Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: TomAsh » 21 maja 05, 21:52

Witam!
Właśnie skończyłem urządzać swoje PIERWSZE w życiu (a na pewno nie ostatnie :D) akwarium. Tzn. mam już wszystko poza rybkami, po te mam zamiar wybrać się za jakieś trzy dni. I tu pytanie. Posiadam zbiornik 108 l. wysoki 60 cm, dlugi 60 cm i głeboki 30 cm. Jaka obsada byłaby najlepsza do takiego akwarium? Myślałem o:

15 x neon czerwony
5 x kirysek pstry
6 x żałobniczka
4 x ramireza
2 x skalar

mateuszek
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 05, 17:59

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: mateuszek » 22 maja 05, 10:27

niewiem jak tam bedzie z tymi skalarami bo mogą byc troszeczke za durze a i pozatym moga skonsumowac Ci te neonki...

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: Tomekł » 22 maja 05, 13:02

TomAsh, jak bys z tej obsady usunoł żałobniczki to było by ok.
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: Dave » 22 maja 05, 13:31

Zle podales wymiary! Jak cos moze byc 30 cm glebokie i 60 cm wysokie. Jesli 60 cm to prawidzwa wysokosc to moglbys tam miec parke skalarow, a jesli wysokoscia jest 30 cm to one kompletnie odpadaja. Natomiast mogly byc tam dwie parki ramirez, gdyby akwa mialo 60 cm SZEROKOSCI.

Obsada jest poprawna, tylko, musisz, zdecydowac sie, albo na ramcie, albo na skalary, w zaleznosci od wymiarow zbiornika.

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: TomAsh » 22 maja 05, 22:58

Faktycznie coś mi się pomieszało z tymi wymiarami. Oczywiście chodziło o szerokość (przednia szyba to kwadrat 60 na 60).

Rczej nie chciałbym rezygnować z żałobniczek. To jedne z najbardziej klimatycznych rybek jakie widziałem 8)

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: Suonko » 23 maja 05, 08:59

A gdybyś zamiast tych neonów skompletował sobie stadko żałobniczek i fantomów i czarnych i czerwonych ??

A co do skalarów albo ramirez ... Chyba wolałabym 2 skalarki, bo ramirezki przy żałobniczkach "zginą" wielkościowo.

Ja to bym widziała tak:

2 skalary (takie w paseczki)
20 stadko żałobniczek i fantomów czarnych i czerwonych
5 kirisków
5 otosków
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: TomAsh » 29 maja 05, 11:34

Heh, no i pospieszylem sie troche, nie obczailem rady Suonka ostatniej i obsadzilem tak jak podalem na gorze. I zonk, bo mimo ze skalarki malutkie, to szczatki neonkow juz znalazlem :(

Chyba je oddam i dokupie 6 fantomkow.

Co do skalarkow + ramirezek to sie bardzo fajnie przestrzenia podzielily i w droge sobie nie wchodza.

Dla dwoch ramci tez bede musial wlasciciela poszukac bo jedna parka sie dobrala, ale dwa pozostale ciagle ze soba wojuja.. Chociaz, jako ze poczatkujacy ze mnie akwarysta to moge sie nie znac i zle odbieram to wojowanie, moze to zaloty jakies?? Staja na przeciw siebie, szczepiaja sie pyszczkami a potem ustawiaj sie rownolegle i kreca sie wkolko. Wyglada to rewelacyjnie, jakby tanczyly.

I jeszcze jedno pytanie. Ramcie sa malutkie, ale ta parka ustawila sie w jednym kacie, siedzi tam juz dwa dni. Samiczka (tak mi sie wydaje - ma lekko czerwony brzuszek) wygrzebala sobie jamke w zwirze i siedzi tam, a samiec plywa nad nia i odgania inne rybki. Mozliwe zeby sie do ikry skladania szykowaly?? Czy po prostu tak maja :)??

Dzieki wielkie za posty wszystkie. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: Suonko » 29 maja 05, 12:51

Moje ramcie tak "tańczyły", jak samce ustalały hierarchię. Najprawdopodobniej masz łącznie 3 samce i samiczkę, chociaż głowy nie dam sobie obciąć, bo samiczki też się podobnie siłowały. W każdym bądź razie nie zauważyłam, żeby przedstawiciele dwóch płci tak się stroszyły i pokazywały swoją siłę.
Ta parka, która pilnuje dołka najprawdopodobniej chce złożyć ikrę, o ile już jej nie złożyła ;)
A co do salarków ... cóż ... Jak neonki są małe, to skalarki mogą pomyśleć, że to ich żywy pokarm. Może gdybyś dał najpierw neonki i poczekał aż urosną, to może skończyłoby się inaczej ) No ale nic już nie poradzimy ... Żałobniczki i Fantomy powinny być OK. Są po prostu większe i chyba nie zmieszczą się do paszczy Skalarków.
A tak BTW to Skalarki to są niezłe drapieżniki ... Jestem nimi zafascynowana ;)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
bragpupik
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 19 stycznia 05, 21:20

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: bragpupik » 30 maja 05, 14:33

Hmm zrezygnuj z żałobniczek a co do skalarów nie jestem pewien bo jest ryzyko ze stracisz przez nie neonki

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: Suonko » 30 maja 05, 14:39

bragpupik, nie chcę być adwokatem diabła, ale :

TomAsh pisze:Rczej nie chciałbym rezygnować z żałobniczek. To jedne z najbardziej klimatycznych rybek jakie widziałem 8)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Zimek
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 5 kwietnia 05, 13:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Wysoki zbiornik - jaka obsada ?

Postautor: Zimek » 9 czerwca 05, 22:03

Wszystko dobrze oprócz skalarów 8)
70L (ogólne), 25L (gupiki), 6L(kotnik) i 112L (zbliża się wielkimi krokami)
http://img108.imageshack.us/img108/9675/200507091655233sv.jpg - moje lubelskie forum akwarystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości