rybami nadajacymi sie do zbiornikow 100l. wzwyz.Molinezje stadne.Skoro pisze ,ze skalar potrzebuje 50 cm wysokosci ,to znaczy ,ze 60l. jest dla niego ZA MALYM zbiornikiem. :? Nie mozna "na sile upychac ryb" i kombinowac "10 cm wysokosci to mala roznica..BLAD.10 cm wysokosci to duza roznica ,szczegolnie dla ryb,ktore dorastaja do duzych rozmiarow,miedzy innymi tez skalarow.Pozbadz sie koniecznie skalara i mieczykow ,natomiast dokup kilka molinezji. Możesz dokupic tez kilka brzanek ,one również sa stadne ,zastanowilabym się tez na twoim miejscu nad jakas ekipa czysczaca.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Mam problem!!

Postautor: ciosek » 29 grudnia 05, 13:36

temat przenioslem do "obsady"

No wiesz, karolo, troche dziwne pytanie zadales... "mam akwarium 40cm wysokosci a skalary potrzebuja podobno 50 cm wysokosci, co robic?" ech... jak dla mnie są tylko 2 bardzo banalne odpowiedzi:
1. Wymien akwa na wieksze (przeciez go nie podwyższysz)
2. pożegnaj sie ze skalarkiem (ale nie spuszczaj w kiblu, tylko oddaj do sklepu i wymien na jakas inna rybke, np brzanki różowe).

Jezeli chodzi o obsade to ja bym nie trzymal brzanek tylko dokupil jakies kiryski na dno (ok 4 sztuki)

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam problem!!

Postautor: kuba!!! » 29 grudnia 05, 21:20

hehehhe ludziska to akwa ma 60l wiec tak czy siak skalara musi oddac.
temat zamykam zly temat postu.

pozdrawiam
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości