63 litry

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
maniaknh
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 10, 08:57

63 litry

Postautor: maniaknh » 28 maja 10, 09:48

Witam. Mam akwarium 63l obecnie zamieszkałe przez 10 neonów inessa i 5 kirysków panda. Chciałbym powiększyć moją obsadę. Wiem że można dołożyć harem bojownika, ale ciężko dostać ładne okazy w Krakowie. Pielęgniczek raczej nie chce. Jakieś inne propozycje czy wybierać spośród tych dwóch gatunków?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: 63 litry

Postautor: Jaro69 » 28 maja 10, 11:45

maniaknh pisze:Wiem że można dołożyć harem bojownika

Nie do końca można. Powtarzałem to już setki razy i będę jeszcze wiele razy powtarzał, łączenie N. inessa z bojownikami to zły dobór. Główny powód to wymagania co do temperatury. Ryby zmuszone są do życia w ekstremalnie dla nich odpowiednich warunkach, albo neonom będzie zbyt ciepło, wtedy ich żywotność jest krótsza, albo też bojowniki są w zbyt chłodnej wodzie i stają się bardziej podatne na choroby.
A może zastanów się nad prętnikami?

kiskis
Ryba
Ryba
Posty: 153
Rejestracja: 10 marca 10, 18:10

Re: 63 litry

Postautor: kiskis » 28 maja 10, 12:39

Tak jak Jaro69 polecałbym prętnika karłowatego w układzie 1+2. Są to ryby żyjące w zgodzie z kirysami i neonami a do tego bardzo piękne aczkolwiek nie doceniane xD
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maniaknh
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 10, 08:57

Re: 63 litry

Postautor: maniaknh » 28 maja 10, 13:04

Chyba zdecyduje się na prętnika. Dzięki!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości