300l neon innesa i pielęgnice ??

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Laabor
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 24 stycznia 07, 09:56

300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: Laabor » 11 grudnia 09, 19:57

Witam wszystkich

Jestem w trakcie zakładania nowego akwa 300l, zbiornik odstał 2 tygodnie i kilka dni temu wpuściłem 30 x neon innesa. Moje pytanie czy są jakies pielęgnice które pasowałyby do neonków ? (nie licząc dyskowców) Czytałem na forum że pielęgnica Skośnopręga jest spokojna, jednak ja szukam jakichś dużych (odpowiednich do rozmiaru mojego zbiornika oczywiście) kolorowych ryb. Dodam że moje doświadczenie z akwarystyką jest co najwyżej średnie, ale dużo sie uczę ostatnio. Proszę także o wszelkie podpowiedzi dotyczące pozostałej obsady, tu należy dodać że planuję odwzorowanie biotopu amazonki(mniej więcej ;-) ).

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: osama » 11 grudnia 09, 20:13

Witaj.

Duże pielęgnice będą traktowały neony jako pokarm, nawet skośnopręga będzie miała takie zapędy. Możesz przyzwyczajać skalary do neonów ewentualnie, szkoda, że nie kupiłeś czerwonych, tylko mniejsze i lubiące chłodniejszą wodę neony innesa.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
zegarsky91
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 510
Rejestracja: 28 marca 09, 21:45
Lokalizacja: Grójec k.Wa-wa

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: zegarsky91 » 11 grudnia 09, 20:59

O bystrzykach myślałeś ??

Rademenes78
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 556
Rejestracja: 7 grudnia 08, 21:39
Lokalizacja: Pruszków k. Warszawy

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: Rademenes78 » 11 grudnia 09, 21:21

Powiem tak duże i bardzo barwne są pielęgnice z rodzaju Vieja, jak na swoje słuszne rozmiary są rybami w miarę spokojnymi nie nastręczającymi problemów hodowcy. Wymagają sporego udziału pokarmu roślinnego w diecie dla właściwego rozwoju(pożądane wybarwienie, właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego). Oprócz dość powszechnie spotykanej w sklepach akwarystycznych Vieja synspina (wielobarwna) pojawiły się także Vieja argentea, Vieja regani. Tylko że z neonkami to raczej musisz się pożegnać

miniaszka
Ryba
Ryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 stycznia 09, 15:23

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: miniaszka » 12 grudnia 09, 00:02

A co powiesz na inną bardzo ciekawą i ładną rybę - płaskobok :)

Jeśli chodzi o neony niech inni się jeszcze wypowiedzą, ale widziałam ją w zoologicznym w stadku neonów :)

Ale ja na twoim miejscu wolałabym kilka parek mniejszych pielęgniczek :)

Awatar użytkownika
amas19905
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 27 października 09, 19:02
Lokalizacja: Ełk

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: amas19905 » 12 grudnia 09, 23:54

podpinam sie do tematu... też myślalem o czyms w podobie...mam akwarium 200L:) chciałbym trzymac w nim neony(inessa/czerwone)jakie lepiej? i do tego np. pielegnica mekka;> ponoć dość pokojowo nastawiona ryba...tak na marginesie...chciałbym mieć w akwarium bogatą roslinność...czy to jest możliwe z jaką kolwiek pielegnicą? czy lepiej harem kakadu/ramireza?

Awatar użytkownika
panaque
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 559
Rejestracja: 21 lutego 09, 22:24

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: panaque » 13 grudnia 09, 09:07

miniaszka pisze:płaskobok
pirania roślinożerna, o roślinkach można zapomnieć...
http://www.superakwarium.pl/plaskobok-t ... id462.html
150l - krewetki Yellow, Tiger
150l - krewetki Orange Sakura
500l - krewetki Blue Pearl
40l - 10 x CB SS, 20 x CR S

miniaszka
Ryba
Ryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 stycznia 09, 15:23

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: miniaszka » 13 grudnia 09, 11:45

panaque pisze:
miniaszka pisze:płaskobok
pirania roślinożerna, o roślinkach można zapomnieć...
http://www.superakwarium.pl/plaskobok-t ... id462.html


Ale autor nic nie pisał o roślinach. Może ma wielkie BW :D
Uważam, że dla neonów to zdecydowanie lepsze towarzystwo, a przy okazji zawsze można się pochwalić, że się ma w akwarium piranie i nikt niezorientowany się nie kapnie, że to troszkę większe neonki :ok: haha

amas19905 - Ramirezy też są pokojowe nastawione, a w czasie tarła potrafiły mi zabić kilka kirysków. Poza tym uważam, że jeśli pielęgnica coś zmieści do pyska nie zawaha się tego zjeść :)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: 300l neon innesa i pielęgnice ??

Postautor: osama » 13 grudnia 09, 11:51

Z pielęgniczkami możesz trzymać neony, z pielęgnicami w zasadzie nie. Wyjątkiem jest akara z maroni i może jeszcze kilka niewielkich gatunków.

amas19905 pisze:chciałbym trzymac w nim neony(inessa/czerwone)jakie lepiej? i do tego np. pielegnica mekka;>
Smacznego.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości