[Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

[Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: jacus » 28 marca 05, 20:02

Mam 50l akwarium a w nim 6 neonków, 2 molinezje, 4 gupiki, 3 kiryski, 2 bystrzyki czerwone! czy mógł bym do tego akwarium dołorzyć jeszcze parkę ramizerek? bardzo mi się podobają! i czy one są wymagające? chyba nie. dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi!





Pozdrawiam :shock:
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: A-kara » 28 marca 05, 20:18

Po pierwsze dokup jeszcze ze dwa neonki , bo te ryby powinny być w grupie min. 8 osobników, a bystrzyki Czerwone najlepiej trzymać w stadzie kilkunastu egzemplarzy....
Kiryski sa stadne , a 3 sztuki to ciut za mało...Dokup jeszcze przynajmniej jednego...
Myslę ,zę jesli zrobisz tak jak ci radzę , to ryby poczuja się o wiele pewniej . Lepiej mieć dobraną obsadę , niż kolorową mieszaninę...Nie sądze byś zmiescił jeszcze parę Ramek,chyba,że pozbędziesz się któryś z tych ryb...
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: jacus » 28 marca 05, 20:23

Gdybym zrobił tak: 8 neonków, 4 gupiki, 4 molinezje, 4 kiryski i parka ramizerek! dobrze by było??
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: A-kara » 28 marca 05, 21:43

Wtedy było by w sam raz :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: jacus » 28 marca 05, 22:19

czyli zrobię tak zostawię 4 gupiki i 2 molinezje dokupie 1 kiryska i bedo 4, dokupie 3 neonki i bedo 8 oraz kupie parkę ramizerek! ale myślicsz że nie przerybię zbjornika? i czy będą się czuły dobrze w taki składzie?

[ Dodano: 2005-03-28, 22:21 ]
znaczy dokupię 2 neonki i wcześniej się pomyliłem z tymi 4 molinezjami! nie bede dokupywał więcej molinezji, wystarczy mi parka
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: Suonko » 29 marca 05, 08:59

Moim zdaniem akwa 50L jest trochę za małe dla Ramirezek ... Chyba, że będą w nim same za służbami sanitarnymi.
Poza tym jeżeli będzie w tym akwa:
4 gupiki, 2 molinezje, 4 kiryski, 8 neonek
to już jest wystarczająca ilość na takie akwarium, o ile nawet o kilka rybek nie jest za dużo. Z moich obliczeń wynika, że taka obsadka powinna być w akwa około 70-80L. Jak gupiki zaczną się rozmnażać, to będzie kosmiczne przerybienie. Nie widzę tu miejsca na pielęgniczki.
Kolejna sprawa - Neonki w ilości 8 szt uważam, że to mało, żeby była ławica.
Jeszcze inna rzecz - w tym akwa nie ma kompletnej obsady sanitarnej (brakuje np. otosków).
Może niech wypowie się jeszcze ktoś bardziej doświadczony ... Ale mnie się wydaje, że Ramirezki w takim akwa to nie jest najlepszy pomysł.
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: Dave » 29 marca 05, 10:54

Zgadzam sie. Suonko, mysle, ze troche przesadzilas mowiac, ze obsada Jacusa nadaje sie minimum do 70 l akwarium. W sam raz pasuje do 50 l, ale nie widze w ni miejsca na Ramirezy. No moze, jakbys uddal wszystkie zyworodki to dla parki Ramirezek miesjce by sie znalzalo.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: Suonko » 29 marca 05, 11:24

Dave pisze:Zgadzam sie. Suonko, mysle, ze troche przesadzilas mowiac, ze obsada Jacusa nadaje sie minimum do 70 l akwarium.


:lol: To ja się wytłumaczę skąd mi to wyszło ...

4 gupiki po około 4 cm = 16
2 molinezje po około 6 cm = 12
4 kiryski po około 4 cm = 16
8 neonek po około 4 cm = 32

Razem wychodzi 76 cm żywej ryby ... No niby ławica może być liczona, że zajmuje mniej ... Aaaaaleeee u mnie neonki mają po około 5 cm, podobnie gupiki, czyli wyliczenie jest zaokrąglone w dół ... Pesymistycznie licząc o około 12 cm ... Dlatego pisałam, że 70-80L.
Jeżeli uważasz, że ta obsada jest OK, no to gutek ... Poza tym do tej obsady dodałabym jeszcze Otoski, powiedzmy ze 3 ... Dochodzi około 9-12 cm ...

Też pomyślałam, żeby zlikwidować gupiki i molinezje na korzyść powiedzmy dodatkowych 2 neonek i pary Ramirez.
Ale wydaje mi się, że i tak te 50L to trochę mało na Ramirezki ... Już kiedyś pisałam, że w swoich 112L mam 2 pary i uważam, że o jedną za dużo ... To strasznie wścibskie, ruchliwe i wojownicze rybki. Robią porządek ze wszystkimi rybkami w akwa i jak mają zły humor, to w akwa jest dosłownie wirówka ...

No ale i tak jacus zrobi, jak będzie chciał ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: Saiqpat » 29 marca 05, 11:49

Suonko mowisz o tym ze gupiki jak sie zaczna mnozyc to bedzie kosmiczne przerybienie, moim zdanie to w ogolnym akwa to po prostu bedzie regularna dostawa zywego pokarmu. Co do ramci to moim zdaniem po wyrzuceniu gupikow i molinezji moga byc. Ja mam baniak 45 l (ale 60 cm dlugi) i ramcie doskonale sie w nim czuja, co jakis czas skladaja ikre. Co do wojowniczosci to sa tez akarki paskowane ale nie widze zeby sie tlukly na wzajem, ale moze wynika to z faktu iz wygladaja zupelnie inaczej.
Mozesz tez dac otoski albo krewetki (jestem fanem tych drugich). Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: Suonko » 29 marca 05, 13:17

Saiqpat pisze:Suonko mowisz o tym ze gupiki jak sie zaczna mnozyc to bedzie kosmiczne przerybienie, moim zdanie to w ogolnym akwa to po prostu bedzie regularna dostawa zywego pokarmu.


Bardzo bym chciała, żeby moje gupiki były świeżą dostawą żywego pokarmu ... Ale skubańce przeżywają w 100% :( Mimo sporych różnic w wielkości ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: jacus » 29 marca 05, 16:14

jeżeli tak uważacie to dam sobie spokój z tymi ramizerami! trudno poczekam na większe...
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Awatar użytkownika
Ewik
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 9 grudnia 04, 23:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: Ewik » 30 marca 05, 18:28

Ja mam z gupikami dokladnie to samo :) ani jeden malec nie został jeszcze pozarty przez wieksze ryby.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 50] Czy mogę mieć P. Ramireza ???

Postautor: A-kara » 31 marca 05, 19:27

Heh , ja załozyłam , że masz gupiki jednej płci...A może poprostu zamień te gupiki i moly na jedną płeć??Moim zdaniem - wtedy by się nie mnożyły i mógłbyś wpuścić parę ram.... :wink:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości