[Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
majkel
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 05, 11:21
Lokalizacja: Warszawa

[Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: majkel » 5 marca 05, 14:03

Dobrałem do mojego zbiornika 25l nastepujaca obsade:
5x Kirysek Spiżowy
5x Neon Innesa
5x Danio
1x Kosiarka
1x Glonojad

Proszę, oceńcie czy dobrze zrobiłem i napiszcie swoje uwagi.

Jeszcze mam pytanie odnośnie Kosiarki. Czy to normalne u nich, że są takie ruchliwe? non stop gania po akwarium jak oszalała :) Ale może to z powodu stresu, bo została dopiero co wpuszczona do akwa.

Poza tym Neonki ulokowały się w centralnej części zbiornika, nawet trochę bliżej dna, i tak stoją prawie cały czas w jednej pozycji. Czy to normalne? A może to też wynik początkowego stresu i nie ma się czym martwić?

Pozdrawiam

Przeniosłem w odpowiednie miejsce - Elmo
25l, 5xKirysek, 5xNeon Innesa, 5xDanio, 1xKosiarka, 1xGlonojad, filtr Aqua Szut Turbo 3W, żwirek w podłożu, roślinki naturalne

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: Dave » 5 marca 05, 15:52

Mysle, ze przesadziles z obsada powinna wygladac tak:
5x Kirysek Spiżowy
10x Neon Innesa
3 x otoski

Jeszcze mam pytanie odnośnie Kosiarki. Czy to normalne u nich, że są takie ruchliwe? non stop gania po akwarium jak oszalała Ale może to z powodu stresu, bo została dopiero co wpuszczona do akwa.


Minimum dla kosiarek to ok. 80 l. Sa to ryby satadne i bardzo ruchliwe. Ryba plywa, jak szalona, bo jest jej nudno, bez kolegow. Nie mozesz jej im dac, bo wtdey po prostu potwornie przerybisz akwa. Wymien je na otoski.

Poza tym Neonki ulokowały się w centralnej części zbiornika, nawet trochę bliżej dna, i tak stoją prawie cały czas w jednej pozycji. Czy to normalne? A może to też wynik początkowego stresu i nie ma się czym martwić?


Neony to tez ryby satdane i trzeba trzymac ich minimalnie 10. Wtedy sa bardziej ruchliwe, ladniejsze i szczesliwsze. Zamien danio na neony.

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: Veronika » 5 marca 05, 16:41

oj, przesadziłeś. Dave, poponujesz 10 neonów, 5 kirysków i 3 otoski??!! przecież to razem 18 ryb w 25l!! ja myśle ze max. 8-10 neonów i 2 otoski i to będze już sporo...
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: Dave » 5 marca 05, 16:47

Wiem, ze to akwrium male, ale moja obsada moglaby w nim zyc. Widze, ze majkel, chce miec duzo ryb to od jego obsady odjalem tylko te najbardziej niepasujace gatunki. Twoja obsada jest za to zanizona. 10 neonow i 4 otoski to tez z malo.
Niech bedzie tak:
3x Kirysek panda
10x Neon Innesa
2 x otoski
Uwazam, ze to obtymalna obsada.

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: Veronika » 5 marca 05, 17:33

Dave, zaniżona?? przecież to akwarium ma tylko 25l, niech na 1 rybke przypada chociaż 2l wody!!! Po co upychać w akwarium tyle ryb, one napewno przy takim zagęszczeniu nie będą sie dobrze czuć, poza tym bedą bardzo brudzić, konieczna będzie podmiana wody conajmniej 2 razy w tygodniu.
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: ciosek » 5 marca 05, 17:42

Moja propozycja to 6-8 neonów, 2 otoski i 3 kiryski.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: atusia » 5 marca 05, 18:18

majkel koledzy (forumowicze) mają rację...najlepiej posłuchaj ich rad, masz bardzo malusi zbiorniczek. Kiryski kup najlepiej jakieś karłowate...chyba "panda"-nie jestem pewna, zawsze mam problem z zapamiętaniem ich nazwy ;) Spiżowe i pstre rosną bardzo duże.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: Dave » 5 marca 05, 22:24

Veronika, ale jeszcze ciosek, poparl moja wersje. Ciosek, mysle, ze to 6-8 neonwo to za malo. Minimum to 10. Dodanie tych dwoch rybek nie zaszkodzi bardzo zbiornikowi, a za to bardzo pomoze neonkom.

majkel, zastanow sie nad malymi kiryskami, wlasnie panda i innymi mniejszymi kiryskami. Poszukaj w google pod nazwa Corydoras, to na pewno znajdziesz jeszcze, z dwa gatunki z karlowatych kiryskow.

majkel
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 05, 11:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: majkel » 5 marca 05, 22:52

dzięki za rady! póki co zdecydowałem się na zamianę 5 Danio na 5 dodatkowych Neonów i oddanie Kosiarki, bo tak na prawde jej role (czyszczenie roślin z glonów) świetnie pełnią Kiryski, z tego co zaobserwowałem :)
25l, 5xKirysek, 5xNeon Innesa, 5xDanio, 1xKosiarka, 1xGlonojad, filtr Aqua Szut Turbo 3W, żwirek w podłożu, roślinki naturalne

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: Dave » 6 marca 05, 10:28

Raczej kirysy nie jedza glonow z roslin, a pokarm, ktory na ich lisciach osiadl.

maciek
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 24 września 05, 14:54
Lokalizacja: zakopane

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: maciek » 25 września 05, 11:57

ja bym dał 6 gupikuw 4 kiryski spizowe i krewetki jeszce kokos troche roslinek i bendzie ok

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: tetra » 25 września 05, 19:03

nie no zarypiście , 3 takie same posty ciutek zmienione , facet znam cię (troche ale dobre i to ;) ) i to już jest po prostu przesada , daj se spokój :P , a i patrz na swoje błędy , ortografia się kłania , mam tyle samo lat co ty ale się bardziej staram , pozdrawiam

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: macioch » 26 września 05, 17:56

to akwarium nie nadaje sie nate ryby
Ostatnio zmieniony 29 września 05, 12:27 przez macioch, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: [Akwarium 25] dobrze dobrana obsada?

Postautor: sylwia14 » 26 września 05, 20:57

no troche masz przerybione to akwa. Jak można włozyć tam glonojada to jest zamałe akwa na zbrojnika :!: Moim zdanie to w takim małym akwa mógłbyś sobie zrobić haremik bojkow albo trzymać tak jakies inne rybki ale w małej ilosci max z 10m sztuk małych rybek. Pamietaj że ryby tez potrzebuja troche miejsca
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości