Nietypowe 130l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
smiechu
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 21 grudnia 09, 19:33
Lokalizacja: Nasza Galaktyka

Nietypowe 130l

Postautor: smiechu » 7 marca 10, 09:11

Witam serdecznie.
Bardzo proszę szanowne koleżanki i kolegów w doborze obsady do mojego akwarium.
Akwarium jest trochę nietypowe szerokość 88cm głębokość 25 cm :-( i wysokość 60 cm.
Na tą chwilę akwa spokojnie dojrzewa (duże słowo)

Podłoże żwir (5 - 10 mm)
Roślinność uboga, przeniesiona z mniejszego akwarium , nie uzupełniana ponieważ nie jestem zdecydowany co do obsady.
Filtr wewnętrzny 450l/h - oczywiście do wymiany (bo jakoś mi się budżet w lutym nie zamknął przeniesiony z mniejszego akwarium)
Ogrzewanie: grzałka z termostatem 50W. Odrazu zaznaczę, że u mnie wystarcza i spokojnie utrzymuje 25st.
CO2 - bimbrownia DIY model 1410 podawana poprzez drabinkę SER'Y
Oświetlenie już w drodze. Zdecydowałem się na 2x39W T5 (rury 85 cm) docelowo jeżeli się zmieści na tej szerokości mogę dołożyć jeszcze jedną.

A teraz do rzeczy. Czytałem co nieco na forum i znalazłem kilka "modeli" obsady do tego typu zbiorników. Tak jak wspomniałem wcześniej mam wątpliwości co do obsady ze względu na wysokość.

I tak.
1."Model"
Pielęgniczki kakadu 1+2
Neon inessa xxx
Kirysek Panda xxx
Zbrojnik

II "Model"
Gurami xxx
Neon inessa xxx
Endlerki
Kirysek
Zbrojnik

III
Molinezje
Mieczyki
Neon inessa
Zbrojnik

IV
Gibiceps 1 może 2
i coś do nich???

i tu boję się nawet proponować:
A może skalary???

Bardzo proszę o konkretną propozycję, chciałbym również uwzględnić w tej obsadzie moje 2 ampularie i 4 helenki (które się jakość "dogadują" z ampulariami - nie wiem jak długo).

PS. A tak w ogóle to choruję na paletki ale niestety miejsca brak a 130l to troszkę mało.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości