Obsada prętniki karłowate+pielegnice+tetry , czy dobra?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Obsada prętniki karłowate+pielegnice+tetry , czy dobra?

Postautor: A-kara » 21 marca 05, 16:55

Czy mozna trzymac prętniki karłowate z neonami czerwonymi, rasborami klinowymi , pielegnicami i tetrami cesarskimi i pielegnicami ? Służba sanitarna składałaby się z krewetek i glonojada.
Rzadko słysze , zeby ktoś hodował prętniki , rasbory klinowe i terty , a co dopiero w jednym , plus jeszcze pilegnice :oops: ... Byłyby to pielegniczki Ramireza , prosze doradźcie co o tym sądzicie , akwa miałaoby 126l. Dodam tylko , że Ramek będzie 3 pary , a krewetek ok. 12... neonów tak ok. 10 , może 12... rasbor 8. Więc czy te rybki mogłby zyć np. jeszcze z prętnikami , albo tetrami cesarskimi? Prosze o cierpliwość i wyrozumiałość :mrgreen:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Obsada prętniki karłowate+pielegnice+tetry , czy dobra?

Postautor: ciosek » 21 marca 05, 18:22

Jeżeli chodzi o to czy mogą to ja mam prętniki, ramirezy i neony i wszystko jest cacy, prętniki nie ruszają zbytnio ramek bo ramirezki to raczej strefa przydenna, a pretniki raczej przypowierzchniowa. Ale moim zdaniem troszke jakby za duzo planujesz, wydaje mi sie że mogłabyś dać:
Pretnik parka
krewetki 6-8 sztuk (przy dobrym układzie rozmnożą ci się, jak bedziesz miala duzo mchu jawajskiego)
pielęgniczki kup "niby 3 parki" ale jak ci sie dobiorą 2 to tą jedną bym oddał do sklepu (najlepiej przy zakupie się rozmówić ze sprzedawcą)
no i wybralbym 2 gatunki z tych ryb (razbory, tetry, neony) i 10-cio osobnikowe stada.
no i ja bym dał jeszcze przynajmniej ze 4 kiryski na dno.
[P.S] taka moja skromna propozycja

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada prętniki karłowate+pielegnice+tetry , czy dobra?

Postautor: A-kara » 21 marca 05, 19:03

Dzięki :P ! Podoba mi się twoja propozycja!Tak więc dam 6 krewetek, z Ramkami zrobie tak jak mi radzisz , parke prętników i 10*neon czerwony+ 10*razbora (bo niestety nigdzie Tetr jeszcze nie widziałam w sklepach akwarystycznych , a nie mam znajomego hodowcy... :( ) no i te kiryski, czemu , nie? :D Co razem da biotop - płd. amerykańsko .-azjatycki :D :mrgreen: ... Powinien być całkiem , całkiem :) Dzięki za odpowiedź :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Obsada prętniki karłowate+pielegnice+tetry , czy dobra?

Postautor: Dave » 21 marca 05, 21:07

Moze postanowilas juz obsade, ale chcialbym Ci tez pomoc. Mysle, ze lepiej byloby gdybys zamiast jednej dobranej parki Ramirez dala jeszcze z 8-10 neonow. 10 neonow mysle, ze zniknie w 120 l,a 20 bedzie sie cudnie prezentowac.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada prętniki karłowate+pielegnice+tetry , czy dobra?

Postautor: A-kara » 21 marca 05, 22:57

Właściwie to mogę...Tak uwziełam się na te trzy pary , bo gdzieś pisało , ze szóstkę Ramek najlepiej hodować :wink: .....Postanowiłam jednak zrezygnowac z rasbor i na ich miejsce dorzucić jeszcze 10 neonów..... Może tez zostawie tylko parkę Ramek , a wtedy miałabym wspaniałą, 30 - neonową ławicę... :D Wyglądałyby cudownie....Widziałam juz tu na forum w albumie zbiornik z wielką ławica neonów....Napradę , powalił m nie na kolana....Efekt wspaniały.... :D
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości