Jaka obsada? ok 120L zamieszczam fotkę.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Jaka obsada? ok 120L zamieszczam fotkę.

Postautor: Dave » 19 czerwca 05, 14:16

Tomekl podal bardzo dobra obsade. Jednynie zamienilbym w niej bystrzyki na tetry cesarskie, ale to ryby, ktorych sie miesiacami szuka.

Akwarium jest po prostu ladne, ale nic wiecej. Moim zdaniem jest zbyt symetryczne, a przez to malo ciekawe.

Awatar użytkownika
Mutatom
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 9 czerwca 05, 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka obsada? ok 120L zamieszczam fotkę.

Postautor: Mutatom » 21 czerwca 05, 23:32

Co do symetryczności całkowicie się zgadzam :) Zauważyłem to po poosadzeniu roslin i juz mi sie nie chcialo zmieniac, ale zaczyna mnie coraz bardzioej denerwowac.

Tomekł, dzięki za propozyciję. Wyglada sensownie i tak wlasnie zamierzam obsadzic.

Co do ryb to kupie w przeciagu najblizszych dni :)

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaka obsada? ok 120L zamieszczam fotkę.

Postautor: rob1979 » 27 czerwca 05, 18:22

Bardzo mi się podoba twoje podejście do obsadzenia zbiornika rybami. Fajnie, że nie chcesz bezmyślnie przerybić akwa 10 gatunkami rybek (po 2 z każdego gatunku).
Mam tylko jedno pytanie. Badałeś jakieś parametry wody, którą wlewasz do akwa? Np. jej odczyn (pH), twardość ogólną i węglanową? Gdybyś znał te parametry byłoby jeszcze łatwiej wybrać rybcie odpowiednie do warunków panujących w twoim akwa... Przykładowo KAKADU, na które się wstępnie zdecydowałeś potrzebują kwaśnej (pH poniżej 6,5) i miękkiej wody (5-10 stopni niemieckich) aby się dobrze czuły i bez problemu rozmnażały...

Co do obsady... zaproponowałbym Ci otoski zamiast kosiarek - to też wybitnie stadne rybcie a przy tym baaardzo małe (ok. 4 cm) więc nie będzie im w twoim akwa ciasno nawet jak zakupisz ok. 6-8 sztuk. Do tego jeszcz 6-8 kirysków (np. panda - niestety trochę drogie) i ew. krewetki...
a jeśłi chodzi o rybki toni wodnej to harem kakadu lub stadko ramirez + mini ławica jakichś niewielkich kąsaczowatych (miedziki obrzeżone, żałobniczki, zwinniki Blehera, jakieś bystrzyki, tetry cesarskie, barwieńce)
pozdrawiam :)
może później...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości