[Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Behemoth » 17 sierpnia 05, 19:41

Z Twojej wypowiedzi wynika, że chyba mało naczytałaś się o głupotach, które wychodzą z ust większości sprzedawców. Jak będziesz traktować takie bzdury na serio to naprawde powodzenia życzę. Wprowadzasz tutaj zamęt bo wypowiedzieliśmy się, że 25 litrów to stanowczo za mało i 40 litrów także. Szkoda, że tacy sadyści biorą się za hodowle zwierząt. Naprawde nie chciałbym być rybą w Twoim akwarium. Myślę, że już wszystko jasne, więc temat zamknięty :?

Awatar użytkownika
Logan
Ryba
Ryba
Posty: 165
Rejestracja: 27 kwietnia 05, 16:07

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Logan » 18 sierpnia 05, 06:53

Czy ktoś tu rozumie że księżniczka ma 10 cm dł. i powinna mieć co najmniej baniak 80cm dł.Jojka oni w zoologach wiedzą tyle co moja prababcia :zly: czyli NIC
i tylko robią wszystko żeby cie orzenić w coś drogiego :evil:

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: akwakamas » 18 sierpnia 05, 09:15

Logan ma racje :!:
mój kolega ma akwa 20l i kupił sobie do niego:
Tą obsade poleciła mojemu koledze Pani w zoologu :|
2 x molinezja
2 x mieczyk
2 x gupik
5 x danio
5 x neon
1 x zrojnik niebieski
Mój kolega nie ma zielonego pojęcia o akwarystyce, więc dałem mu małą zrąbke i zaraz poszedł je oddać do zoologa :mrgreen:


Mój kolega jak wrucił twierdził że Pani w zoologu muwiła że jak odda danio i neonki będzie oki :zly: te ryby nie miały gdzie tam pływać, a Pani z zoologa swoje :|
Ale udało mu się sprzedać i ma teraz 3 gupiki :P
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Kornelia » 18 sierpnia 05, 19:24

Kochani o jednym zapomnieliście ze owa rybka jest rybą stadną i w pojedynce jest nieszczęśliwa. To mniejwięcej tak jakby człowieka wsadzić do klatki i podawać mu 3 razy dziennie jedzenie też przeżyje tylko co to za życie?
Odpowiec sobie na to pytanie i dopiero wtedy wybieraj obsadę. Polecam małe rybki gupiki lub małe staadko neonek lub żałobniczki, albo molinezje ale napewno nie księżniczki tej rybce potrzeba akwa duże min 100l i powinno byc ich tam koło 10 sztuk a będą szczęśliwe.
Poczytaj najpierw o zwyczajach ryb na gogle tam naprawde dużo jest wiadomości a nie więź ryb chyba że to lubisz ale one też czują.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Behemoth » 18 sierpnia 05, 19:41

Czy wyście poszaleli ? Księżniczka z burundii absolutnie nie jest rybą stadną. Żyje tylko i wyłącznie w parach. Kornelia wpuść 10 sztuk do 100 litrów do zobaczysz sobie jak będzie to funkcjonowało. Jedyne co to starszy narybek może opiekować sie młodszym, ale kiedy młode zaczną dorastać to Para rodzicielska poprostu zacznie je eliminować. Po drugie nie wiem gdzie wyczytałaś, że ktoś tu chce trzymać pojedynczego osobnika. Cały czas mowa jest o parze. Po trzecie molinezje są za duże na 25 litrów, tak samo jak żałobniczki.
Może najpierw samemu warto zajrzeć na google :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Marcinus » 18 sierpnia 05, 21:54

http://www.akwarium.org.pl/ksiazki/arty ... hardi.html

Mam nadzieje,że po lekturze tego linku,nikomu więcej już nie przyjdzie do głowy pomysł,aby te piękne ryby katować w 25l.

Awatar użytkownika
Logan
Ryba
Ryba
Posty: 165
Rejestracja: 27 kwietnia 05, 16:07

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Logan » 19 sierpnia 05, 06:20

Marcinus 8) 8) 8) :!:

Awatar użytkownika
Mateusz
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 04, 02:14
Lokalizacja: U.S.A. [Oregon]

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Mateusz » 20 sierpnia 05, 03:58

jojka pisze:spytałam sie w dwóch zoologicznych! i w obu odpowiedzino mi zgodnie ze od. 25 l mozna chodowac...

dobra obstawiam 40l!


W zoologach wcisną Ci nawet skalara do 10l. Im chodzi tylko i jedynie o kase... :zly:
Takie piękne rybki i maja siedzieć w marnych 20l :zdziwko:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: lukasz » 21 sierpnia 05, 07:08

Jojka czy ty słyszysz że Aigel powiedział stanwczo nie :!: Lepiej jest mieć te 25 litrów z czymś innym niz księżniczkami terytorialnymi pielęgnicami.Jak je wsadzisz do tak małego akwarium to by było tak samo jakbyś umieściła w nim dorosłą pielęgnicę skośnopręgą (istna glupota).Ja jestem za tą 80 jako minimum dla księżniczek,ale 100 była by lepsza :mrgreen:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
jojka
Ryba
Ryba
Posty: 116
Rejestracja: 4 sierpnia 05, 19:33
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: jojka » 22 sierpnia 05, 14:24

zeby im nie było ciasno 100 l i zeby sie nei czuły samotne musi byc para ale zeby rosliny imnie przeszkadzły ok20l wiecej

wszyscy mówice ze chodowanie ich w 25 l. to za mało
A CZY KTOS PODAŁ JAKAS KONKRETNA ILOS LITRÓW NA PARE?

[ Dodano: 2005-08-22, 14:25 ]
acha i jesczze pół. litra zeby miały co robic

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Marcinus » 22 sierpnia 05, 21:36

jojka pisze:
wszyscy mówice ze chodowanie ich w 25 l. to za mało
A CZY KTOS PODAŁ JAKAS KONKRETNA ILOS LITRÓW NA PARE?

[ Dodano: 2005-08-22, 14:25 ]
acha i jesczze pół. litra zeby miały co robic


http://www.akwarium.org.pl/ksiazki/arty ... hardi.html

KURDEEEEE CZY ty NIE UMIESZ CZYTAÆ!!!!!!!!!! JEST TAM WYRAŻNIE NAPISANE,ŻE NA PARE OPTYMALNE JEST 120L AKWARIUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CZYTAJ CO ci LUDZIE PISZĄ!!!!! CZY NAPRAWDÊ DLA ciebie JEDEN LINK TRZEBA AŻ 2 RAZY PRZYWOŁYWAÆ?????!!!!!!

Awatar użytkownika
Misiek
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 4 listopada 04, 09:28
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Misiek » 15 września 05, 13:28

tez mi sie wydaje ze to nieco male akwa. Ja hoduje Księżniczki w 200 l. W tej chwili mam jeszcze kilka innych gatunków ryb, ale zamierzam je oddac w dobre rece i zostawic tylko Księżniczki. Są naprawde wspaniałe :ok:

POZDRAWIAM!!!
Michał z Chrzanowa

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Giusss » 16 września 05, 10:27

Moim zdaniem jeżeli idzie o litraż dla tych rybek to temat został wyczerpany, ale widze małą sprzeczność w tym co napisał ...

Behemoth pisze:Czy wyście poszaleli ? Księżniczka z burundii absolutnie nie jest rybą stadną. Żyje tylko i wyłącznie w parach. Kornelia wpuść 10 sztuk do 100 litrów do zobaczysz sobie jak będzie to funkcjonowało. Jedyne co to starszy narybek może opiekować sie młodszym, ale kiedy młode zaczną dorastać to Para rodzicielska poprostu zacznie je eliminować.


A tym co pisze w poniższym linku

Marcinus pisze:http://www.akwarium.org.pl/ksiazki/artykuly/po_neolam_brichardi.html


Chętnie bym się dowiedział jak to w końcu jest
Przed wyjazdem
45 l
3x Apistrogamma cacatuoides
2x Otocinclus
3x Krewetka

Obecnie: Jedynie Bóg wie !

Awatar użytkownika
Misiek
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 4 listopada 04, 09:28
Lokalizacja: Chrzanów

Re: [Akwarium 25] para księżniczek z burundii ??

Postautor: Misiek » 16 września 05, 18:22

No jak juz napisałem wczesniej mam Ksiezniczki w 200l. Jest ich w tej chwili osiem. Być może żyją w parach ale w zbiorniku 200l nie ma między nimi rzadnych "awantur". Jak by sie dokładnie przyjżeć to czasami bez sprzeczek pływają sobie razem cztery sztuki. Mam nawet narybek i nic im nie robia inne księżniczki (DOROSŁE!!!) Miałem problemy z innymi rybami które "podkradały" sie w nocy i podjadały maluchy. Dzisiaj je oddałem sąsiadce i jest spokój. Tak więc w 200 l. plywa w tej chwili 8 Księżniczek (+narybek), 3 glonojady, 4 Hokejki, 1 ostronos (w dzień prawie niewidoczny, zakopany w żwirku), i Labeo (Grubowarg) WAŻNE tylko aby księżniczki miały wiele kryjówek (np. Groty skalne, łupki orzecha kokosowego, korzenie, itp.)

POZDRAWIAM!!!

Michał z Chrzanowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości