brzanki z pielegnicami ramireza

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
GustavMahler
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 października 14, 14:09

brzanki z pielegnicami ramireza

Postautor: GustavMahler » 14 października 14, 14:29

Witam wszystkich,
Jestem zainteresowany tematem - polaczenie brzanek z pielegnicami ramireza.
Mam w akwarium (Aquastabil 720 litrow) ok 14 brzanek sumatrzanskich, 9 denisona, 6 rozowych, 6 odeskich, 5 pieciopregich, kilka bocji (nie wiem ile bo wychodza praktycznie dopiero w nocy), myslalem o zakupie kilku (np 4 par) pielegnic ramireza.
Czy to idzie w parze z osada mojego akwarium?
W akwa mam duza obsade roslin, troche kryjowek (poustawiane kamienie, korzenie).
Co o tym myslicie?
Chetnie wyslucham od bardziej doswiadczonych co mieliby na ten temat do powiedzenia.
Pozdrawiam!
Maciek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: brzanki z pielegnicami ramireza

Postautor: osama » 14 października 14, 18:15

GustavMahler pisze:Co o tym myslicie?
nie podajesz podstawowych danych - parametry wody, podłoże itp.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

GustavMahler
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 października 14, 14:09

Re: brzanki z pielegnicami ramireza

Postautor: GustavMahler » 14 października 14, 19:57

hej,
dzieki, niestety niewiele zrozumialem:-)
Jestem muzykiem, to tak jakbym Ci napisal o wczesnoklasycystycznej symfonice opartej na wykonastwie barokowym:-)

Jesli chodzi o totka to tez nie stanowi problemu - zarabiam bardzo dobrze:-)

Zrozumialem natomiast pierwsze pytanie - podloze (na samym spodzie suszony torf (preparowany ponoc i z Amazonki), potem takiem preparat, nie wiem jak to jest po polsku bo mieszkam od wielu lat w Norwegii i zakladalem akwa tutaj, potem kamyczki 4-6mm, potem odrobinke mniejszych.

Parametry wody chyba bardzo dobrze bo wode mam z norweskiej puszczy i ponoc ma ona rewelacyjne parametry (sprawdzalem u tutejszych akwarystow), robilem tylko testy PH - 6,8.

Po zakupie wymienionych powyzej ryb (uprzednio przez kilka mcy akwa dojrzewalo) zadna nie zdechla:)

Wybacz ale w porownaniu z wialoma na tym forum na pewno jestem amatorem mimo ze mialem juz wszelakie akwa lacznie z calkiem sympatycznymi krewetkarniami:-)

Pozdrawiam i licze na wskazowki!!!!!

Maciek
Ostatnio zmieniony 15 października 14, 14:29 przez GustavMahler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: brzanki z pielegnicami ramireza

Postautor: Fatty » 14 października 14, 20:24

Tylko te rewelacyjne parametry dla wielu ryb prezentują się inaczej, jedne lubią twardą wodę inne miękką etc. :)

Na tym forum jest trend na biotopowość, dobieranie ryb pod kątem tego, jak koegzystują w naturze, nie zaleca się mieszania rybek z różnych części świata.
Masz ryby azjatyckie, może w tę stronę chciałbyś pójść?
Are you sure, you want to exist?


Rysica
Ryba
Ryba
Posty: 320
Rejestracja: 25 maja 11, 10:10
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków

Re: brzanki z pielegnicami ramireza

Postautor: Rysica » 14 października 14, 20:34

w 720 L przepięknie i majestatycznie wyglądały by na przykład Gurami całujące i marmurkowe, ale pytanie za 100 pkt czy brzanki ich nie będą chciały podskubywać...

Ramirezy są małe i jak to pielęgniczki - płochliwe więc pewnie byś je niewiele mógł widzieć. Ja jeśli już to bym poszła w większe pielęgnice - np Ellioti. a w ogóle w 720 L to bym azji nie zrobiła :P tylko albo albo SA (paletki, altumy) albo morskie, albo malawi/tanganika

jaką wodę używasz do podmian? też z torfowisk?
pokaaaż akwa :D
Ostatnio zmieniony 15 października 14, 14:29 przez Rysica, łącznie zmieniany 1 raz.
Było 120 L i 54 L, jest 240 L

GustavMahler
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 października 14, 14:09

Re: brzanki z pielegnicami ramireza

Postautor: GustavMahler » 14 października 14, 22:06

Ojejku, dziekuje Wam wszystkim za rady, jestescie kochani.
Wiecie, ja uwielbiam akwarystyke natomiast nie znam sie na niej az tak profesjonalnie.
Ja mam brzanki poniewaz wlasciwie zdecydowalem sie na nie, myslalem po prostu o jakims dodatku, podobaja mi sie te pielegnice ramireza i stad post.
Ja tez jestem za biotopowoscia i dopasowaniem gatunkowym ryb z danego obszaru do wlasciwego srodowiska.
A propos wody to jest miekka-
do podmian uzywam wode prosto z gorskiego jeziora, zero oczyszczania, zero chloru.
Jest delikatnie zielonkawa (widac zwlaszcza w wannie):-)
Nie wiem jak jest z innymi parametrami niz PH ale ryby dostaja szwungu i sa zadowolone (widac po nich) po kazdej podmianie.
Podmieniam ok 40-50% raz na ok 10 dni.
A propos paletek to tez myslalem ale lubie 'w rybie ikre':-) wiec zdecydowalem sie na brzanki z uwagi na ich temperament, 'zzycie' sie z domownikami (robie im mrozony pokarm ktory jedza z reki), ich potrzeba wyszalenia sie jest bardzo zabawna z punktu widzenia obserwatora.
A jeszcze do kazdej podmiany uzywam troche takiego plynu (tez nie wiem jak to sie po polsku nazywa) ale tam jest zelazo, fosfor itd.

Pozdrawiam i dziekuje

PS zastanowie sie w takim razie nad tymi pielegnicami.

PS 2 a zdjecia w jaki sposob sie tu dodaje?

Maciek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości