[Akwarium 110L] - Pytanie początkującego o obsadę

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

[Akwarium 110L] - Pytanie początkującego o obsadę

Postautor: respire » 28 sierpnia 05, 11:11

Witam!
Jestem strasznie początkujący i nie bardzo wiem co i jak. Czytam juz bardzo dużo i jakos mi idzie :D . W akwarium mam narazie 2 brzanki (1 to ta sumatrzańska w paski a 2 jakas inna...) 4 gurami (2 dwuplamiste chyba i 2 mozaikowe), 2 glonojady ... (jakie to nie bardzo wiem, takie w plamki ) 2 skalary jeszcze malutkie .... i jedną niezidentyfikowaną... wziałem ja od ciotki... bo została sama... wielkosc ok 4 cm... pomaranczowa z czarnymi końcówkami płetw i dwiema czarnymi plamkami przy koncu ciała przed ogonem... Teraz pytanie czy ryby dobrze sie czują w takim składzie, czy nie jest im za ciasno.. i czy mógłbym tam wpuscic bojowniki... :) podajcie swoje sugestie. Acha mialem jeszcze 2 gubiki ale niestety ta niezidentyfikowana zeżarła dla samca ogon i ......

Edit : Temat dostosowany do regulaminu - Elmo

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 110L] - Pytanie początkującego o obsadę

Postautor: Marcinus » 28 sierpnia 05, 11:16

Moja propozycja:

oddałbym gurami,skalary [za duże na ten litraż] i brzanki a w ich miejsce zrobiłbym taką obsadę:

6xprętnik karłowaty [2 samce i 4 samic]
15x neon innesa
6x pielęgniczka żółta [2 samce i 4 samice],lub w miejsce żółtych możne dać harem kakadu.
5x otosek

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [Akwarium 110L] - Pytanie początkującego o obsadę

Postautor: Rama » 28 sierpnia 05, 15:39

Teraz kazdy Ci poda jaka obsade by chcial on miec w swoim akwa... Ale kazdy ma inny gust.
Ja polecam, aby zrobic tak... Spisac sobie rybki jakie Ci sie podobaja (na necie znajdziesz sporo zdjec) nastepanie sobie te rybki gdzies rozpisac na zasadzie: temperatura, parametry wody, usposobienie rybek, w jakim regionie akwa plywaja, oczywiscie tez pod wzgledem wielkosci....
Nastepnie po selskcji pozostana Ci rybki mniej wiecej o podobnych charakterach, ktore moga ze soba wspolzyc (bez zlych teraz mysli) i z tego wybrac taka obsade jaka Ci sie najbardziej bedzie podobac.... Pamietaj ze rybki stadne to minimum 10-12 sztuk....

PS. Taka selekcje polecam kazdemu.
PS2. Z tego co wiem to brzanka sumatrzanska to rybka ktora lubi podgryzac pletwy skalara... Wiec ja polecam z czegos zrezygnowac. A moze sie myle. Niech wypowiedza sie inni.

Awatar użytkownika
Długi
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 21 sierpnia 05, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 110L] - Pytanie początkującego o obsadę

Postautor: Długi » 30 sierpnia 05, 08:41

Zgadzam sie z przedmowca i pomyslal bym nad brzankami i gurami i skalarami to do siebie nie pasuje, brzaanki moga podgryzac powollne ryby a wlasnie takimi sa gur&skalar pozdrawiam :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości