Regulamin - Zanim napiszesz przeczytaj !!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Regulamin - Zanim napiszesz przeczytaj !!!

Postautor: Elmo » 23 sierpnia 05, 12:22

Wstęp.

Regulamin ten powstał w związku z licznymi uwagami na temat przejrzystości oraz zawartości meteorycznej działu „Obsady” . Mam nadzieję że dzięki temu dział stanie się bardziej czytelny oraz przystępny dla użytkowników forum, zostało usuniętych wiele postów o niskiej wartości meteorycznej , oraz zostały pozmieniane nazwy tych istniejących tak aby były one bardziej czytelne dla ludzie przeglądających dział. Jednocześnie przepraszam osoby których posty zostały usunięte i proszę o wyrozumiałość, zostało to zrobione dla usprawnienie działania działu obsady. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem działu „Obsady”Regulamin działu „Obsady” – zanim napiszesz przeczytaj !!!

1. Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy problem nie był już poruszany na forum , sprawdź zawartość tematu „Przykładowe obsady” tematy powtarzające się będą usuwane .

2. Zakładając temat staraj się nadać mu czytelny temat np. : „[Akwarium 60] – Biotop Azji” posty posiadające nic nie mówiące tematy typu „pomocy” , „ile rybek do….” itp. będą usuwane.

3. Przy zapytaniach o obsadę wymagane jest podanie danych na temat:.
- wymiarów zbiornika
- rodzaj podłoża
- rodzaj i moc oświetlenia
- filtracja; rodzaj, producent, model (np filtr kubełkowy Sansa HW-303)
- zastosowane wkłady filtracyjne (np gąbka, lawa wulkaniczna, biobale)
- parametry wody takie jak pH, GH, KH mierzone testami kropelkowymi, oraz temperatura
- czy w akwarium stosowane jest nawożenie, a jeśli tak to jakie stężenia nawozów (CO2, NO3)

4. Zabrania się stosowania wszelkich wulgaryzmów , oraz długich nic nie wnoszących rozmów off-topic…. takie rozmowy proszę prowadzić na priv.

5. Pisząc nowy temat w dziale "Obsady zbiorników" podaj własną propozycję obsady swojego akwarium i poddaj ją pod ocenę innych Użytkowników Forum. Nie pisz, że czekasz na propozycje obsady, gdyż znajdziesz je przeglądając niniejszy dział.


Pozdrawiam Elmo
Ostatnio zmieniony 20 października 16, 05:10 przez Elmo, łącznie zmieniany 6 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości