Obsada do krewetek

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
adamF
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 marca 09, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Obsada do krewetek

Postautor: adamF » 5 sierpnia 12, 19:34

Witam,

Posiadam akwarium 200 l, a w nim 9 razbor klinowych, 2 duże kosiarki i 3 zbrojniki niebieskie. W akwarium jest dużo mchu, ph 7, temperatura 23-24 C. Czy przy takiej obsadzie i w takich warunkach mają szansę utrzymać się krewetki?

Z góry dzięki za odpowiedz!

gararock
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 10 lipca 12, 12:56
Lokalizacja: Tomaszów Lubleski

Re: Obsada do krewetek

Postautor: gararock » 7 sierpnia 12, 11:33

wiem ze zdarza sie ze w nocy zbrojnki nawet newielkie sa wsanie zjdac krewetki chyba ze bys mial naprawdegesto obrosniete akwa pozdrawiam.

addemczuk
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 21 marca 11, 16:56

Re: Obsada do krewetek

Postautor: addemczuk » 7 sierpnia 12, 17:57

Miałem kosiarki w akwarium i były bardzo spokojne, nie myślę żeby był z nimi problem. Ale razbory to problem. Sam przekonałem się wrzucając owada do akwariumObrazek- za każdym razem pierwsze co to rozszarpywały je razbory, Zbojniki to nie problem, krewetki też są aktywne w nocy, nie dały by się "wessać". Poszukaj też w góglach Obrazek

Z małych rybek najlepsze : mikrorazbora galaxy, promieniczka wernera, może kardynałki( nie mam pewności), razbora plamista (2,5 cm), neonki ( zależy czy akwa zarośnięte , bo i te potrafią zabijać Obrazek, POLECAM WSZYSTKIE MAŁE RYBKI, PS. Otoski też będą dobre :P

Używaj opcji Obrazek/Hunter
Ostatnio zmieniony 7 sierpnia 12, 20:33 przez addemczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Gadam bzdury jak mało który.

tatakuby1
Ryba
Ryba
Posty: 218
Rejestracja: 3 listopada 11, 17:38

Re: Obsada do krewetek

Postautor: tatakuby1 » 7 sierpnia 12, 20:54

Nie widzę sensu wpuszczania tam krewetek ponieważ nawet jak ich pozostała obsada nie zje to ani się nie rozmnożą ani nie będzie ich widać.
To, co warto zrobić, zasługuje też na to, aby zrobić to dobrze.

Obrazek

adamF
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 marca 09, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada do krewetek

Postautor: adamF » 7 sierpnia 12, 21:35

tatakuby1 pisze:Nie widzę sensu wpuszczania tam krewetek ponieważ nawet jak ich pozostała obsada nie zje to ani się nie rozmnożą ani nie będzie ich widać.


Pytam bo widziałem u znajomego krewetki w podobnym akwarium i przy podobnej obsadzie (u niego były nawet ramirezy). Wyglądają tam bardzo efektownie i szybko się rozmnażają. Ale nic, jeśli uważacie, że raczej nie ma sensu ich wpuszczanie przy takiej obsadzie to pewnie sobie odpuszczę:)

Awatar użytkownika
Marcisho
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 5 stycznia 11, 17:53
Lokalizacja: Stuttgart-Wrocław

Re: Obsada do krewetek

Postautor: Marcisho » 7 sierpnia 12, 23:05

A ja bym na Twoim miejscu wpuścił tam krewetki. Domyślam się, że nie chcesz jakiś wymagających gatunków tylko jakieś np. Red Cherry. Na allegro jest pełno aukcji gdzie możesz kupić jedną sztukę za symboliczną złotówkę. Kup sobie z 10-20 krewetek i zobaczysz, co będzie. Jak je inne ryby zjedzą to nie będziesz mocno stratny. A ja i tak uważam, że w takim baniaku będą miały dużo miejsca by się chować. A z rozmnażaniem też nie powinno być problemu. Jak nie sprawdzisz to nigdy nie będziesz wiedzieć :)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Obsada do krewetek

Postautor: osama » 8 sierpnia 12, 09:02

gararock pisze:wiem ze zdarza sie ze w nocy zbrojnki nawet newielkie sa wsanie zjdac krewetki
Nie wiem, skąd masz takie informacje, zbrojniki generalnie nie jedzą żywych krewetek, martwe jak najbardziej.

A dwa to pisz po polsku!
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

addemczuk
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 21 marca 11, 16:56

Re: Obsada do krewetek

Postautor: addemczuk » 8 sierpnia 12, 11:23

Wiesz co, kup Amano, są spore, i ryby ich raczej nie zjedzą, nie przejmuj się gdy będzie mieć jajeczka, larwy nie rosną w wodzie słodkiej
Obrazek
Gadam bzdury jak mało który.

Awatar użytkownika
Marcisho
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 5 stycznia 11, 17:53
Lokalizacja: Stuttgart-Wrocław

Re: Obsada do krewetek

Postautor: Marcisho » 8 sierpnia 12, 11:34

Wydaje mi się, że kolega chce mieć jakiś efekt wizualny. A takie Amano nie wyglądają jakoś za rewelacyjnie i do tego są dość drogie. Najtaniej jak znalazłem to 4zł sztuka. Żeby te krewetki były widoczne w akwarium trzeba by było kupić ich z 30 sztuk. A to już spory wydatek. Do tego sam napisałeś, że się nie rozmnażają. Ja bym jednak celował w Redki. Wpisz na allegro Red Cherry, poszukaj jakąś aukcje może z Twojego miasta i za 30zł będziesz miał z 30 ładnych, czerwonych krewetek, które będą się rozmnażać. To moja propozycja :)

addemczuk
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 21 marca 11, 16:56

Re: Obsada do krewetek

Postautor: addemczuk » 8 sierpnia 12, 11:49

Ta fakt! Na Allegro znalazłem kolesia , który mi opchnął ponad 25 RC za 20 zł I to ładnie wybarwionych!

Jeden wykrzyknik zdecydowanie wystarczy. /Hunter
Ostatnio zmieniony 8 sierpnia 12, 14:07 przez addemczuk, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Gadam bzdury jak mało który.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Obsada do krewetek

Postautor: Killifish » 8 sierpnia 12, 11:54

A ja kupowałem po 25 zł sztukę.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

adamF
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 marca 09, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada do krewetek

Postautor: adamF » 8 sierpnia 12, 14:04

Dzięki za rady, jeszcze trochę poczytam i się zastanowię.

osama pisze:
gararock pisze:wiem ze zdarza sie ze w nocy zbrojnki nawet newielkie sa wsanie zjdac krewetki
Nie wiem, skąd masz takie informacje, zbrojniki generalnie nie jedzą żywych krewetek, martwe jak najbardziej.


Też mi się wydaje, że zbrojniki są tu najmniejszym zagrożeniem. Najbardziej obawiam się kosiarek, są dość duże i bardzo aktywne. Zawsze czegoś szukają i są pierwsze przy każdym pokarmie... Nie wiem też co z razborami?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada do krewetek

Postautor: Hunter » 8 sierpnia 12, 14:11

Każda ryba, której pyszczek jest przystosowany do łapania małych rybek, robaków itp będzie też polowała na młode krewetki. Jeśli akwarium będzie fajnie zarośnięte, jakimiś drobnymi roślinami typu mchy, czy Heniek to kilka młodych zawsze się uchowa. Odpowiednia aranżacja jest bardzo ważna.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Obsada do krewetek

Postautor: Killifish » 8 sierpnia 12, 18:38

Uchowa się? Za 20 złotych to się karmę kupuje i trzyma krewetki w akwarium z rybami. Także nie szkoda jak coś zjedzą... ciekawy jestem nawet temperatury w tym zbiorniku, ale wiecie, jestem szalony :mrgreen: ;-)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Taumini
Narybek
Narybek
Posty: 74
Rejestracja: 27 grudnia 10, 09:51
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Obsada do krewetek

Postautor: Taumini » 10 sierpnia 12, 08:32

Witam
O zbrojniki nie masz się co bać nie ruszą żywej krewetki- tak jak pisał Osama. Co do rozbór np galaxy to dorosłej nie da rady połknąć. Natomiast małe jak jej sie uda złapać to czemu nie, nie pogardzi.
Ale nie musisz się bać że będą polować na nie, tak jak to robią ramirezy. Kup RC to tanie krewetki, jak maja się gdzie schować to będą się mnożyć jak króliki :)
Ja mam ich tyle że co jakiś czas jak czyszczę filtr to wyciągam z niego 100-150 , wybieram CR spowrotem do akwarium a RC idą do kumpla na karmę dla skalarów.

Więc spokojnie przy takich parametrach będziesz miał za chwile spore stado (nie do policzenia). Ale jeśli masz możliwość to kup na początek tak z 10 szt.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości