[Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
CoRu
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 sierpnia 05, 15:44

[Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: CoRu » 10 sierpnia 05, 15:55

witam!
mam akwarium, cos okolo 80 litrow - chcialbym miec haremik kakadu, arke ramirezek oraz glonojada(mam juz 14 cantymetrowego wiec nie chcialbym sie go stracic:))

Prosilbym Was o dokladne rozpisanie obsady(jak duzy harem kakadu, czy dodac do tego jeszcze jakies inne ryby?)

mam jezscze inne pytania, mianowicie:
rosliny jakiego gatunku powinny znajdowac sie w takim akwarium?
jaki rodzaj podloza?
co do flitra - zastanawiam sie nad kupnem filtra gąbkowego, to dobre rozwiazanie?
jakie oświetlenie powinno byc? (zaznacze,że mam juz przygotowany projekt pokrywy szklanej i zastanawiam sie nad wyborem odpowiedniej swietlowki)

pozdrawiam i czekam na rady:)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: Marcinus » 10 sierpnia 05, 16:04

Obawiam się ,że 80l to chyba jednak będzie za mało jak na harem kakadu i parke ramirezek,możesz mieć wojne w akwa.
Ja zachowałbym kakadu i do nich dokupiłbym albo stado neonek [15 sztuk],albo 2x harem prętnika karłowatego.

Podłożem może być zwykły żwirek o małej granulacji [moim zdaniem najlepiej wygląda czarny żwirek]
Oświetlenie-zależy jakie będziesz chciał tam mieć rośliny,myśle,że dobrze by było gdybyś miał te 0,5W/l świetlówki philips TLD 865
Rośliny-zależy jakie wybierzesz oświetlenie :wink: przy 0,5W będzie rosło sporo gatunków
http://www.holenderskie.aip.pl/baza/
popatrz sobie w tej bazie roślin,napewno coś wybierzesz

Jeżeli chodzi o filtr,to w akwarium 80l filtr gąbkowy się nie sprawdzi,najlepsza byłaby kaskada np. AquaClear200,ewentualnie jeżeli Cię stać to jakiś mały filtr kubełkowy np. Fluval 104

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: jacus » 10 sierpnia 05, 17:30

popieram Marcinusa Kakadu i Ramirezek nie zmieścisz w jednym akwa! Ja bym zrobił tak:
-harem kakadu
-12 neonków
-4 kiryski lub otoski
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

CoRu
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 10 sierpnia 05, 15:44

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: CoRu » 15 sierpnia 05, 08:02

dzieki za rady:)
ale mam jeszcze jedno pytanie: slyszalem o tym,ze w "normalnych sklepach" wiekszosc ryb pochodzi z importu przez to sa to ryby slabszy, chore.
Podobno nalezy kupowac ryby z domowych hodowli, czy to prawda?
znacie moze adresy jakichs sklepow w Łodzi czy Warszawie, które nie sprzedają ryb z importu?

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: aajaa » 15 sierpnia 05, 08:25

Ja na podłoże proponuję drobny żwirek zmieszany z podłożem filtusa. Jeśli chodzi o obsadę to jak pisali poprzednicy kakadu i ramirezy to dość niefortunne połączenie. Obydwie ryby są zadziorne :wink:
Jeśli szukasz pielęgniczek to daj ogłoszenie na http://www.apisto.pl/ , ja dostałam za friko piękne samce kakadu .

kasia_lu

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: kasia_lu » 15 sierpnia 05, 13:59

Piotruś, rybkami zajmiemy się już na końcu. Na początku proponuje zamontować tło, oświetlenie, filtry, wszysko ładnie urządzić :D oferuję się do pomocy :*

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: Marcinus » 15 sierpnia 05, 21:09

CoRu pisze:dzieki za rady:)

znacie moze adresy jakichs sklepow w Łodzi czy Warszawie, które nie sprzedają ryb z importu?


W Łodzi zdecydowanie najwięcej ryb z własnych hodowli jest na giełdzie na Starcie i tam Ci proponuje robić zakupy.

Deszcz
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 18 lipca 05, 12:01
Lokalizacja: Dębica/Tarnów

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: Deszcz » 20 sierpnia 05, 14:15

a czy ja do swojej obsady moglbym zakupic kakadu 2+1 ???


mam jeszcze jedno pytanie mam temperature 26 *C jaka bysci mi proponowali patrzac na moja obsade

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 80] P. Kakadu proszę o pomoc

Postautor: lukasz » 20 sierpnia 05, 18:59

Deszcz musisz sie pozbyć skalarów bo akwa za małe na takie ryby.Molinezja też nie jest tam potrzebna.
Myslę,że jak zrobisz tak jak napisałem mozesz miec harem kakadu 1+2. :mrgreen: przy tej temperaturze wody
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości