Dobór obasdy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Jac
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 05, 11:32

Dobór obasdy

Postautor: Jac » 28 grudnia 05, 11:36

Mam pytanie do was. Zakładam nowe akwa 56l. ( juz kupiłem ) Jaką obsadę ryb proponujecie. ???Filtr TC 200 już mam , grzałkę, oraz pompkę elite 900. Piszcie !! Mam też kokos oraz oświetlenie ( lampkę w zabudowie- jarzeniówka ) Rośliny : tzw. trawę oraz paprotkę. Co wy na to?? Piszcie !!!

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór obasdy

Postautor: A-kara » 28 grudnia 05, 13:37

Po pierwsze,to do dzialu obsady :wink: Standardowa jarzeniowka nie wystarczy ,byrosliny ci prawidlowo rosly ,najlepiej dokup druga i zamontuj odbysniki/folie lustrzanke.jesli chodzi o obsade ryb.Polecam sprawic sobie "czyscicieli"dna tj kilka kiryskow/krewetki/otoski.A moze masz ochote zalozyc sobie krewetkarium ,z korzeniem w srodku obsadzonym mchami? Masz w akwa paprotnice oraz jakies valissnerie.Ja bym zrobila jeszzce jakis trawniczek (z wglebki,a moze z echinodorus tunnelus),oczywiscie po dolozeniu drugiej swietlowki i odblysnikow. :wink: -mysle jak "rosliniarz",wiec kazdemu radze by zagospodarowal kazdy plan roslinami w akwa ,oczywiscie wybor nalezy do ciebie:wink: Z obsady to proponuje np 4xkiryski/otoski/krewetki + 15 rasbor klinowych/neonow czerwonych/inessa/czarnych
****
para pielegniczek ramireza+4 sztuki otoskow/kiryskow/badz kilka sztuk krewetek+10 sztuk neonow inessa/czarnych/czerwonych
****
2xpretnik karlowaty+15 neonow inessa/czerwonych/czarnych+4xotosek
****
10xdanio pregowany+4xkirysek+4xotosek
****
15xzwinnik jarzeniec+4xotosek
****
10xgupik Endlera+4xkirysek+4xotosek
****
harem pielegniczki kakadu(1+2)+4 otoseki+4 kiryski
A i jesli chcesz wiecej propozycji to prosze :)
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=1798
i jeszcze to ,tak na przyszlosc :wink:
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=3269
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Dobór obasdy

Postautor: Tomekł » 28 grudnia 05, 19:00

Jac, napisz jakie ryby ci się podobają i wtedy będzie mozna ustaliś konkretną obsadę to tak na przyszłość :wink:
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości