[Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: lukasz » 4 sierpnia 05, 11:18

Myślę ,że możesz ich wpuścić ze 3-4. :wink: :mrgreen:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Bartek 96
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 10 lipca 05, 21:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: Bartek 96 » 5 sierpnia 05, 19:00

Tak Deszcz możesz dorzucić do swoich rybek 10 razbor klinowych.Co do tych molinezji to moze byś zamienił je na inną parkę rybek Ja polecam ci zakup:
4 krewetek red cherry(bedą sie świetnie komponować z twoimi rybami)


Łukaszu nie wiem czy zauważyłeś, ale w obsadzie którą ma Deszcz jest skalar. No więc jak chcesz żeby z twoich red cherry został szkielet to możesz próbować, na 99% staną się pożywieniem skalara, ale istnieje prawdopodobieństwo, ze przeżyją.

I jeszcze do ciebie Bystry ;) Z tego co pisałeś to masz 3 kiryski pstre i trzy pandy. Są to rybki stadne (co najmniej 5 sztuk) więc musisz dołożyć po 2, albo pozbyc się któregoś gatunku. To są dwa różne gatunki i nie stworzą stada.

Deszcz
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 18 lipca 05, 12:01
Lokalizacja: Dębica/Tarnów

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: Deszcz » 6 sierpnia 05, 08:25

owszem skalary sa bardzo łakome jak sypne płatkami to malo co zostaje dla razborek :| nie mowiac ju zo molinezji ktora po 4 dniowej kwarantannie i przebywaniu w ichrosanie jest jeszcze bardzo zestresowana

[ Dodano: 2005-08-06, 08:26 ]
chcialbym juz uwieńczyc swoja obsade moze bocje moge wpuscic do akwarium ? :) albo jakas brzanke :) nie wiem sam poradzccie mi

Awatar użytkownika
Bartek 96
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 10 lipca 05, 21:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: Bartek 96 » 7 sierpnia 05, 20:28

Niby bocje mogą być od 100 litrów, ale są stadne, a jak dasz pięć to będzie przerybienie rosną do 15-20 cm). Więc odradzam. Gdybyś chciał hodować tylko bocje to co innego...

Brzanki... istnieją teorie że podgryzają płetwy takim rybką jak np. skalar, bojownik, ale to tylko mity według mnie. Ale też bym odradził, bo nie pasują w zupełności do obsady. Aha- glonojad syjamski- on mnie zastanawia- otóż nie boisz się , że pewnego razu przyssie się do twojego skalara (no i znowu on... najpierw krewetka, potem brzanki...) To już nie są teorie, syjamskie naprawdę potrafi się przyssać do ryb o bardzo spłaszczonym ciele (paletki, skalary) "zeskrobuje" on wówczas z ciała ryby śluz, a to musi być bolesne dla ofiary. Co prawda w ten sposób zachowują się tylko dorosłe ok. 2 letnie okazy glonojada syjamskiego.
P.s. jakiej wysokości jest twoje akwarium?

Deszcz
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 18 lipca 05, 12:01
Lokalizacja: Dębica/Tarnów

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: Deszcz » 7 sierpnia 05, 22:20

42 cm mam :)
slyszalem o glonojadach ale moje skalary trzymaja sie razem i sa bardzo agresywne mam nadzieje ze bedzie dobrze, narazie glonojady nie maja 3 cm i sa bardzo male a skalary maja 10 cm :)

[ Dodano: 2005-08-07, 22:21 ]
a chcialbym jakas ładna rybe kolorowa i przystepna np widzialem zdjecia gurami mozaikowego ? co oni wiecie ?:>

Awatar użytkownika
Bartek 96
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 10 lipca 05, 21:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: Bartek 96 » 9 sierpnia 05, 15:52

No to już mozesz się pozbyć tych skalarów, bo akwarium jest za niskie. Minimalna wysokośc to 50 cm.

Deszcz
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 18 lipca 05, 12:01
Lokalizacja: Dębica/Tarnów

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: Deszcz » 10 sierpnia 05, 19:17

No co Ty nie jest zle maja duzo miejsca i duzo przestrzeni sa zadowolone i maja cala akwarium dla siebie :) i skalary sa rybami najwazniejszymi :)

Awatar użytkownika
PPK
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 31 lipca 05, 09:05
Lokalizacja: Lipno kuj- pomorskie

Re: [Akwarium 112] Czy dobra obsada ??

Postautor: PPK » 21 sierpnia 05, 13:47

hmmmmmmmm... rozbujaliśmy się z tą obsadą . pamiętajmy jednak o przerybieniu. ja bym zastosował 1,5 cm rybki na 1 litr wody.pozdramiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości