Pielęgnice Zebry

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Niemczuk
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 9 grudnia 13, 17:10
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Niemczuk » 17 lutego 14, 00:09

21 dzień małych pielęgnic zebr. Większość ma ok 1 cm najmniejsze 8-9 mm. Pływają po całym baniaku rodzice coraz mniej się nimi interesują. Za 2 dni planuję przenieść dorosłego samca na wszelki wypadek do drugiego baniaka, który dzisiaj już jest gotowy. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia!? Mam kilka sztuk małych, które są zupełnie białe. Czy to się zmieni czy to jakieś albinosy się trafiły? Jeśli ktoś mądrzejszy by mi odpowiedział to będe zadowolony.

Niemczuk
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 9 grudnia 13, 17:10
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Niemczuk » 3 marca 14, 22:55

Maleństwa mają jeden miesiąc i 4 dni. Co ciekawe mimo uważnej obserwacji w drugim baniaku moja parka zebr zrobiła mi niespodziankę i znów kolejne tarło dzisiaj sie wykluło ;) Nawet nie wiem gdzie były złożone jaja. Także nikt się tak nie bzyka jak zebry ;)

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Perfect » 3 marca 14, 23:38

Niemczuk pisze:Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia!? Mam kilka sztuk małych, które są zupełnie białe. Czy to się zmieni czy to jakieś albinosy się trafiły?



Bardzo możliwe, że trafiły Ci się albinoski. Odmiana albinotyczna też jest bardzo popularna wśród tych ryb :) Może pokolenie rodziców którejś z rybek było albinosem, bo zeberki dobierają się w pary nie patrząc na "kolor" partnera. ;) W takich sytuacjach wybarwienie narybku jest mieszane, czyli część jest albinosami a część nie. Zeberki będą Ci się wycierać za każdym razem jak tylko z ich oczu znikną ostatnio odchowane podrostki. Rocznie mógłbyś z nich "wycisnąć" i z 1200 szt. narybku ;)

Niemczuk
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 9 grudnia 13, 17:10
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Niemczuk » 6 marca 14, 23:14

No możliwe ich rodziców nie znam i pewnie nie poznam hehe ale czy albinosy nie powinny mieć inny kolor oczu? Nie wiem jak u zebr ale moje małe mają czarne oczka. II tarło jutro będzie miało już 5 dzień więc może się pokażą i wyjdą z kokosa. Jak narazie mają się dobrze i wesoło podskakują jutro być może pierwsze karmienie. Wcześniejsza grupa ma dzisiaj 35 dni i wyglądają dobrze. Jest już parę bardzo ładnie wybarwionych sztuk ale jeszcze za małe, żebym je sprzedał (o ile będą chętni) albo komuś oddał. Chociaż w zoologicznym obiecano mi że 2 zł za sztukę dostanę to chociaż wychowanie ich się zwróci ;)

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Perfect » 6 marca 14, 23:46

Farta masz, że ktoś chce w sklepie jeszcze za nie płacić ;) U mnie za dopłatą ciężko pogonić :) Co do oczu, to osobiście nie miałem nigdy styczności z zebrami o typowych, jasnych albinotycznych oczach.

Niemczuk
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 9 grudnia 13, 17:10
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Niemczuk » 7 marca 14, 00:32

Farta mam to racja bo znajoma prowadzi sklep ;) W ostateczności się i tak okaże czy weźmie bo kobieta zmienną jest ;) Dam znać za jakiś czas czy się wybarwią ale nic w kilku przypadkach na to nie wskazuje

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Perfect » 7 marca 14, 09:57

Wstaw jakieś zdjęcia jak możesz :)

Niemczuk
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 9 grudnia 13, 17:10
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pielęgnice Zebry

Postautor: Niemczuk » 8 marca 14, 00:58

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5c ... 9565c.html
Niestety walczyłem długo i tylko takie zdjęcie udało mi się wybrać a starałem się bardzo długo. Mam nadzieję, że to widać chociaż po kliknięciu na link bo nie potrafię zrobić, żeby była miniaturka. I tak mało co widać bo słaby aparat ;(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości