[31] [40] Mój gupikowy świat

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Hunter » 10 marca 13, 15:58

Rybka Gonia pisze:Oj tam Dyzioo, nie można głodzić rybek.

Dokładnie. Nie można :) A to dlatego, że ryby nie czują głodu. W porze suchej często nie jedzą miesiącami. Gdyby odczuwały głód, męczyłby się.

Za to jak przyjdzie pora deszczowa, to jedzą ile widzą :P

Dlatego właśnie akwarysta rozsądnie musi dozować pokarm :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Rybka Gonia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 13, 11:27

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Rybka Gonia » 10 marca 13, 15:59

Jeszcze jedna ważna sprawa. Bo nie mam pojęcia. mam jednego prętnika karłowatego. Wybarwia się już na czerwono, więc mam faceta. I teraz nie wiem co dalej. Czy dokupienie mu panien jest konieczne. Wiem już, że jeśli ma mieć to dwie. Ale czy musi? Boję się, że trafię na drugiego faceta i zrobi się kłopot.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Fatty » 10 marca 13, 15:59

Rybka Gonia pisze: głodne to zdrowe.


żle rozumiesz teorię "Głodna ryba to zdrowa ryba" - chodzi tutaj własnie o to, aby ich nie przekarmiać , a nie paść do rozpuku ;)
Przekarmianiem biedy sobie można napytać- od stanu zdrowia ryby po pogorszenie jakości wody.

Może kiedyś się przekonasz, że warto limitować rybom pożywienie a i czasem jednodniową głodówkę zrobić.
Are you sure, you want to exist?


Rybka Gonia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 13, 11:27

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Rybka Gonia » 10 marca 13, 16:32

I tak to rozumiem. O tym, że nadmiar gnije już wiem :roll: Teraz obserwuję co z mniejszą ilością karmy.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Hunter » 10 marca 13, 16:52

Rybka Gonia pisze:Jeszcze jedna ważna sprawa. Bo nie mam pojęcia. mam jednego prętnika karłowatego. Wybarwia się już na czerwono, więc mam faceta. I teraz nie wiem co dalej. Czy dokupienie mu panien jest konieczne. Wiem już, że jeśli ma mieć to dwie. Ale czy musi? Boję się, że trafię na drugiego faceta i zrobi się kłopot.

Jak już pisaliśmy na początku tego tematu. Prętnik do oddania, więc nie ma sensu kupować sobie kolejnych kłopotów.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Rybka Gonia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 13, 11:27

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Rybka Gonia » 10 marca 13, 17:01

Hunter pisze:
Rybka Gonia pisze:Jeszcze jedna ważna sprawa. Bo nie mam pojęcia. mam jednego prętnika karłowatego. Wybarwia się już na czerwono, więc mam faceta. I teraz nie wiem co dalej. Czy dokupienie mu panien jest konieczne. Wiem już, że jeśli ma mieć to dwie. Ale czy musi? Boję się, że trafię na drugiego faceta i zrobi się kłopot.

Jak już pisaliśmy na początku tego tematu. Prętnik do oddania, więc nie ma sensu kupować sobie kolejnych kłopotów.

Rozważam większe akwarium. Bardzo go polubiłam, jest fajniusi. I przypływa do mnie!!!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Hunter » 10 marca 13, 17:14

Akwarium jest OK. Już to tłumaczyłem wcześniej. Inne wymagania co do jakości i parametrów wody niż gupiki, ogólnie to i inny biotop.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Rybka Gonia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 13, 11:27

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Rybka Gonia » 10 marca 13, 20:32

Wcześniej czytałam, że mogę być. Na kilku forach. Już sama nie wiem. Nim się tego wszystkiego nauczę to skleroza mnie dopadnie i znowu zapomnę :roll: Biedne te moje rybki ;-)

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Fatty » 10 marca 13, 21:13

Rybka Gonia pisze:Wcześniej czytałam, że mogę być. Na kilku forach.


ja dawno temu też przeczytałam głupotę - nastawiałam się na welony, na kilku forach wyczytałam iż są ok do 30 l - człowiek wyobrażenia nie miał, to wierzył w te brednie :P Na szczęście zaczęłam od większego litrażu wiec nie "ukisiłam" ryb.

Rybka Gonia pisze:Nim się tego wszystkiego nauczę to skleroza mnie dopadnie i znowu zapomnę


gdy się człowiek trochu wgryzie, to potem już "idzie" ;)
Jak człowiek lagę na to położy na dobór akwarium, obsady to często ryby chorują, padają, nie zgadzają się ze sobą etc i to zniechęca, natomiast jak się dobrze założy akwarium i prawidłowo dobierze obsadę to serio, procentuje to później.
Are you sure, you want to exist?


Rybka Gonia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 13, 11:27

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Rybka Gonia » 11 marca 13, 09:42

I dlatego tak was meczę. I siebie. że nie wspomnę o TZ, bo teraz się przymilam o większe akwarium. Mam nadzieję że szybko mi sklei. Takie 60x30x24 pięknie by mi pasowało obok tego co już jest. Do "małego"wskoczą gupiki, a do dużego prętniki :grin: I będzie cud-miód. Moje koty będą zachwycone. To jakby im dokupić programy w tv :grin:
Mój prętnik już się samczo wybarwia. Teraz mu poszukam team, niech ma z kim popływać. A cudnie to robi. Niby taki korpulentny, ale pięknie tańczy w wodzie.
Czekam teraz na roślinki. I mech :grin: I zrobimy domek dla błękitnego.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Hunter » 11 marca 13, 11:05

Rybka Gonia pisze: Teraz mu poszukam team, niech ma z kim popływać. A cudnie to robi. Niby taki korpulentny, ale pięknie tańczy w wodzie

Dopiero jak będzie nowe akwarium. Teraz miejsca nie ma, a i przecież filtracji nie masz z tego co pamiętam, natomiast jeśli w międzyczasie kupiłaś, to pewnie jest jeszcze niedojrzała.

Dla dobra ryb odradzam. Będzie akwarium, będą odpowiednie warunki to będą też ryby ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Rybka Gonia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 13, 11:27

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Rybka Gonia » 11 marca 13, 11:38

No przecież, że nie w tym. W tym by miały za ciasno. Filtr dzisiaj miałam jechać kupić, ale tam gdzie jest fajny sklep jest 10 km drogi milioniastej kolejności odśnieżania. Muszę zerknąć u nas, ale nigdy tu nie było wyboru.
Wiecie, zawsze myślałam że wpuszczę kilka rybek, dam papu i ok. Można podziwiać. Dobrze, że są takie miejsca, gdzie można się dowiedzieć jak nie robić krzywdy rybkom. I jak cieszyć się ich pełnią barw i ruchom.

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Dyzioo » 11 marca 13, 18:03

Hunter pisze:Rybka Gonia napisał/a:
Oj tam Dyzioo, nie można głodzić rybek.


Dokładnie. Nie można

Dziwi mnie, że taki gość przytakuje nowej fance ryb a nie wyjaśnia jej o co chodzi :(

Fatty pisze:żle rozumiesz teorię "Głodna ryba to zdrowa ryba" - chodzi tutaj własnie o to, aby ich nie przekarmiać , a nie paść do rozpuku

Dziękuję Fatty :)
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Rybka Gonia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 4 marca 13, 11:27

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Rybka Gonia » 12 marca 13, 09:56

Może Hunter po prostu wie, kiedy żartuję a kiedy pytam poważnie ;-) Proszę, nie złość się tak. Pytam, czytam, uczę się. Ale mam trochę więcej lat niż pewnie wy :grin: I nie jestem zbyt lekkomyślna jeśli chodzi o zwierzęta. Z powodzeniem usługuję piątce kotków w domu. To i z rybkami dam radę. Nauczę się ich. A jeszcze nie raz stracicie cierpliwość do moich pytań!

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: [31] [40] Mój gupikowy świat

Postautor: Dyzioo » 12 marca 13, 19:47

Rybka Gonia pisze:Może Hunter po prostu wie, kiedy żartuję a kiedy pytam poważnie

On może i tak ale inni którzy będą czytali ten temat to raczej niekoniecznie.
Ja się nie złoszczę tylko zwróciłem uwagę i też nie mam 20 lat. :roll:


Moja odwieczna dewiza : Kto pyta, nie błądzi. :ok
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości