[Akwarium 200] Jakie pielęgnice ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
cinuu
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 05, 22:46

[Akwarium 200] Jakie pielęgnice ?

Postautor: cinuu » 16 maja 05, 22:57

witam , potrzebuję rady , co zaproponowali byście do akwarium 200L , gdzie głównie mają występować pielęgnice (zależy mi aby były to rodzaje jak najbardziej pokojowe) jakie jeszcze mógłbym tam ryby umieścić aby nie pozabijały się na drugi dzień ?

z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: [Akwarium 200] Jakie pielęgnice ?

Postautor: jonasz78 » 19 maja 05, 15:38

Hmmm sa dwa wyjscia ....albo wybierzesz gatunki pokojowe ..albo na tyle agresywne ze nie dadza sobie w kasze dmuchac Osobiście polecam pielęgnice salvina nie więcej niż jedną parke !!! do tego pielęgnice zebry ( to nie żarty ...mysle ze to dobre połaczenie ..u mnie funkcojonowalo do tego glonojady ....moga byc kosiarki o ile kupisz cala obsade od razu ...tak aby nie bylo zbyt duzych dysproporcji w wielkosci bo pozniej ciezko dolozyc cos nowego ...moznaby sie jeszcze pokusic o jeden gatunek ..ale osobiscie dodalbym jedynie kilka sumikow :) ....a jesli chodzi o lagodne to pole do popisu jest tak szerokie ..ze nie wiem od czego zaczac ;) ...pominolem oczywiscie gatunki osiagajace wieksze rozmiary ...choc to moje ulubione ;) ale 200 l to wcale nie jest duzo ;)
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

cinuu
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 05, 22:46

Re: [Akwarium 200] Jakie pielęgnice ?

Postautor: cinuu » 19 maja 05, 19:42

dzięki , faktycznie pielęgnice salvina i zebry to bardzo ładne ryby , , a co myślicie o obsadzie dla Akary z Maroni (spokojniejsza ryba na pewno) ile i czego do 200 , faktycznie nie jest to olbrzym ale do tej pory uzbierałem 2 x 64 l także jakiś tam krok do przodu , pozdrawiam :)

[ Dodano: 2005-05-20, 22:17 ]
w sumie to dzięki , wszystko co chciałem wiedzieć o akarze z maroni dowiedzialem się z tematu powyższego mateuszka , jestem już zdecydowany że to będzie ta ryba :D

mateuszek
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 05, 17:59

Re: [Akwarium 200] Jakie pielęgnice ?

Postautor: mateuszek » 23 maja 05, 14:18

Ja bym dał te akary z moroni stadko ok. 6 sztuk no i moze jakies mniejsze spokojne pielęgnice np parke barwniaków czerwonobrzuchych potem jeszcze kosiarki max. 4-sztuki no i jakies stadne rybki do uzupełnienia luk (napewno im nic nie zrobiš te pielęgnice tym mniejszym) tylko kup je razem

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 200] Jakie pielęgnice ?

Postautor: jacus » 23 maja 05, 19:16

Wydaje mi się że pielęgnice zebry nie należą do najbardziej pokojowych! Kiedyś je hodowałem podgryzały wszystkie ryby i niszczyły rośliny!




Pozdrawiam
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Awatar użytkownika
Zimek
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 5 kwietnia 05, 13:57
Lokalizacja: Lublin

Re: [Akwarium 200] Jakie pielęgnice ?

Postautor: Zimek » 9 czerwca 05, 22:14

Małe czyli ramirezki, kakadu, boliwijskie, agazizza... jest wiele rozwiązań.
70L (ogólne), 25L (gupiki), 6L(kotnik) i 112L (zbliża się wielkimi krokami)
http://img108.imageshack.us/img108/9675/200507091655233sv.jpg - moje lubelskie forum akwarystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości