[Akwarium 40l] z neonami innesa...

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
tomekm25
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 29 sierpnia 05, 16:15
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

[Akwarium 40l] z neonami innesa...

Postautor: tomekm25 » 30 sierpnia 05, 17:33

Panowie oczekuje porady. Zakladam akwarium 40l z neonami innesa. Ile powinno być tych neonów, jaka roslinność będzie najlepsza, jaki żwir i dodatki? Przyda sie każda rada :D

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 40l] z neonami innesa...

Postautor: Marcinus » 30 sierpnia 05, 17:37

Neonów wg. mnie powinno być nie więcej niż 8-10.
Żwir najlepiej jakiś drobny i najlepiej w kolorze czarnym ,do tego też czarne tło [podobno neony,najlepiej się prezentują na czerni]
Z dodatków to przydałby się jakiś korzeń i kokosy,żadnych skałek,grot itp.
Jeżeli chodzi o rośliny to napisz jakie będziesz miał tam światło to coś dobierzemy.

tomekm25
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 29 sierpnia 05, 16:15
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [Akwarium 40l] z neonami innesa...

Postautor: tomekm25 » 30 sierpnia 05, 17:54

To może inaczej. Akwarium ma 35 cm wysokosci więc może powiedzcie mi jakie swiatło byłoby najodpowiedniejsze. Co do ilości to planowałem ok 10 neonów i ze 2 kiryski.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 40l] z neonami innesa...

Postautor: Marcinus » 30 sierpnia 05, 17:59

Wszystko zależy od tego,czy chcesz w pewnym stopniu odtworzyć biotop czarnych wód,czy raczej te neony mają być dodatkiem do Twoich roślin.
Jeżeli mają to być czarne wody,to wystarczy jak bedziesz miał 15W świetlówkę,w akwarium dużo korzeni i kokosów,w filtrze będziesz miał torf a woda będzie herbaciana. Do takich warunków polecam Ci żabienice,kryptokoryny,nurzańce,anubiasy i moczarki.
Natomiast druga opcja wymagałaby oświetlenia 2x15W i przy takim światełku już byś mógł myśleć o większości roślin dostępnych na rynku np. mógłbyś mieć rośliny czerwonolistne [ammania,alternathera itp.] do tego jeszcze by doszło co2 i nawozy.

Kiryski mogą być i to nawet w liczbie 4 sztuk,ale muszą to być kiryski malutkie,lub pandy; inne odmiany są za duże,a ponieważ to ryby stadne to nie pakuj do akwarium tylko 2 sztuk.

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [Akwarium 40l] z neonami innesa...

Postautor: tetra » 30 sierpnia 05, 18:00

kiryski stadne , panie tu tez sa :wink: , heh ....... neony ze 10 , moze czarne ?? sa bardzo ladne i zadko trzymane w akwarium , oswietlenie najlepiej zeby bylo min,0,75w./l czyli 0,75 wat na 1 litr wody , wtedy bedziesz mogl trzymacz wiekszosc roslin , do tego nawozy , korzenie , kokosy i najlepiej czarne wody , neony lubia wode kwasna , wiec szyszki olchy i liscie debu i woda bedzie koloru herbatki , pozdrawiam :wink:

tomekm25
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 29 sierpnia 05, 16:15
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: [Akwarium 40l] z neonami innesa...

Postautor: tomekm25 » 30 sierpnia 05, 22:02

Heh...dość ciekawe propozycje :D
Nie wiem jak jest z ta wodą w kolorze herbaty :P
Zależy mi przedewszystkim żeby połączyć ładny wygląd akwarium z komfortem ryb.
Moje postanowienie to 8 neonów, 4 kiryski, może ze 2 kokosy i korzeń.
Jest jeszcze problem z ph wody. Słyszałem ze neony potrzebują dość miękka wodę, czy sa jakies preparaty do zmiekczania wody ??

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 40l] z neonami innesa...

Postautor: Marcinus » 30 sierpnia 05, 22:04

Jak dasz korzenie,liście dębu na dno i do filtra włożysz torf,to woda powinna być odpowiednia dla neonów.
Tylko nie lej do akwa żadnej chemii.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości