obsada do 145 l.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
grembo
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 10 grudnia 05, 17:07

obsada do 145 l.

Postautor: grembo » 10 grudnia 05, 17:15

witam poraz pierwszy na tym forum
po świętach zakładam akwarium 145 l. dł. 80 wys 45 i zastanawiam się nad obsadą:
-około 20 neonków czerwonych lub innesa ( co radzicie)
-około 5 kirysków - różnych
-6 otosków
-okło 6 pętników { myślałem o 3 różnych gatunkach po dwie sztuki}
czy mogę jeszcze dołożyć do tego 6 danio pręgowanych? i krewetki 2 filtrujące i poare amano i ile?
nie wiem czy to nie za dużo. pozdrawiam wszystkich.

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: obsada do 145 l.

Postautor: kiler » 10 grudnia 05, 19:09

1. neonki lepiej innesa(są tańsze)
2.kiryski lepiej z jednego gatunku (polecam spiżowe lub szmaragdowe)
3.pretniki lepiej wez 2 gatunki po 3 sztuki tzn 1 samiec i 2 samice
a z danio bym sie wstrzymał bo pretniki sa spokojnymi rybami i nie lubią ruchliwych ryb ale zamiast nich polecam razbory klinowe :lol: a i do tego kilka otoskow i ze 2 zbrojniki a co do krewetek to nic Tobie nie powiem bo sie na nich n ie znam i sam ich nie mam.pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: obsada do 145 l.

Postautor: Behemoth » 10 grudnia 05, 19:21

Witam. A więc ...
1. IMO bez różnicy, z tym, że neony czerwone są droższe, za 1 czerwonego masz ok. 3 innesa.
2. Najlepiej będzie jeśli kupisz 5 sztuk z jednego gatunku. Wkrótce sam do tego dojdziesz, że ładniej wyglada akwarium z mniejsza ilością gatunków, za to po więcej sztuk z każdego.
3. Dobry wybór, zawsze to odrobine mniej glonów.
4. Hmm. Co do tych ryb nie jestem pewien. 3 gatunki to moim zdaniem za dużo. Mogą się ze sobą krzyżować oraz dochodzić do starć między nimi. Proponuję jeden gatunek.
5. Podzielam zdanie przedmówcy.
6. Krewetki filtrujące są stadne, więc najlepiej wyposażyć się w około 4 sztuki.
7. Ja nie kupowałbym amano. Lepiej zainwestuj w jakieś kolorowe krewetki np. red cherry, babaulti itp.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lestat
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 18 września 05, 19:55
Lokalizacja: Staszów

Re: obsada do 145 l.

Postautor: Lestat » 10 grudnia 05, 23:01

Uważam, że nie ma sensu łączyć kilka gatunków krysków. Lepiej będzie jak wybierzesz jeden (np. pstre lub spiżowe) i zakupisz 5-6 egzemplarzy. Neonów też bym nie mieszał i zdecydował się na jeden rodzaj. Co do prętników, to jedna uwaga jest taka, że ryby te w dróżnieniu od pozostałych pochodzą z zupełnie innego biotopu. Jeśli ci to nie przeszkadza to ok, ale jeśli wolisz mieć rybki z samej Ameryki Pd to proponuję zamiast nich kilka żałobniczek.
300 l. Ameryka Pd. Obsada: Leatacara Dorsigera x8, Cleithracara maronii x5, kirysek pstry x2, kirysek albinos x4, zwinnik latarnik x5, bystrzyk czerwony x10, hokejówka amazon. x5, zbrojnik niebieski x5, plecostomus x1, neon innesa x30

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości