Obsada 112l.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Re: Obsada 112l.

Postautor: sylus » 4 marca 12, 12:32

Wstyd wrzucać zdjęcie takiego akwarium na forum :P Dzisiaj jestem po podmiance już więc jutro dam :) Ciągle pływają mi jakieś drobinki w akwarium :/ Chyba powinienem wywalić stare podłoże i nasypać nowe.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Obsada 112l.

Postautor: Hunter » 4 marca 12, 12:51

U mnie "drobinki" po akwarium pływają jak gąbka w filtrze zapcha się tak, że ledwo co woda przez niego przepływa. Mówiąc prościej, filtracja mechaniczna nawala ;) Wymiana dna raczej nic nie da, bo przecież te drobinki to nie jest pływające podłoże? :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Re: Obsada 112l.

Postautor: sylus » 4 marca 12, 13:13

Filtr przemyłem,węże trochę są może zapchane :) Dzisiaj może zrobię bimbrownie,to ma chodzić całą dobę?

Awatar użytkownika
xianhua1
Ryba
Ryba
Posty: 368
Rejestracja: 9 lutego 12, 17:19

Re: Obsada 112l.

Postautor: xianhua1 » 4 marca 12, 17:42

U mnie bimbrownia chodzi 24/7. Zrobiłem ją z 2 butelek po cisowiance 1,5L.

sylus
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 24 listopada 10, 08:53

Re: Obsada 112l.

Postautor: sylus » 5 marca 12, 16:06

Mam jeszcze pytanie a pro po krewetek,czy przeżyją w takiej wodzie i z taką obsadą? Zauważyłem że pojawił się glon na roślinkach :/ To pewnie przez to że nie dozuje normalnie CO2 tylko w płynie chociaż napisane jest że to zwalcza glony :)

[ Dodano: 5 Marzec 12, 20:36 ]
Kurcze poczytałem trochę o tym low techu i chyba się skusze jednak na to :D Będzie cieszyć chociaż oko a z czasem dojdzie trochę wiedzy i doświadczenia.Nie mogę tylko znaleźć nic o parametrach wody i nie wiem czy moja się nadaje.

woch
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 20 lutego 10, 10:47

Re: Obsada 112l.

Postautor: woch » 6 marca 12, 08:59

Woda w LT chyba powinna być twarda,twardość oznacza się testem Gh (chyba). Najlepiej zmierz parametry wody z kranu i napisz tutaj na pewno ktoś pomoże :P

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Obsada 112l.

Postautor: polak.krk » 6 marca 12, 15:58

Sylus, zamykam ten temat bo to juz sie zrobilo bez sensu. 7 stron a Ty dalej niezdecydowany. :czacha:
Szukaj info na forum o Low Techu. :zly:
Hunter ma linki, zglos sie do niego. :roll:
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości