Co pasowało by do 500l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: piteri » 4 lipca 05, 16:51

Akwa na parterze ale pod spodem jest piwnica i niechciał bym się pewnego dnia tam obudzić :wink:
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: BigFish » 4 lipca 05, 19:14

napisz czy akwa jest nad ścianą nośną i z czego strop (drewno czy beton). ewentualnie mozesz jeszcze wzmocnic strop ale to troche kosztuje(architekt, projekt,pozwolenie,materiały). ale moze bys postawił cos mniejszego np. 375. czy starsi sie zgodzili na takie akwa? napisz jak zareagowali :)
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: piteri » 4 lipca 05, 19:59

Starsi są za. Mniejsze akwa odpada, bo mam tylko jedno miejsce gdzie je moge postawić i chciałbym je postawić tak by zajmowało całą długość ściany. Brzydko by wyglądało takie obok którego była by goła ściana. Strop to beton ale lichy.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: BigFish » 4 lipca 05, 20:23

To zrób na zamówienie wysokość (40-50cm) i długie na 2-3 metry. a szafke to kup lub zrób taka zeby ciężar rozkładał sie równomiernie.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: piteri » 4 lipca 05, 20:43

Strop to beton + drewno. Teraz w takich dokumentach zobaczyłem, więc wole nie ryzykować, bo to troche kosztuje i jak by sie zawaliło to nie tylko trace akwa ale też musze pokryć koszty napraw. Ściana nie jest nośna
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: lukasz » 5 lipca 05, 09:37

To szkoda że nie postawisz tej 500.No szkoda nie postawienia w swoim pokoju takiego akwarium.no cóż lepij nie ryzykować stratą akwarium.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Krzysiek S.
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 20 maja 04, 10:54
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: Krzysiek S. » 7 lipca 05, 06:56

A wracając do obsady... Gdybym takim akwarium dysponował to wiadomo co bym zrobił... ZIEMIOJADY :) dałbym stado Satanoperca deamon, i tobie radzę rozważyć tą propozycje bo w takim akwarium może być naprawde ciekawie. Druga moja propozycja to Tropheusy, dałbym 2 duże stada bemby i duboisi. Jeśli odpowiednio zrobisz akwarium i będziesz dbać o nie to ani ziemiojady ani tropheusy nie okażą się trudne. Trzecia a zarazem moja ostatnia propozycje to Malawi. Pozdrawiam!
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Co pasowało by do 500l

Postautor: jonasz78 » 9 lipca 05, 15:03

Jesli chodzi o 500 litrow to faktycznie odpusc sobie ...ale przy zabezpieczeniu sie troche moglby sobie pozwolic na akwarium 375 l. Musisz tylko spełnic kilka warunkow. Po pierwsze obowiazkowo musisz postawic akwarium przy scianie nosnej. Po drogie pod szafka do akwarium poloż plyte wiorowa taka z jakiej bedzie zbudowana szafka dzieki temu uzyskaszrownomierne rozlozenie ciezaru ...no a mimo to u ubezpieczeniu mieszkania tez warto pomyslec. Jestem szczesliwym posiadaczem akwa 450 l i mieszkam w bloku gdziestropy sazplyty zeranskiej ale mimo to ubezpieczylem nakwote 5000 co kosztuje mnie ok 55 pln orcznie :) pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości