[Kulka 8L] Bojownik

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

[Kulka 8L] Bojownik

Postautor: Jakus » 19 maja 05, 02:23

witam!
mam akwa 8l i niemam cio z nim zrobić więc wymyśliłem że sprezentuje je koleżance wraz z bojownikiem tylko zastanawiam się czy to dla bojownika nie zamało? wiem że ludzie trzymają w kulach o takiej pojemności bojowniki ale niewiem czy to dobre, ja mam akwa proste i zastanawiam się czy w takim rybka nie będzie się męczyła bo nie filozofia męczyć rybkę w szklance wody. jeżeli miałbym dać komuś rybkę to po to żeby miała dobrze.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ania_Z
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 05, 19:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: Ania_Z » 19 maja 05, 13:32

hej Niejestem doświadczoną akwarystką ale z tego co wiem akwarium 8 l na bojownika powinno wystarczyć (lpsze niż okrągła kulka). Jednak radziłabym kupić do tego przedewszystkim grzałkę Bojowniki wytrzymują niższe temp ale wtedy mogą chorować no i nie jest im zbyt dobrze jeżeli nie mają min 20 stopni (optymalna temp to okolo 26stopni)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
mam 70l: bojownik, 10 neonów innesa, mieczyk, dwa kiryski szmaragdowe, parka kakadu i ampularię :)

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: A-kara » 19 maja 05, 14:50

8 litrów prostokątne? Wybacz , ale to jest trochę wieksza szklanka.... :| W takim akwa zadna rybka nie bedzie czuc się dobrze.... powtarzam poraz kolejny , minimum akwariowym dla rybek jest 30 l....Oczywiście , mozna i mniej , ale wtedy nie bedziesz miał jakiejkolwiek radości z tego akwarium....ryba bedzie apatyczna , będzie się męzyc...Im większy zbiornik , tym wiecej zachowań można zobaczyć....to naprawde ciekawe....ja (jak narazie) mam 30 l , w fazie przygotowan jest 200l. , i od mojej 30l , nie moge sie odlepic....codziennie wstaje i jestem dumna z tego zbiornika....obserwuję ruch każdej ryby , wypatruję każdej krewetki... Co do wyposarzenia.....grzałka , filtr....to jest podstawa....Bez tego to w ogóle ryba chyba nie przezyje ci dłuzej niż kilka tygodni... Jesli już decydujesz sie na akwa.... to wydaj więcej kasy , ale kup takie z pokrywą , filtr , grzałkę , rośliny.Naprawdę , przekonałąm się o tym sama.Kupiłam akwarium 30 l , w komplecie z pokrywa , filtrem , grzałką. Kosztowało mnie to razem z roslinami i rybami ok 300 zł, ale naprawdę warto było....Piekny efekt ,wspaniałe rybki :P
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: Dave » 19 maja 05, 16:57

A ja mysle, ze 8 l wystarcy dla jednego bojwonika. Tylko koniecznie kup mu grzalke z termostatem i maly filterek. Tylko uprzedz ja, zby koniecznie zmieniala co 3 dni 40% wody.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: A-kara » 19 maja 05, 17:02

Tak , ale jak on upcha ten filtr i grzałkę, to zostanie jeszcze mniej miejsca..... :? Plus jeszcze żwir , rosliny....Ze żwirem i innym sprzetem zostanie ci jakies 5 l na tego bojownika...Jesli już naprawdę nie da sie wiekszego akwa , to chociaż daj duzo roślin.....Wtdy bojowniki ukazują swoje prawdziwe "dzikie" zachowanie :mrgreen: ....No to powodzenia w hodowli...Ale zobaczysz...jak jesteś prawdziwym akwarystą , to długo ta 8-litrówka u ciebie nie postoi :mrgreen:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: Jakus » 19 maja 05, 19:33

jak jesteś prawdziwym akwarystą , to długo ta 8-litrówka u ciebie nie postoi

A-Kara może nie przeczytałaś dokładnie mojego postu, bo ja chcę takie akwarium sprezentować koleżance. gdybym miał kupować to napewno kupiłbym większe. ja w domu mam 37l od trzech miesięcy i już od dawna mi mało. planuję zrobić na zamówienie takie akwa 70x70x50 co daje jakieś 245l
pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: A-kara » 19 maja 05, 20:13

Przeczytałam , tylko zapomniałam o tym zdaniu :oops: ...Tak więc jeśli twoja koleżanka jest prawdziwą akwarystką , to długo takie akwarium u niej nie postoi :mrgreen: ...Zazdroszcze ci tej planowanej 245....Ja jestem w fazie planów 200l...wieksze akwa poprostu sie narazie nie zmieści :(
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: Jakus » 19 maja 05, 21:14

ja sobie nie zazdroszcze tej 245 bo to jest poniżej tego co bym chciał (apetyt rośnie w miarę jedzenia) ale cóż jak nie mogę sobie pozwolić na więcej to i 245 dobre
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: Giusss » 19 maja 05, 22:11

jak jesteś prawdziwym akwarystą , to długo ta 8-litrówka u ciebie nie postoi

A ja się z tym nie moge zgodzić mam dwa małe akwa 45 litra i 8l i bardziej fascynuje mnie ta 8 litrówka, zwłaszcza po obejżeniu zdjęć z konkursów na małe akwa. Zabudować roślinkami takie akwa żeby dobże wyglądało to jest dopiero sztuka.
Co do Bojownika w takim akwa to ja uważam że będzie mu tam ciasno, nie lepiej z dwie krewetki :?:

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: Kornelia » 19 maja 05, 22:20

pytasz czy bojownik może być w 8l akwa - niby może ale czy będzie szczęśliwy ??
Ja mam bojownika jakieś 3 lata jest dość sporych rozmiarów cały czas był sam tzn sam bez partnerki.
Każdy kto przyszedł mówił ale super "bojek".
Kupiłam nowe akwa zmieniłam obsadę rybek ale bojek do nich nie pasował więc pozostał sam w starym akwarium pływał tak przez miesiąc gdy dokupiłam mu panienki.
I dopiero teraz pokazał jak powinien wyglądać bojownik jest purpurowy z odcieniami fioletu i niebieskiego roztawia panienki po kontach wdzięczy się i pływa jak prawdziwy władca swojego zbiorniczka - no cudo - co kobieta może zrobic z facetem :P
Mam nadzieję ze koleżance prezent się spodoba.

Pozdrówka.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: tetra » 20 maja 05, 17:59

u mnie w klasie bojek jest w kuli ok 5-4 litry przez jeden rok byl w kuli 0.75 ml. i juz zyje ze dwa lata ale ja sie postaram wziasc do domu do moich 25 litrow gdzie na razie mam hodowle ampularii bo jednego bojka juz mam w 54 litrach z jedna panienka :roll: . zologu sa samice bojownika ale mi sie wydaje ze to sa bojowniki syjamskie :?

domenik
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 11 marca 05, 16:03
Lokalizacja: ostrołęka

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: domenik » 20 maja 05, 18:41

Moim zdaniem 8L to trochę mało dla tak pięknej ryby .... co prawda będzie ona tam żyła ale nie będzie jej tam dobrze. Minimalna pojemnoś akwa dla bojka to coś powyżej 20L no i oczywiście wtedy można mu dokupić panienek i zasadzić roślinkami baniaczek. Oczywiście grzałka i filtr wymagane.... :D

PS powodzenia w hodowli ryb :D
Akwarium 105 L. 1x danio malabarskie, 1x pielęgnica mekka, 1x gibiceps, 1x kirys, 2x mieczyk, 1x molinezja, 1x ostronos, 2x bojowniczka, 1x bojownik, 2 x ramireza, 18xgupik

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: lukasz » 27 maja 05, 17:57

Bojownik trochę dziwnie wygląda w akwarium wielkości dużej szklanki ,ale zawsze lepsze niż kula.
As águas de Ámérica do Sul s&atilde;o bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: jonasz78 » 28 maja 05, 16:24

W sumie moglbym to dopisac do kazdego posta o zbiornikach ponizej 20 -25 litrow. LUDZIE TO NIE SĄ AKWARIA. Moj mlodszy brat zapalony terrarysta trzyma w takich malych zbiornikach pajaczki :) Moze nie jestem mistrzem ...i nie zjadlem jeszcze nawet polowy rozumow z dziedziny akwarystyki ale mam swiadomosc jak wiele pracy wymaga utrzymanie i dbanie o akwarium pojemności 20 litrow... kazdy blad popelniony w tak malym akwarium moze doprowadzic do tragedii, dlatego wszystkim poczatkujacym zalecam mozliwie jak najwiekszy zbiornik. Sam zaczynalem od 3 litrowego sloja po ogorkach ...ale jest to droga przez ktora mozna sie zniechecic do hodowli rybek. W tej sytuacji nie widze roznicy czy to kula czy tez prostopadloscian 8-10 litrow to jednakowoz TAKA SAMA POJEMNOSC i prosze was nie probojcie tam na sile hodowac rybek. ...wiem takze ze ten post do wiekszosci i tak nie przemowi ..ale moze chociaz ktos zejdzie z drogi ku ciemnej stronie mocy ;)
Ostatnio zmieniony 29 maja 05, 09:25 przez jonasz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [Kulka 8L] Bojownik

Postautor: tetra » 28 maja 05, 17:03

ale do kuli powiedzmy 5 litrow filtra nie wsadzich :roll:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości