[Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

[Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: yoselka » 19 marca 05, 15:30

Witam
Posiadam taką obsadę jak na dole w opisie.
Ponieważ jestem "początkująca", chciałabym przeczytać Wasze opinie i rady dotyczące takiego połączenia rybek.
Tak swoją drogą to troszkę zachodzę w głowę czy aby tych rybek nie jest za dużo na ten litraż :roll:
Mam 8 różnych roślinek (niestety nie pamiętam nazw), ale dno jest jeszcze mało zagospodarowane więc rybki nie bardzo mają się gdzie chować.
Ponieważ cały czas trwa rozbudowa akwarium, proszę o wskazówki co do dalszych moich działań. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.
pozdrawiam
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: ciosek » 19 marca 05, 16:15

ojojoj... ta przeźroczka przezroczysta, czy przeźroczka z fluorescencyjnym/swiecący:D pasem na grzbiecie*??? Czy bojownik nie podgryza ci gupików? mogłabyś dokupićjeszcze z 3 danio.

*przeźroczki z tym swiecacym paskiem to nie jest naturalna sprawa, to haniebne poczynania azjatyckich ferm hodowlanych aby podwyzszyc sprzedaz i grubosc portfela. Ryby w skutek tego doznają wielkich cierpień, bo są kąpane w różnych specyfikach, potem jest im wstrzykiwany odpowiedni środek, najczesciej chemia. Pasek dosc szybko zanika, sprawa miesiąca, może dwóch.

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: Veronika » 19 marca 05, 16:40

lepiej zrobisz oddając tą przeźroczke, chyba ze koniecznie chcesz ją zatrzymać, to dokup jej towarzystwo. Rybek nie jest za dużo, nawet mogłoby być wiecej (już niedługo napewno będzie, jak sie rozmnożą :P )
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: Izka:-) » 19 marca 05, 17:55

Obsada nie taka zła. Mogłabyś dokupić kilka danio i tak jak pisali inni oddać tę przeźroczkę lubdokupić jej toważyszy. Mogłabyś dać również kilka ( z 3-4 sztuki ) kirysków na dno.

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: yoselka » 19 marca 05, 18:13

Dzięki stokrotne za zainteresowanie :)
Ciosek, przeźroczka była własnie z tych kolorowych (sztucznie barwionych jak się później dowiedziałam), teraz to ona jest prawdziwą przeźroczką ponieważ wszystkie barwy zainkły. Na początku było ich 4 szt. ale walkę z ospą i pleśniawką przetrwała 1 :(. Teraz wiem że nie będę ich więcej kupować żeby nie nabijać kasy katom, natomiast z tą szkoda mi coś robić bo już się do niej przyzwyczaiłam.
Co do bojownika..hmm, ten pan jest ze mną od 3 dni i jak narazie nie wykazuje żadnego zainteresowania pozostałą gromadą ( w tym też panem gupikiem który jest bardzo barwny i okazały), może tak już będzie, lecz nadal bacznie obserwuję jego zachowanie w razie gdyby coś się mu odmieniło. Danio natomiast, to bardzo ruchliwe i zabawne rybki - macie rację że powinno być ich więcej ( dokupię w poniedziałek :) ). Hmm, a dno faktycznie "gołe" pewnie kiryski też zagoszczą w moim zbiorniku. Kurcze, żeby tylko nie było takiego "przeludnienia" jak w Chinach :lol:
Aha... i jeszcze jedno, dziś zaczęłam dokarmiać ryby żywym pokarmem ( takie miniaturowe gąsieniczki) widzę że im to smakuje. Jak często dawać im jeść takiego żywca???
Jescze raz dziękuję :)
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: ciosek » 19 marca 05, 20:09

Czerwony? ochotka albo tubifeks, no różnie się mówi, jedni karmia mowia ze dobre, jedni ze zle bo mozesz zawlec chorobe [ja jestem zwolennikiem tej drugiej teorii]. Mozna z nimi przywlec różne świństwa, duzo bezpieczniejsza jest po 2-tygodniowym zamrożeniu. Ja polecam wodzienia (tylko nie za duzo, bo może dojsc do otłuszczenia), albo oczlika, lub dafnie

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: Veronika » 20 marca 05, 12:12

kup mrożonki, ja karmie ochotką, i jest to ulubiony pokarm wszystkich ryb, karmie ochotką ryby od 6 lat, i nigdy żadnym nic nie było. Zywy pokarm możesz dawać 4-5 razy w tygodniu, tzn. ja tak daje, wszystko jest ok, kup mrożonki wodzienia i ochotki, zauważyłam ze ryby niechetnie przyjmują czarną larwe komara, więc nie radze, ale nie wiem, może tylko moje brzanki i bojownik nie lubią ?? ;)
<<<Van Halen>>>

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: yoselka » 20 marca 05, 13:52

Zrobię tak jak radzicie... kupię i wodzienia i ochotkę (oczywiście mrożone). Widzę że moim rybom brakowało "mięsnego" pożywienia ponieważ podana im ochotka znika w zastraszającym tempie :).
Mam kolejne pytanie, otóż... czy dla pana bojownika mogę dokupić 2 samiczki ? a może raczej tego nie robić i nie wzbudzać w nim jakiś instynktów, co by nie zgłupiał i nie robił porządku w akwarium ;). Co o tym sądzicie ?
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: Dave » 20 marca 05, 16:08

Mysle, ze bardzo bys go uszczesliwila dokupujac mu samiczki. Mysle, ze nie zbuduje gniazda w akwarium z tyloma innymi rybami, a wiec nikomu nie stanie sie krzywda.

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: yoselka » 22 marca 05, 21:41

W sklepach zoologicznych w moim mieście, narazie jest niedobór samiczek bojownika... mój pan musi (niestety) zaczekać na jakiś nowy towar :D
Mam jeszcze jedno pytanie:
A czy do tej osady, mogłabym dołożyć kilka neonek ???
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 66] Czekam na Wasze sugestie....

Postautor: Dave » 23 marca 05, 14:31

Nie! Lepiej dodaj molinezji i danio. Zeby neony ladnie wygladaly musi byc ich co najmniej 12, a Ty w tej obsadzie nie mozesz sobie na to pozwolic. Choc szczerze mowiac, moim zdaniem powinnas uporzadkowac obsade to znaczy oddac, jakis gatunek ryb, a za to zrobic duze stado innego gatunku. No chyba, ze oddasz np. danio i molinezja, a na nich miejsce dasz 20 neonow. Takie stado na pewno bedzie ladniejsze, niz kilka ryb innych gatunkow.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości