Pielęgnice z neonkami

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Pielęgnice z neonkami

Postautor: Izka:-) » 15 kwietnia 05, 18:24

W niedalekiej przyszłości zakładam akwarium 200l, ale jak zwykle wszystko planuję wcześniej. I mam pytanie:
Jakie pielęgnice z Ameryki mogłabym trzymać w tym akwa? Warunek: W akwa na pewno będą pływały moje ukochane neonki inessa więc muszą to być pielęgnice pasujące do nich. Tylko nie podawajcie mi nazw pielęgniczek! A jeśli nie ma takich pielęgnic co by pasowały do neonów to kupie kilka par ramirez.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 05, 18:41 przez Izka:-), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: Tomekł » 15 kwietnia 05, 18:38

wydaje mi się ze nie ma żadnych pielegnic które mogą zyc z neonami, no moze oprócz skalarów chodz i to nie zawsze
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: Dave » 15 kwietnia 05, 20:14

Oczywiscie, ze sa takie pielegnice. Sa to skalary, paletki, akary maronskie, akary cetkowane i paskowane.

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: aajaa » 15 kwietnia 05, 20:39

Ziemiojady czerwonogłowe, rosną dosyć duże ok15 cm, i są jednymi z najspokojniejszych pielęgnic. Wiem bo sama miałam te ryby i neonki (małe) były całkiem bezpieczne :) Nawet narybek gupików był całkowicie bezpieczny, uganiała się za nim bojowniczka :)

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: jacus » 16 kwietnia 05, 17:28

mysle że spokojnie jakieś akary możesz wpuścić!
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

cezar_AQua
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwietnia 05, 20:10

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: cezar_AQua » 16 kwietnia 05, 20:56

Dam ci rade przyklej silikonem szkło grubości 10 mm na srodku akwarium tak żeby przedzielał je na dwa po jedniej stronie neony po drugiej pielęgnice

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: aajaa » 17 kwietnia 05, 08:00

cezar_AQua pisze:Dam ci rade przyklej silikonem szkło grubości 10 mm na srodku akwarium tak żeby przedzielał je na dwa po jedniej stronie neony po drugiej pielęgnice

EEE to kiepski pomysł, po pierwsze trzeba podłączyć dwa filtry, po drugie gdzie tu swoboda dla ryb, no i efekt wizualny łeee. Jest naprawdę dużo pielęgnic które nie potraktują neonów jako posiłku :D

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: Dave » 18 kwietnia 05, 16:49

To zly pomysl. Moze sie sprawdzac przy probie obserwacji normalnych zachowan rozrodowych pielegnic. Mam na mysli to, ze w naturze ryby nie rozmnazaja sie same, zawsze przyplynie jakas inna ryba, przed ktora parka musi uciec lub sie obronic. W ogolnym bardzo szpeci akwarium, utrudnia tez zycie ryb.

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: Izka:-) » 22 kwietnia 05, 15:03

Ja już sie zdecydowała. Mam zamiar chodować paletki, ale mam pytanie: Ile mogłabym ich tam wpuścic?

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: Dave » 22 kwietnia 05, 15:39

6 wejdzie na pewno. Jesli nie beda za duze, a zbiornik bedzie dobrze urzadzony to nawet 8.

Czarek_13
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 17 kwietnia 05, 20:17

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: Czarek_13 » 23 kwietnia 05, 19:31

Wedłóg mnie powinnaś trzymać ramirezy albo kakadu w haremie a dotego 25 neonów axelroda

Awatar użytkownika
galo
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 24 kwietnia 05, 11:04
Lokalizacja: Włodawa

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: galo » 24 kwietnia 05, 11:11

ja mam dobraną parkę pielęgnic zeber i trzymam je razem z neonkami i do tej pory żyją, nic im nie robią bo neony nie wpływają pod zebry i nie mają z nimi konfliktów
gurami mozajkowe też pływa z nimi normalnie
112l: 10x Neon Inessa 6x Razbora klinowa 2x Gupik + dzieciaki (2 mioty=mnóstwo małych) 2x Kirysek albinos 2x Pielęgnica Kakadu 2x Zbrojnik niebieski

http://guraminek.cba.pl

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: Owl » 24 kwietnia 05, 12:16

No ja powiem tak ze co ryba to charakter.U mnie pyszczaki zyły sobie z bojownikiem(ale to było daaaaawno temu jak byłem :mrgreen: )No i nic sobie nie robiły a nawet bojownik mieszkał w grocie razem z pyszczakiem odrzuconym przez inne.poxniej bojownik dostał swoje prywatne akwa i wszystko bylo o.k.Niestety akwa pękło i musiałem go przełożyć na jeden dzien do pyszczaków.Był to jego ostatni dzien :cry: .Ryby maja rózne charaktery tak jak ludzie.U mojego znajomego pływaja sobie gupiki z papuzimi i papuzie nie traktuja ich jako pokarm.Znowu ku przestrodze dla Ciebie mój znajomy karmi małymi gupikami własnie paletki.Możesz spróbowac ale nigdy nie masz gwarancji ze paletki nic nie zrobią neonkom.A co do ilości paletek w 200l no to ja wiem jedno że dla dorosłej paletki przyjmuje sie 50l wody.Małych możesz od biedy hodowac 6 ale dorosłych to max 4.
Baniak 200l:
5*red red
4*yellow
2*(parka)melanochromis cyanerohabdos
ta obsada na dzien dzisiejszy
25l
1*bojownik(samiec)
4*bojownik(samice)
25l kotnik i reszta kurdupli

daimen
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 27 sierpnia 05, 13:13
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: daimen » 6 września 05, 00:26

jak dla mnie to neonki i. mozna spokojnie hodowac z pielegnicami motylowymi(ramirezkami) woda 26 i jest ok dla wszystkich a ph to 7 bym proponowal chociaż wtedy masz mniejszą mozliwość na tarło ramirezek które to raczej wymagają 6,5 no ale wszystko jest mozliwe jeśli się myle to prosze o komentarze :)

gosc

Re: Pielęgnice z neonkami

Postautor: gosc » 30 października 05, 17:41

paletki potrzebują 28°C a dla neonków jest to troche dużo a jak zachorują to musisz podniesc temperature nawet do 32°C, a tego już neonki nie wytrzymają

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości