102ltr welony i ....

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
leopard33
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 922
Rejestracja: 4 października 08, 18:23
Lokalizacja: WaWa

102ltr welony i ....

Postautor: leopard33 » 3 kwietnia 10, 15:37

Witam

Posiadam akwarium 102ltr a w nim 2 welony i 3 otoski, chciałbym dokupić jeszcze kiryski 5/6szt.
Filtracja TetraTec EX700, 50% ceramika 50% gąbki, dodatkowo filtr wewnętrzny, staram się utrzymać jak największą ilość roślin.

Czy taka obsada będzie dobra:
-2xWelon
-5xOtosek
-6xKirysek pstry lub spiżowy

ewentualnie jakie inne kiryski lub ryby przydenne?

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: 102ltr welony i ....

Postautor: Fatty » 5 kwietnia 10, 09:11

Podejrzewam, że nastąpiła cisza, bo większość tutaj jest przeciwna trzymaniu karasi z rybkami z cieplejszych wód.
Jaką masz temperaturę w zbiorniku? Jakkolwiek kiryski w temp. ok 20 stopni będą się czuły dobrze, to moim zdaniem dla otoska jest za zimno. Nie wiem jakiej wielkości masz welony, ,ale moje pieszczochy zapewne uwzięły by się na smukłe otoski jako na potencjalny posiłek.

Podobna rzecz tyczy się kirysków- wybierz podrośnięte, pewna oranda usiłowała łyknąć kirysa, przeliczyła się z własnymi możliwościami i musiała zakończyć żywot z kirysim zadkiem wystającym z pyska.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
leopard33
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 922
Rejestracja: 4 października 08, 18:23
Lokalizacja: WaWa

Re: 102ltr welony i ....

Postautor: leopard33 » 5 kwietnia 10, 10:59

Fatty pisze:Jaką masz temperaturę w zbiorniku?

To był problem, bez grzałki 28C, po zmianie stateczników na elektroniczne (-2C) temperatura 25-26C po zastosowaniu wentylatora (-3C) 22-23C, chciałbym utrzymywać temperaturę na poziomie 23-24C.
Fatty pisze:Nie wiem jakiej wielkości masz welony

około 7cm (bez welona) póki co żyją z otoskami już rok i na razie im nie dokuczają, może to oczywiście ulec zmianie jak podrosną, wtedy otoski powędrują do drugiego akwarium.
Fatty pisze:Podobna rzecz tyczy się kirysków- wybierz podrośnięte, pewna oranda usiłowała łyknąć kirysa, przeliczyła się z własnymi możliwościami i musiała zakończyć żywot z kirysim zadkiem wystającym z pyska.

tak właśnie myślałem nad pstrym lub spiżowym, najwięcej jest w sklepach takich podrośniętych.
[42,5l]: Crystal Red, Red Cherry
[73,5l]: 1+3 Betta splendens
[243l]: 1+1Thorichthys maculipinnis, 1+1 Cryptoheros sp. 'honduras red point', 1+3 Ancistrus red

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 102ltr welony i ....

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 10, 21:27

Temperatura dla welonów nie powinna przekraczać 22*, a więc masz dla nich za ciepło. Kwestia nietrzymania ryb zimnolubnych z tropikalnymi jest dla mnie bezdyskusyjna.

Awatar użytkownika
leopard33
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 922
Rejestracja: 4 października 08, 18:23
Lokalizacja: WaWa

Re: 102ltr welony i ....

Postautor: leopard33 » 5 maja 10, 15:57

Temperatura dla welonów nie powinna przekraczać 22*, a więc masz dla nich za ciepło.

trafiłem na artykuły gdzie hodowcy twierdzą że welony w przeciwieństwie do karasi znoszą dobrze wyższe temperatury, chodziłem dużo pytałem w różnych sklepach i wszyscy zgodnie twierdzą że 24-25C dla welona będzie O.K. zresztą nigdzie nawet nie widziałem aby temperatura w zbiorniku z welonami była niższa jak 24C. W mieszkaniu trudno jest zejść z temperaturą w akwarium poniżej 24C.
Jeśli chodzi o towarzystwo dla nich to nie aktualne, mają nowy baniak 112l. tylko dla siebie.
Tomek83 pisze:Kwestia nietrzymania ryb zimnolubnych z tropikalnymi jest dla mnie bezdyskusyjna.

Ja zapytałem o Kiryski pstre 18-24C i Otoski 22-26C, jeżeli nawet udało by się zejść z 24C na 22C dla welonów to i tak było by dobrze dla pozostałych :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości