Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Amator
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 10 lutego 05, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: Amator » 7 marca 05, 20:45

Powoli nachodza mnie mysli dotyczace zmiany akwarium. Aktualnie mam 112 literkow.
Chcialbym -oczywiscie- troszke wiekszy baniaczek.
Swoja uwage zamierzam skoncentrowac na paletkach,do ktorych zamierzam dolaczyc skalary.
Dlatego prosze osoby bedece w temacie o przykladowe obsady (liczebne) dla w/w rybek dla akwa 240 i 375.

Poza tym czy istnieje mozliwosc dolaczenia do w/w ryb neonkow inesa oraz ramirezek?
Jezeli tak to rowiniez prosze o pomoc w przykladowej obsadzie.Dziekuje i czekam na sugestie.

Przeniosłem w odpowiednie miejsce - Elmo

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: masta » 7 marca 05, 22:16

nie powinno się łączyć paletek ze skalarami!!!!! jest przeciw temu wiele powodów. Do akwa 240 proponowałbym 6 paletek. Neonów bym nie polecał bo z nimi różnie bywa. Innesa nie wytrzymuja czasami temperatur, jak chcesz to raczej czerwone. Czasami jednak moga posłużyć za pokarm :twisted:
ja bym proponował taka obbsade (sam taką od niedzieli będe miał)
6 paletek
ławice razbor klinowych bo są ciutke większe od neonów (tak około 30 sztuk)
i jakieś słuzby porządkowe
więcej informacji znajdziesz pod www.discus.org.pl

Owl
Narybek
Narybek
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 05, 13:28

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: Owl » 8 marca 05, 10:49

Paletki + skalary :?: :?: Oj błąd i to duży :wink: Neonki tez odpadają.Pozatym ja tam wtracać ale co miałes do tej pory w akwa :?: Paletki sa jednymi z najtrudniejszych rybek w hodowli. Drobna zmiana parametrów i masakra gotowa.No i są jeszcze koszty...Niektóre odmiany to koszt ponad 300zl.Wiec lepiej sie zastanów.Ja polecam pyszczaki albo pielegnice no ale wybór należy do Ciebie.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: atusia » 8 marca 05, 16:36

Amator również jestem w trakcie zakładania nowego zbiorniczka. Poprzeczka też u mnie poszła wyżej, przygotowuję akwarium 240l dla paletek ( wodaj już dojrzewa, roślinki posadzone...)
Skalary nie nadają się do akwarium z paletkami, ponieważ roznoszą choroby, szczególnym zagrożeniem są wiciowce i nicienie.
Według mnie najładniejsze akwaria są z samymi paletkami...oczywiście plus jakaś obsadka porządkujaca dno...
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Amator
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 10 lutego 05, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Odpowiedz

Postautor: Amator » 8 marca 05, 21:40

Kiedys mialem pare pyszczakow i tez sie zastanawialem czy wybrac je czy tez paletki. Postawilem na paletki.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Odpowiedz

Postautor: atusia » 9 marca 05, 12:43

Amator pisze: Postawilem na paletki.

Dobry wybór :ok:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Amator
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 10 lutego 05, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Mozna laczyc paletki z skalarami

Postautor: Amator » 9 marca 05, 13:00

Z tego , co wiem to mozna laczyc paletki z skalarami. Istotna jest kwarantanna dla skalarkow (dla palet takze) przy podawaniu okreslonych preparatow. Wtedy nie bede zagrozeniem dla paletek. Ale przy wolnym czasie wejde na www.discus.org.pl i zapytam na forum jak to widza inni. W koncu lepiej pytac niz pozniiej zasmakowac goryczy (porazka).Pozdrawiam

Awatar użytkownika
End
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 6 lutego 05, 12:55
Lokalizacja: Węgrów

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: End » 9 marca 05, 14:03

Jaka powinna byc minimalna wysokość akwa dla PALETEK?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: ciosek » 9 marca 05, 14:59

End, myśle ze 50 cm to minimum... najlepiej tak kolo 60 cm. Owl tak z tymi paletkami to różnie bywa, owszem nie są łatwe, ale nie są też takie że trzeba specjalnych Bógwie jakich wręcz pedantycznych środków ostrożnosci itp. NAleży im poswiecac duzo uwagi, sumiennosci i również trzeba o nich b. dużo wiedziec. Ale jak twardosc skoczy o 1 st to nic im sie nie stanie (bo to jest drobna zmiana). Zresztą czytałem gdzies ze te hodowlane paletki znoszą troche twardszą i mniej kwaśną wodę niż te z odłowu. A wiadomo że początkujący (przynajmniej wg mojego mniemania) nie bedzie kupowal od razu 6 palet po 300 zl kazda... no.. chyba że ktoś śpi na forsie.

Amator
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 10 lutego 05, 15:21
Lokalizacja: Poznań

c.d

Postautor: Amator » 9 marca 05, 15:23

Ciosek- sluszna uwaga, co do zakupu 6 szt po 300 zlotych.
Analogia - aby nauczyc sie jezdzic na motorze - naprawde- warto umiec jezdzic na rowerze.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: Dave » 9 marca 05, 15:54

ciosek, zgadzam sie. Mam w domu akwarium (tatty akwa) z 4 skalarami, 3 paletami, plecostomusem, gietkazebem. W akwarium woda ma ok. 7.5 ph, jest srednio twarda. wymieniana 50%, co miesiac, a ryby zdrowe, ze nie wiem. Sam, nie wiem, jak to sie dzieje, ale to prawda.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: atusia » 10 marca 05, 15:00

End pisze:Jaka powinna byc minimalna wysokość akwa dla PALETEK?

Akwarium, które przygotowuję dla paletek ma wymiary dł 120/szer 40/wys 50 =240l z tego co się dowiedziałam na forum paletkowym jest ok taki zbiorniczek.
Woda w moim baniaczku już jest ok, krystaliczna, parametry ok...roślinki rosną...w piątek odbieram pierwsze paletki: 2x turkus i 2x brown...trzymajcie kciuki za mnie i za moje rybulki...mam nadzieję, że wszystko będzie ok...
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Abraham
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 marca 05, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: Abraham » 16 marca 05, 22:57

Mam w domu akwarium (tatty akwa) z 4 skalarami, 3 paletami, plecostomusem, gietkazebem.


Jakiej wielkości jest to akwarium jeśli można wiedzieć :?:

Czy kotoś wie czy można hodować w jednym akwarium skalary i wielkopłetwy wspaniałe :?:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Obsada Paletek w 240,a 375 litrow?

Postautor: Dave » 17 marca 05, 15:57

To tylko 200 l.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości