Akwarium dla Ziemiojadów - obsada...

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Akwarium dla Ziemiojadów - obsada...

Postautor: Behemoth » 20 marca 05, 16:09

Witam. W planach mam przygotowanie zbiornika dla pielęgnic z rodzaju Satanoperca czyli Ziemiojadów. Zastanwia mnie jakie ryby mógłbym trzymac razem z nimi w 300 litrowym zbiorniku (120x50x50). Może moglibyście mi coś polecić? Wystrój będe stanowiły trzy wielkie korzenie , piasek , oraz Microsoria , Nuphary i Echinodorusy oraz korzenie Monstery zanurzone w wodzie a także rzęsa wodna. Interesowały by mnie rybki nie za ruchliwe, intersujace, i niezbyt agresywne. Od razu mówie że w gre niewchodza glonojady oraz neonki, razbory itp. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium dla Ziemiojadów - obsada...

Postautor: Dave » 20 marca 05, 16:17

Ziemiojady tu duze agresywne ryby, wiec potrzebuja duzego towarzystwa. Skoro akwarium bedzie duze, to moglbys dac do parki ziemjojadow stado danio malbarskich, bedocji madagaskarskich lub teczanke. Sa to duze stadne ryby (10-15 cm), wiec mysle, ze ziemjojady nie zrobia im krzywdy.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Akwarium dla Ziemiojadów - obsada...

Postautor: Behemoth » 21 marca 05, 18:15

Dzięki Dave. Juz rozplanowany wystrój zbiornika mam na kartce i wydaje mi sie że rybkom będzie sie podobać. Co prawda czytałem że ten gatunek Ziemiojada jest dość spokojny ale zawsze to róznie wsród bywa. Czekam na dalsze propozycje :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium dla Ziemiojadów - obsada...

Postautor: Dave » 21 marca 05, 21:06

A na jakie ziemjojady sie zdecydowales? Niektore sa bardziej agresynwe, inne mniej. Jak podasz mi ten szczegol to bede mogl Cie upewnic, ze wybrana obsada bedzie bezpieczna dla mniejszych ryb.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości