Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Slamdunker » 12 kwietnia 12, 21:25

Zbiornik 70x35x40. W akwarium podłoże piaszczyste będzie, parę kamieni i roślin. Potrzebuję coś fajnego z pielęgnic do tego, ale żeby było coś większego niż ramirezka i jej podobne. Co się nada? Ameryka Środkowa/Łacinska(?) lub Południowa. Czekam na propozycje.

Z góry dzięki.

gucios
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 7 stycznia 12, 22:09

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: gucios » 12 kwietnia 12, 21:28

Pielęgnica Kakadu jest bardzo ładna, może ona Ci się spodoba.
72 litry - pan Bojownik i dziewczyny
110 litrów - Skalary

Krysztof
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 12, 20:51
Lokalizacja: Zaniemyśl

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Krysztof » 12 kwietnia 12, 21:35

jeśli szukasz czegoś większego to proponował bym zacząć od większego zbiornika.

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Slamdunker » 12 kwietnia 12, 21:55

gucios pisze:Pielęgnica Kakadu jest bardzo ładna, może ona Ci się spodoba.


Hmmm... Mam nadzieję, że pielęgniczki kakadu się nie obrażą, ale one mi się nie podobają...


Krysztof pisze:jeśli szukasz czegoś większego to proponował bym zacząć od większego zbiornika.


Zbiornik jest jaki jest.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Killifish » 13 kwietnia 12, 00:06

Jakie pH mozesz miec w tym akwarium? Tylko pielegniczki, dla pielegnic SA/CA to za male dno. A duzych pielegniczek jest troche i nie tylko z Ameryki ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: marrkus85 » 13 kwietnia 12, 21:38

Proponuję barwniaki szmaragdowe lub czerwonobrzuche. Docelowo powinna zostać w akwa jedna dobrana para.

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Slamdunker » 15 kwietnia 12, 00:21

U barwniak też mi nie podchodzi...

A czy mógłbym trzymać w tym akwa razem parkę ramirezek z parką kuzynów boliwijskich i do tego parkę sajica? Ponoć każda z tych ryb należy do jednych z najłagodniejszych pielęgnic trzymanych w akwariach.

A jeszcze żółta borelli mi sie podoba ;]

Ale już wiem co powiecie. Mimo, że są to łagodne pielęgniczki to i tak wykazują terytorializm i jest dla nich wszystkich za mała powierzchnia dna. :] To co mam odrzucić a co mogę zostawić?

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Killifish » 15 kwietnia 12, 07:20

Wybiery jeden gatunek pielegniczki i stworz odpowiednie warunki.
Zakladasz temat zamiast sam popatrzec co sie podoba, bo gusta widac masz rozbiegane.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Ruki » 15 kwietnia 12, 15:10

Slamdunker pisze:A czy mógłbym trzymać w tym akwa razem parkę ramirezek z parką kuzynów boliwijskich i do tego parkę sajica?

Frytki, kebab i coca colę. :mrgreen:
Takie akwarium jest zbyt małe dla pary sajica(to nie pielęgniczki!), ale uszłoby jako akwarium dla pary wyłącznie boliwijskich.
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Slamdunker » 15 kwietnia 12, 23:14

Ruki pisze:
Slamdunker pisze:A czy mógłbym trzymać w tym akwa razem parkę ramirezek z parką kuzynów boliwijskich i do tego parkę sajica?

Frytki, kebab i coca colę. :mrgreen:
Takie akwarium jest zbyt małe dla pary sajica(to nie pielęgniczki!), ale uszłoby jako akwarium dla pary wyłącznie boliwijskich.


Co do wielkości akwa to na biedę dla sajica też wystarczy:

http://www.akwarium.webatu.com/index.ph ... ajica.html

Nie popadajmy z jednej skrajności (trzymanie złotych ryb w kuli) w drugą. Dla sajica akwa 100l powinno być ok. Przecież w końcu to nie jest specjalnie ruchliwa ryba. Najważniejsze moim zdaniem dla pielęgnic to piaszczyste podłoże, żeby mogły sobie kopać i kryjówki z kamieni. Nie przesadzajmy z tą przestrzenią. Niemniej przed chwilą poczytałem o niej, że dużo kopie, niszczy rośliny i goni inne mniejsze ryby, a ja takie będę miał dlatego sajica odpada. Szkoda, bo ryba wyglada konkretnie ;]. Zostają mi do wyboru ramirezki, boliwijskie lub żółte borelli...

A boliwijskie z ramirezkami będą się żarły? Pytam o osoby, które hodowały te ryby.

Apropos pielęgnic sajica. Na stronie superakwarium.pl są komentarze, dla osób tylko o mocnych nerwach. Fakt, że ja kombinuję i szukam dla siebie do stosunkowo małego akwa czegoś konkretnego, ale staram się przy tym zachowac jakąś logikę. Natomiast to co ludzie wypisują na superakwarium.pl to woła o pomstę do nieba.

witajcie odradzam kupno tych ryb pielegnice sajko sa bardzo piekne niestety terrorystki kupilam 4,zostala para,dobraly sie i dwie zagryzly.dokupilam dwie.znow zaczely gonic te nowe.dzisiaj jest spokojniej.mam nadzieje ze nic nie bedzie.bardzo bym chciala zeby zostaly wszystkie.
dodał: KK (2010-08-19 18:40:33)
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 12, 00:10 przez Slamdunker, łącznie zmieniany 2 razy.

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Killifish » 15 kwietnia 12, 23:50

Slamdunker ogarnij sie. Ty popadasz w skrajna ..... Tu sobie wstaw brakujacy wyraz. Nie miales tych ryb, wiec sluchaj rad i nie mow od biedy, moze i takie tam dyrdymaly dla nastolatkow. Masz juz swoj wiek i rozum. Akwarium masz za male na tak duze ryby!
Masz wybrac jeden gatunek pielegniczki. I nie pytaj o to samo w innym ukladzie.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Slamdunker
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 25 grudnia 06, 23:59
Lokalizacja: Gliwice / Ujazd

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Slamdunker » 16 kwietnia 12, 00:05

Killifish pisze:Slamdunker ogarnij sie. Ty popadasz w skrajna ..... Tu sobie wstaw brakujacy wyraz. Nie miales tych ryb, wiec sluchaj rad i nie mow od biedy, moze i takie tam dyrdymaly dla nastolatkow. Masz juz swoj wiek i rozum. Akwarium masz za male na tak duze ryby!
Masz wybrac jeden gatunek pielegniczki. I nie pytaj o to samo w innym ukladzie.


Sam się ogarnij, bo przesadzasz. W co skrajną????? Fakt, nie miałem sajica. Ale tak jak piszesz, mam swój wiek i rozum i zważywszy na to, że sajica to pielęgnica o wielkości 10-12cm śmiem twierdzić, że od biedy akwa 100l dla pary wystarczy. Swoją odpowiedź uzasadniłem. Zresztą literatura TEŻ podaje akwa 100l jako wystarczające, więc o jakiej skrajności Ty mówisz i o jakich dyrdymałach? Skrajność to jest zachowanie tej dziewczyny, co kupiła 4 sztuki sajica i gdy dobrana para wytępiła 2 pozostałe to ona znowu nie wiadomo po jakiego grzyba kupiła kolejne 2 sztuki.

Ja zadaję konkretne pytania, a Ty zamiast konkretnie odpowiedzieć na pytanie, to pytasz o PH. Wodę będę miał kranówkę, więc PH pewnie obojętne. Ewentualnie mogę coś z torfem pokombinować.

Pytam czy boliwijskie z ramirezkami będą się żarły. Jeśli tak, to nie będę ich trzymał razem. Jednak moja skromna wiedza, doświadczenie w hodowli ramirezek, które uważam za bardzo łagodne ryby i logika podpowiadają mi, że przy odpowiedniej ilości kamieni, roślin i korzeni zarówno parka ramirezek jak i boliwijskich znajdzie dla siebie miejsce i nie będą sobie przeszkadzały. Dlatego proszę o odpowiedzi z uzasadnieniem, najlepiej osób, które mają doświadczenie w hodowli pielęgniczek. Twoje odpowiedzi nie bo nie mnie nie przekonują.

I jeszcze muszę coś dodać. Najgorsze jest to, że my tutaj się kłócimy o 5cm dla jakiejś rybki, a rzeczywistość niestety jest taka, że 90% osób, które posiadają w domu akwarium w ogóle nie zagląda na fora i nie ma pojęcia o podstawowych zasadach pielęgnacji akwarium jak choćby podmiana 20% wody co tydzień. Nie wspominając już o tych złotych rybkach trzymanych w kuli, skalarach w 45l itp. ;/

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Killifish » 16 kwietnia 12, 01:39

Wybacz ale po Twoim wykladzie jestem zdania, ze niczym od tych 90% sie nie roznisz.
I nie 10 cm a 15 rosnie, gdybys byl ogarniety to bys wiedzial, ze parametry sa wazne dlatego pytam o wode, ze juz w 2 osoby tlumaczymy jaki uklad jest ok a jakie nie, ale skoro wiesz lepiej to po co pytasz?
Nie czytaj bredni a poszukaj na forach o pielegnicach, o pielegniczkach ale patrzac na to co piszesz to i tak bedziesz mial swoje racje zamiast sluchac ludzi co na tych rybach zeby stracili.

Raz jeszcze tlumacze - za male akwarium/powierzchnia dna dla trzymania pielegnicy ktora wymysliles i gadanie "od biedy" jest nieodpowiedzialne, bo od biedy to i welon w kuli, co nie? Od biedy moze :P
Masz odpowiednie akwarium na jakas pielegniczke, ktorej jesli zapewnisz odpowiednie parametry-dlatego pytalem o wode!- bedzie jak w raju w parze czy haremie. Tyle i wiecej nie bede tlumaczyl, bo robie to 2 raz a Ruki raz tez tlumaczyl... Bez efektow jak widac i kto tu sie ma ogarnac...
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Kadav » 16 kwietnia 12, 06:24

Kolejne pyskówki - posypią się ostrzeżenia :)
lecimy od zera :)
PeIHa

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Duża ładna pielęgni-ca/czka z Ameryki do 98l

Postautor: Ruki » 16 kwietnia 12, 15:11

Slamdunker pisze:Nie popadajmy z jednej skrajności (trzymanie złotych ryb w kuli) w drugą. Dla sajica akwa 100l powinno być ok. Przecież w końcu to nie jest specjalnie ruchliwa ryba. Najważniejsze moim zdaniem dla pielęgnic to piaszczyste podłoże, żeby mogły sobie kopać i kryjówki z kamieni. Nie przesadzajmy z tą przestrzenią. Niemniej przed chwilą poczytałem o niej, że dużo kopie, niszczy rośliny i goni inne mniejsze ryby, a ja takie będę miał dlatego sajica odpada. Szkoda, bo ryba wyglada konkretnie ;].

To nie jest popadanie w skrajność, to jest zapewnienie rybom MINIMUM do życia. Ryb "od biedy" się nie trzyma.
15 cm ryba w akwarium 100l? Dla takich ryb minimalne akwarium to zbiornik o dnie 100x40(czyli wychodzi w okolicach 200l). Nie jest ruchliwa? Widać, że masz zerowe doświadczenie z pielęgnicami.

A boliwijskie z ramirezkami będą się żarły? Pytam o osoby, które hodowały te ryby.

Nie ma miejsca na takie połączenie. 100l akwarium to małe akwarium(jak na warunki dla pielęgnic/pielegniczek).

I jeszcze muszę coś dodać. Najgorsze jest to, że my tutaj się kłócimy o 5cm dla jakiejś rybki, a rzeczywistość niestety jest taka, że 90% osób, które posiadają w domu akwarium w ogóle nie zagląda na fora i nie ma pojęcia o podstawowych zasadach pielęgnacji akwarium jak choćby podmiana 20% wody co tydzień. Nie wspominając już o tych złotych rybkach trzymanych w kuli, skalarach w 45l itp. ;/

Zatem my, jako te 10%, nie dokładajmy ryb "od biedy" i zapewniajmy im takie warunki jak mieć powinny.
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości