[Akwarium 112] obsada do analizy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Amator
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 10 lutego 05, 15:21
Lokalizacja: Poznań

[Akwarium 112] obsada do analizy

Postautor: Amator » 22 sierpnia 05, 20:43

Czesc
Na wakacjach,gdzie wynajmowalem kwatere bylo akwarium 112 l (ja rowniez posiadam takowe) . W nim nastepujaca obsada:
15 x neon inesa
1 x parka ramirezek
3 x kirysek spizowy
2 x skalar zaglowiec (puplarnie chyba holender ?)
2x otocinklus
3x bocja wspaniala

chcialbym abyscie ustosunkowali sie do bocji i skalarow oraz ogolnie do przedstawionej obsady.
Czy bocje nie powinny byc trzymane w wiekszym akwa oraz w wiekszej ilosci (to samo dotyczy skalarow)? Nie omieszkam podzielic sie Wasza opinia przesylajajac do "gospodarza" wakacyjne zdjecia. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 112] obsada do analizy

Postautor: Marcinus » 22 sierpnia 05, 21:42

Skalar i bocja wspaniała są zdecydowanie za duże jak na takie małe akwarium,dodatkowo bocja jest stadna a 3 sztuki to żadne stado.

Oprócz tego do tej obsady dodałbym jeszcze 3 kiryski i 4 otoski,są to ryby stadne.

Bystry
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 30 lipca 05, 18:56
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: [Akwarium 112] obsada do analizy

Postautor: Bystry » 23 sierpnia 05, 10:29

Nio skalary rosna duze i nie bedzie im dobrze w takim małym akwa. Sam miałem w moim i musiałem oddac :( bocje tak samo sa za duze rosna w naturze do 30cm a w niewoli do 15 więc Bocje i Skalarki oddaj znajomemu lub do sklepu ALe wybrałbym ta pierwsz wersje oddaj zaufanemu akwaryscie :) :wink:

Pozdrawiam Adam:)
Tetra Tec Ex 1200...:) nowy nabytek:D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości