Krewetki - czy mogą żyć z tymi rybami?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
NiTeK
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 4 grudnia 05, 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Krewetki - czy mogą żyć z tymi rybami?

Postautor: NiTeK » 8 grudnia 05, 16:29

Witam! Planuję założyć akwa 112 l i ostatnio bardzo zainteresowałem się krewetkami. Chciałbym je wpuścić do tego akwa razem z innymi rybami, planuję to tak:

10 Neonów Inessa
3 Prętniki Karłowate (Samiec + Dwie samice)
6 Barwieńców czerwonych (Fantomów czerwonych)
4 Pielięgniczki Ramireza
8 Krewetek Red Cherry
1 Glonojad lub 4 Otoski

Czy żadne z tych ryb nie będą "wchodzić w paradę" tym krewetką? Ewentualnie co proponujecie?
Narazie bez akwa... :(

.:Niedługo 112l i najprawdopodobniej:.
10 Neonów Inessa
3 Prętniki Karłowate
6 Barwieńców czerwonych
4 Pielięgniczki Ramireza
6 Kirysków Spiżowych
4 Otoski

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: Krewetki - czy mogą żyć z tymi rybami?

Postautor: Giusss » 8 grudnia 05, 22:32

NiTeK pisze:Czy żadne z tych ryb nie będą "wchodzić w paradę" tym krewetką?

Nie powinno być problemu. U mnie w baniaczku swgo czasu krewetki szkliste żyły sobie spokojnie z Kakadu i było wszystko :ok: , ale co do 100% pewności to będziesz ją miał jak w twoim akwarium wylądują krewetki.
Przed wyjazdem
45 l
3x Apistrogamma cacatuoides
2x Otocinclus
3x Krewetka

Obecnie: Jedynie Bóg wie !

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krewetki - czy mogą żyć z tymi rybami?

Postautor: Saiqpat » 11 grudnia 05, 21:57

Moim zdaniem nie bedziesz mial problemow. Natomiast nie licz na to ze dochowasz sie mlodych, rybki skutecznie je wytepia.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krewetki - czy mogą żyć z tymi rybami?

Postautor: A-kara » 11 grudnia 05, 22:44

Moim zdaniem nie bedziesz mial problemow. Natomiast nie licz na to ze dochowasz sie mlodych, rybki skutecznie je wytepia.



Tu bym sie nie zgodziła. Ja razem z moimi caridina sp.babaulti miałam bojownika syjamskiego ,neony czerwone ,gupiki ,zbrojnika niebieskiego,rasborki klinowe.Zpowodzeniem nadal rozmnażam krewetki , a młode wcale nie sa zjadane ,wystarczy ,ze zapewnisz im odpowiednie kryjówki na czas wylego tj; lupiny kokosa,korzenie.Jesli masz w akwa duzo roslin ,równiez bedzie to dodatkowym schronieniem dla krewetek. :wink:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krewetki - czy mogą żyć z tymi rybami?

Postautor: Saiqpat » 14 grudnia 05, 18:01

A-kara pisze:
Moim zdaniem nie bedziesz mial problemow. Natomiast nie licz na to ze dochowasz sie mlodych, rybki skutecznie je wytepia.



Tu bym sie nie zgodziła. Ja razem z moimi caridina sp.babaulti miałam bojownika syjamskiego ,neony czerwone ,gupiki ,zbrojnika niebieskiego,rasborki klinowe.Zpowodzeniem nadal rozmnażam krewetki , a młode wcale nie sa zjadane ,wystarczy ,ze zapewnisz im odpowiednie kryjówki na czas wylego tj; lupiny kokosa,korzenie.Jesli masz w akwa duzo roslin ,równiez bedzie to dodatkowym schronieniem dla krewetek. :wink:


Swiadczy to o tym iz roznie to moze byc, co cieszy i bardzo Ci gratuluje:) Natomiast nie wierze iz ilosc mlodych nie jest sporo mniejsza od ilosci jaka bys osiagnela gdyby ryb nie bylo. Z doswiadczen nie tylko moich wynika ze rybki bardzo chetnie poluja na krewetki. Z posiadanych przezemni informacji wynika ze jednynie otoski nie poluja na male krewety:)
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krewetki - czy mogą żyć z tymi rybami?

Postautor: A-kara » 14 grudnia 05, 18:09

Saiqpat pisze:Natomiast nie wierze iz ilosc mlodych nie jest sporo mniejsza od ilosci jaka bys osiagnela gdyby ryb nie bylo.



Hmmm byc moze ,z jednego miotu mam ok. 20-30 mlodych,wiec to i tak jest niezly wynik biorac pod uwage ,ze jest to akwa oglone
:wink:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości