112l Azja

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Krzysiu1996
Ryba
Ryba
Posty: 298
Rejestracja: 27 lipca 08, 16:01
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

112l Azja

Postautor: Krzysiu1996 » 26 grudnia 14, 11:15

Witam,Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !
Mam pytanie odnośnie obsady mojej 112. Mam w nim 11 brzanek i chwilowo pozostałości po poprzednich obsadach,które czekają na przeprowadzkę do nowego właściciela...Co dodać do brzanek ? Myślałem o krewetkach np. Amano ale nie wiem czy nie byłyby zastraszane przez brzanki sumatrzańskie,poza tym rozważałem cierniooczki lub szczupieńczyki . Myślałem też o przylgach chińskich,ale one są chyba za duże na ten litraż . Ma to być akwarium biotopowe więc chciałbym żeby ryby były z jednego biotopu . Dodam,że w akwarium znajduje się plaża . Czekam na propozycje :)
112l : Azja
120l : żółwie ozdobne

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112l Azja

Postautor: Hunter » 26 grudnia 14, 11:35

Cieniooczki wyłącznie. Obawiam się, że krewetki mogą zostać rozszarpane na strzępy ;)
Przylgi chińskie wymagają wody chłodnej. Latem w baniakach bez ochładzania padają jak muchy niestety.

Mam nadzieję, że prócz tej "plaży" masz tam żwir rzeczny, a nie coś ala bazalt i inne niebezpieczne dla ryb dennych badziewia?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu1996
Ryba
Ryba
Posty: 298
Rejestracja: 27 lipca 08, 16:01
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Re: 112l Azja

Postautor: Krzysiu1996 » 26 grudnia 14, 11:42

mam podłoże chyba aqua art ale nie jestem pewien bo już mam je długo,więc chyba jest wyjałowione.
A jest jakiś gatunek o którym nie wspomniałem a nadawałby się jako uzupełnienie ?
112l : Azja
120l : żółwie ozdobne

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112l Azja

Postautor: Hunter » 26 grudnia 14, 15:37

Jeśli ma to być baniak biotopowy to na więcej raczej nie masz co liczyć ;)
Ogólnie ciężko jest dobrać towarzystwo w toni wodnej dla sumatrzanskich. Lubią być zadziorne względem innych ryb.
Ponoć w dużych grupach, powyżej 15-20szt dają innym spokój, ale nie upchasz tyle rybska w setce ;)
Piskorki ze względu na to, że trzymają się podłoża raczej nie wchodzą brzankom w drogę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiu1996
Ryba
Ryba
Posty: 298
Rejestracja: 27 lipca 08, 16:01
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Re: 112l Azja

Postautor: Krzysiu1996 » 26 grudnia 14, 21:23

Wymyśliłem też żeby poczekać aż rośliny się rozrosną i spróbować z tymi Amano lub Atyopsisami,ale nie wiem czy to ma sens... ;p
112l : Azja
120l : żółwie ozdobne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości